Ana Sayfa Şevkat Yerimdar Şevkat Yerimdar Dizisinin 2. Sezon Yeni Çekimleri Başladı Mı?

Şevkat Yerimdar Dizisinin 2. Sezon Yeni Çekimleri Başladı Mı?

Şevkat Yerimdar Dizisi
Şevkat Yerimdar Dizisi

Fox kanalının gözdesi Şevkat Yerimdar Dizisi Komedi türünde Başrollerini, Özgürcan Çevik ve Başak Parlak ile paylaştığı, kısa sürede geniş kitlelere ulaşmayı başarmış herkesin sevdiği, bildiği bir dizi haline gelmişti. Şevkat Yerimdar Dizisi ilk yayınlandıktan hemen sonra cumartesi akşamları büyük bir ilgi ile izlenen kemik izleyicilerden oluşan kitlesi oldukça büyüdü.

Reyting tablolarına bakıldığı zaman en çok izlenen 100 televizyon programı içinde hep ilk 10’a giren eğlenceli dizi, renkli oyuncu kadrosu ile cumartesi günü keyifli saatler geçirmemizi sağlamıştı.

Şevkat Yerimdar Dizisinin 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak sorusunun yanıtı ise Bir Mucize Olsun Dizisinin başarısı belirleyecektir. Amr ve her an çekimlere başlanılıp ekranların karşısına çıkabilirler. Final değil sezon finali yapıldığı için ekranlara kısa bir ara vermiştir.

 Şevkat Yerimdar Dizisinin 2. Sezon Ne Zaman Başlıyor

Şevket Yerimdar Dizisinin 1. Sezon 1. Bölümü, 26 Mayıs 2017 tarihinde yayına girmişti ve 44 bölüm sürdükten sonra sezon finali yapma kararı alındı. Sezon finali 30 Mart tarihinde yayınlanmıştı. Bunun ardından dizinin hayranları 2. Sezonun yayınlanıp yayınlanmayacağını merak ederek araştırmaya başladılar.

şevket yerimdar dizi
şevket yerimdar dizi

Şevkat Yerimdar Dizisi ani bir kararla sezon finali tarihinin dışında sezon finali yapmıştır bunun nedeni ise, Fox’un yeni dizisi Bir Mucize Olsun dizisine yayın günü arayışında oldukları içindir. Şevkat Yerimdar dizisine sezon finali yapılmasına karar verilmişti ve hala Fox da devam eden Bir Mucize Olsun Dizisi devam ettiği için ve boşluk olmadığı için şuan öyle bir çekim durumu yoktur.

Bu konu hakkında OX’un Drama Direktörü yaz dizileri arasında dizileri saymış fakat bu diziler arasında Şevkat Yerimdar dizisi şimdilik yoktu.

Şevkat Yerimdar Dizisinin Sezon Finali Yapma Nedenleri Nelerdir

Şevkat Yerimdar Dizisinin Final değil de sezon finali yapmaları tekrar ekranlara dönmeye niyetli oldukları içindir. Sezon finalini biraz zorunda kaldıkları için yapılmış ve geçici bir durumdur.

Bir nedeni ise Niko’nun yani Burak Demir’in diziden ayrılma kararı ve Diriliş Ertuğrul dizisine Transfer olması durumu ile dizi zaten zor duruma girmişti.

Başka bir nedeni ise Fox kanalında Bir Mucize Olsun adlı yeni diziye yayınlanması için bir yer açılması gerekiyordu ve istemeden de olsa sezon finali yapmak zorunda kalmışlardı.

Şevkat Yerimdar Dizisinin Sezon Finalinde Ne Olmuştu

Şevkat ile Esen evlenmişler fakat yalnız kalamaz olmuşlardır. Yalnız kalıp vakit geçirmek için balayına gitme kararı alırlar. Fakat yine ortalık karışır, olayları aşarak balayına gitmeye kararlıdırlar. Tezene ile İsmail ayrılma kararı alırlar, İsmail yine çatıya çıkarak atlamak için çıkmıştır bu sefer ciddidir. İkna etmek için mahalleliler toplanırlar.

şevket yerimdar dizi si
Şevkat Yerimdar dizisi

Şevkat Yerimdar Dizi Oyuncuları Kimlerdir

Şevkat Yerimdar / Özgürcan Çevik / Başrol : Şevkat, koyu Beşiktaşlı ve Ankaralıdır. Öfkesini kontrol edememekle birlikte öfkelenince ne yapacağı belli olmaz bir kişiye dönüşür. Normalde, sinirli olmadığında aşırı yardımsever ve çok fazla cömerttir. Bu yüzden maddi sıkıntı içine sürekli girmektedir. Başına sürekli belaları çeker bütün hadiselere denk gelir ve Balat’ ta bir yumurta dükkanı açmıştır.

Esin Uçar / Başak Parlak / Başrol :Esin, sanatla ilgili, sıcakkanlı bir kızdır. Kendisi eğlenceli olduğu kadar damarına basıldığında keçi gibi inatçı birine dönüşür. Heykeltıraş, seramikçi ve ressamdır. Üniversiteyi yurt dışında okumuş ve yıllarca Paris’te kalmıştır. İstanbul’a geldiğinde Şevkat’in üst katına taşınmış ve yine Şevkat’in dükkanının karşısına sanat galerisi açmıştır.

Yiğit Özdemir / Mert Özdemir / Yardımcı Oyuncu / :Yiğit, Şevkat’ın en yakın arkadaşlarından biridir. Şevkat ile Esin aşkında arayı bulmak için uğraşıp çabalayan biridir. Bir süreliğine Yurt dışına çıkmak zorunda kalmış ve diziye bir süreliğine ara vermek durumunda kalmıştır.

Cevdet Uçar / Salih Kalyon / Yardımcı Oyuncu / :Esin’in babası ve Şevkat’in Ev sahibidir. Zengin, mahallede sevilen sayılan, iyi kalpli, zengin bir antikacıdır. Dizinin sonuna doğru Marika ile evlenmişlerdir.

Cuma Ertesi (Tesisatçı) / Murat Akkoyunlu / Yardımcı Oyuncu : İsmail’in ustası, gevşek ve son derece sakardır. Trakyalı, üçkağıtçı, yanardöner altta kalmayan bir tiptir. Bozkır ile ortak olup türkü evi açmaya karar verirler.

Marika / Suzan Aksoy / Yardımcı Oyuncu : Çarşıda giyim üzerine dükkanı olan iyi kalpli bir kişidir. Kocası yıllar önce ölmüştür, Bahar ve Niko’nun annesidir. Cevdet Bey ile evlenme kararı almışlardır.

Gülperi / Ayşe Kökçü / Yardımcı Oyuncu : Bozkır’ın karısı ve Tezene’nin annesidir. Mahalleye sonradan taşınmışlardır fakat mahalleyi hiç sevmemiştir, İsmail sonradan damadı olur, Bozkır ile kavga ettikten sonra memleketine gitme kararı alır.

Bozkır / Mazlum Çimen / Yardımcı Oyuncu : Gülperi’nin kocası, Tazene’nin babası ve türkücüdür. İsmail’i sevmez ve Tezene ile görüşmesine karşı çıkar ve Cuma ile ortak türkü evi açmaya karar verirler.

Niko / Burak Demir / Yardımcı Oyuncu : Mahalle muhtarıdır kendisi, Marika’nın oğlu, Şevkat’in  kankasıdır. Ermiş gibi konuşup, bilmiş tavırları olan sürekli öğüt verip felsefe yapmaya çalışan biridir.

Bora / Barış Murat Yağcı / Yardımcı Oyuncu : Zengin, çapkın, yakışıklı ve Esin’ in erkek arkadaşıdır. Off-Road ve motosiklet tutkunudur ve turizm şirketi vardır. Esin ile arasındaki çıkar ilişkisi olup Şevkat ile hiç anlaşamamaktadır hatta nefret etmektedir.

İsmail / Eser Eyüpoğlu / Yardımcı Oyuncu : Cuma’nın yanında çalışan bir çıraktır. Tezene’ ye deli divane âşıktır. Depresyona girdiğinde sürekli çatıya çıkıp intihar girişiminde bulunur hep sonradan vazgeçer ve sesi çok güzeldir

Tezene / Pelin Orhuner / Yardımcı Oyuncu : Bozkır ile Gülperi’ nin kızlarıdır. Depresyona girmiş ve İsmail’i görüp âşık olduktan sonra düzelmiştir.

Gizem / Canan Maktal / Yardımcı Oyuncu : Bora’nın kız kardeşi olup, Esin’in en yakın arkadaşlarından biridir, şımarık bir kızdır.

Sanem / Semra Güzel / Yardımcı Oyuncu : Temiz kalpli ve Esin’in en yakın arkadaşlarındandır.

Bahar / Müge Uyar / Yardımcı Oyuncu : Marika’nın kızıdır ve Şevkat’e platonik aşıktır.

Selami , Selo (Çaycı)/Mert Türkoğlu/Yardımcı Oyuncu : Çay ocağı vardır, Şevkat’in arkadaşıdır.

Arşimed Kazım (Tellak) / Murat Makar / Yardımcı Oyuncu : Mahallede Hamamda çalışmaktadır. Sürekli peştemalle gezmektedir.

şevkat-yerimdar-oyuncular
Şevkat Yerimdar oyuncular

Şefik Özükötü / Diren Polatoğulları / Yardımcı Oyuncu

İmam Sadık / Ahmet Bozali / Yardımcı Oyuncu

Üzeyir (Manav) / İnanç Koçak / Yardımcı Oyuncu

Miço / Tolga Koçyiğit / Yardımcı Oyuncu

Pascal Nouma / Konuk Oyuncu

Demet / Simge Uluer / Yardımcı Oyuncu

Boyacı / Merdan Kardan / Yardımcı Oyuncu

Gürsel / Koray Gümüşsoy / Yardımcı Oyuncu

Olsen / Cem Cücenoğlu / Yardımcı Oyuncu

Seval / Açelya Devrim / Yardımcı Oyuncu

Emrecan / Ata Berk Mutlu / Yardımcı Oyuncu

İhsan / Rojhat Özsoy / Yardımcı Oyuncu

Anna Ludmila / İrina İvkina / Yardımcı Oyuncu

Suzan Kardeş / Konuk Oyuncu

Sebile / Pervin Özalp / Yardımcı Oyuncu

 

 

 

 

 

 

 

1 Yorum

  1. Şevkat Yerimdar dizisini büyük zevkle izlerdim. Hrrçekten çok beyendim bu dizi filmi çok sevdim. Tam bana göre bir filmtekrar çekilmesini yayınlanmasını şiddetle istiyorum. Ayrıca eski bölümlerin türkçe alt yazılı olarak Fox tv de yektar yayınlanmasını arz rica ediyorum. Saygılarımla..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz