Ana Sayfa Film-Sinema Şrek 5 çıkacak mı? Şrek yayınlanma tarihi ne zaman? Şrek bütün bölümleri...

Şrek 5 çıkacak mı? Şrek yayınlanma tarihi ne zaman? Şrek bütün bölümleri hakkında herşey

Şrek 5 çıkacak mı
Şrek 5 çıkacak mı

Şrek 5 çıkacak mı? Şrek yayınlanma tarihi ne zaman? Şrek izleyici yorumları gibi konulara bu makalede değineceğiz. Biraz daha ileriye gitmek gerekirse Şrek toplam hasılatları ile Birlikte şrek 5 ne zaman çıkacak? Ne zaman yayınlanacak ? Gibi sorulara cevap bulacağımız keyifli bir makale olacak.

Şrek konusu

Bir ABD yapımı olan Şrek 22 Haziran 2001 tarihinde gösterime girmiştir. Animasyon ve komedi türünde boy gösteren filmin yönetmenliğini Andrew Adamson ile Vicky Jenson yapmıştır. Yapımcılar ise Terry Rossio ve Steven Spielberg üstlenmiştir. Senaryoda Joe Stillman, Ted Elliot, Roger Schulman ve Terry Rossio yer alır. Animasyon türünde olduğundan oyuncu yerine seslendiriciler vardır. Bunlar Eddie Murphy, Cameron Diaz, Vincent Cassel, Okan Bayülgen, Mehmet Ali Erbil’dir. Filmin süresi 90 dakikadır.

Filmin ana teması bir aşk hikâyesidir. Şrek herkesin ürktüğü yeşil renkli çirkin bir devdir ve bataklığında tek başına yaşamaktadır. Çamur banyosu onu mutlu etmektedir. Herkesin ona iğrenerek bakmasını umursamaz. Öte yandan kral kendine eş olarak bir kalede tutsak olan prenses Fiona’yı seçer. Kaleyi koruyan bir ejderha vardır. Kral bataklığı geri vermek için Şrek’e prensesi kurtarmayı şart koşar. Yolda bir eşekle dost olan yeşil dev prensesi kurtarmak için yollara düşer. Zamanla dev ve prenses birbirlerine âşık olurlar fakat prenses güzelliğinin altında büyük bir sır saklamaktadır.

Şrek Bütün bölümleri hakkında

Şrek 1-2-3-4 hakkında bütün detaylara hep birlikte değineceğiz. Öncelikle Şrek neden bu kadar ilgi gördü? Aslında ilk çıktığı yıllarda pek izlenmeyen daha sonra yavaş yavaş kısa kısa küfürlü dublajlar internete düşmesiyle film herkesin dikkatini çekmeyi başardı.

  • Şrek 1 – 60 milyon dolar yatırım ile 484 milyon dolar kazandı.
  • Şrek 2 – 150 milyon dolar yatırım ile 919 milyon dolar kazandı.
  • Şrek 3 – 160 milyon dolar yatırım ile 798 milyon dolar kazandı.
  • Şrek 4 – 160 milyon dolar yatırım ile 752 milyon dolar kazandı.

Bu kadar sevilen olmasından ziyade şrek 5 mutlaka gelecek çünkü, Tamamen kurgu fantezisi olduğu için ve en önemli etken olarak az yatırım ile %500den fazla kar bırakan bir filmi kim neden yarıda bırakmak istesin ki ?

Şrek 5 çıkacak mı? Ne zaman çıkacak?

Şrek 5 çıkacak mı? Şrek 5 Ne zaman çıkacak? Sorusuna cevap aramaya başlayalım. Her şeyden önce şunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki şrek 5 onay aldı ve mutlaka yayınlanacak. Belki covid-19 olaylarından sonra biraz aksama yaşansa bile eylül 2022 tarihinde gelecek!

Dizi Türkiye ekibi olarak sizlere nasıl bu tarihi verdiğimizi hemen açıklayayım,

  • şrek 1 – 18 Mayıs 2001 tarihinde yayınlandı.
  • şrek 2 – 19 Mayıs 2004 tarihinde yayınlandı.
  • şrek 3 – 18 Mayıs 2007 tarihinde yayınlandı.
  • şrek 4 – 21 Mayıs 2010 tarihinde yayınlandı.
  • şrek 5 – Eylül 2022 tarihinde çıkacak!

Makale gördüğünüz iki farklı listeyi detaylıca incelediğiniz de göreceksiniz ki Şrek 5 Eylül 2022 tarihinde çıkacak!

Böyle güzel hasılat bırakan bir filmi yarıda bırakmaları çok saçma olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz