Ana Sayfa Haberler TYT Türk Kimin? Kanalın Sahibi, Sunucuları Kimler?

TYT Türk Kimin? Kanalın Sahibi, Sunucuları Kimler?

5 Ağustos’da açılış yapacağı için TYT Türk kimin sorusu pek çok kişi tarafından soruluyor, ayrıca haber sunucuları da çokça soruluyor.

Tarafsız yayın adı altında çıkacak olan kanal bu konuda çok hassas olduğu açık bir şekilde belirtti. Tabi ki gönül ister her şeyi tarafsız bir şekilde sunmasını, fakat şuanda günümüzde yayında olan kanalların neredeyse tamamı zaten tarafsız olduğunu iddia ediyor.

TYT Türk Kimin?

Asıl konumuza dönecek olursak, Texs Medya isimli bir şirkete aittir. Bu şirket 2017 yılında Amerika’da kurulmuş ve henüz yeni bir kuruluştur. Şuan için merkez Texsas olarak gösteriliyor, yani Türk merkezli bir kuruluş değildir.

Şirket anonim olarak geçmekte, en azından verilerde şuanda böyle gözükmekte. Yani direkt olarak sahibinin kim olduğu belli değil. Pek çok şirkette olduğu gibi belli olmaması da artık gayet normal bir oluyor.

TYT Türk kanalının anlamı: Türkiye için özel bir anlamı vardır ve Türkiye’nin yeni televizyonu demektir. Farklı bir yayın anlayışı ile açılışını gerçekleştirecek. Umarız bu şekilde tarafsız bir yayın anlayışı ile devam eder.

TYT Türk Sunucuları Kimler?

  • Türkan Varol (Ana Haber)
  • Öykü Cengiz (Sabah Haberi)
  • Pınar Ergüner (Hafta Sonu Programı, Magazin)

Kişiler hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için aşağıdaki yazıları okuyabilirsiniz.

Türkan Varol

Türkan Varol

1975 doğumlu sunucu şuanda 44 yaşında ve oldukça tecrübeli bir isim. Ana haber sunuculuk görevinin verilmesine şaşılmamalı. İlk olarak Flash TV’de yayın hayatına başladı ve daha sonra ATV, Star TV, Cine5 gibi çok tanınmış kanallarda ana haber spikerliği ve öğle bülteni sunma gibi görevler üstlendi.

Şuan için kanalın en iddialı ve tecrübeli sunucularından bir olarak görülmektedir. İlerleyen günlerde bir değişiklik olmazsa ana haber spikerliğini üstlenecek.

Öykü Cengiz

Öykü Cengiz

Güzel sunucu henüz 19 yaşındayken müzik programı sunarak yayın hayatına başladı. Diksiyon dersleri ve çeşitli eğitimler alan sunucu daha iyi yerlere gelebilmek için sürekli olarak çabalamaktadır. Bugün Tv’de sunucu olarak görev yapmaktaydı fakat kanal kapatıldı ve gelen teklifi değerlendirerek bu kanalı tercih etti.

En tecrübesiz isim olarak görünse de aldığı eğitimler sayesinde bu yükün üstesinden gelebilecektir. Zaten uygun ve kendini kanıtlamış olan adaylara teklif götürülür. Bakalım ilerleyen günlerde gelişmeler nasıl olacak.

Pınar Ergüner

Pınar Ergüner

1975 yılında doğdu ve şuanda 44 yaşındadır. Tecrübeli öz geçmişi ile kanalın en iddialı isimlerinden bir tanesi diyebiliriz. Odak olarak hafta sonu programları ve magazin programlarında çalışmış.

Yani bu kanalda görev yapacağı alan ile ilgili oldukça iyi tecrübeleri var. Beyaz Magazin ve NTV ekranlarında hafta sonu programı sunuculuğunu üstlenmiş.

Yani magazin alanını da tecrübeli bir isime bırakmış oldular. Tabi ki perde arkasındaki çalışanlarda sunucular kadar önemli.

Kanal hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadar eğer sevdiğiniz diziler hakkında makaleler okumak isterseniz DiziTürkiye sitemizi takip etmeyi unutmayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz