Ana Sayfa Haberler Nizam-ı Alem konusu nedir, hangi kanalda yayınlanacak?

Nizam-ı Alem konusu nedir, hangi kanalda yayınlanacak?

Yeni tarihi dizimizin hazırlıkları başladı, Nizam-ı Alem dizisi konusu ve hangi kanalda yayınlanacak, yapımcısı kim? sorunların cevapları.

Önceki yazılarımızda çok lafını geçirdiğim üzere sıradan aşk dizileri seyretmek istemeyen ve bıkmış koskocaman bir kitle var, hal böyle olunca tarihi savaşları ve konuları ele alan diziler epey bir tutuyor sadece tarihi değil aksiyon da, Diriliş Ertuğrul ve İçeride gibi yapımlar bunlara çok büyük birer örnek.

Nizam-ı Alem dizisi konusu nedir?

Dizinin ana konusu Hassan Sabbah ile yapılan çetin mücadeleyi anlatacak, yani Büyük Selçuklu Devleti zamanında geçecek.

Ayrıca dizinin ismi tarihi bir kavramdır, “Dünyaya ve kainata hakim olan düzen ve denge demektir.” bence konusu ve yansıttığı şeyler çok ilgi çekici.

Şahsen merak ettiğim ve iddialı bulduğum bir dizi, ayrıca TRT 1‘de yayınlanacak, yani gerekli bütçeyi bulabileceklerini düşünüyorum, umarım Türk yapımlarının seviyesini yükseltecek bir dizi olur, son zamanlarda nereyse hiç iyi yapım yok.

Nizam-ı Alem hangi kanalda yayınlanacak?

Yukarıda bahsettiğim üzere TRT 1 ekranlarında göreceğiz, aslında kanalın ismini öğrendiğim zaman bir güven sardı, çünkü hep bütçe ile ilgili büyük bir problem yaşanmaz hemde kanal daha önceden bu tarz başarıları olan bir kanal.

Demek istediğim dizi belli bir kalitede olacaktır, efsane olur mu bilmiyorum, fakat gerekli imkanlar sağlanacaktır.

Bütçenin çok fazla olacağını gibi konuşmuş olsak da henüz böyle bir açıklama yok, gelecek günlerde dizi hakkında pek çok bilgi netleşir.

Böylelikle bir dizi haberi makalemizin daha sonuna geldik, daha fazlası için bizi takip ediniz her gün yeni gelişmeler yayınlıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz