Ana Sayfa Oyuncu Kadrosu Maria ile Mustafa Yönetmeni, Senaristi ve Yapımcısı

Maria ile Mustafa Yönetmeni, Senaristi ve Yapımcısı

Maria ile Mustafa dizisinin yönetmeni, yapımcısı ve senaristi açıklandı! Bizi hangi isimler karşılıyor? Daha önce hangi projelerde gördük?

Maria ile Mustafa ile ilgili haberler geldikçe sizlere sunmaya devam ediyoruz. Sıradaki haberimizde dizinin yönetim ekibinde geçen isimlere birlikte bakacağız.

Maria ile Mustafa hangi kanalda? Dizi için yayın kanalı ATV oldu. Umuyoruz efsane bölümler ile karşımıza çıkarlar!

Maria ile Mustafa Yönetmeni

Yönetmen koltuğunda bizleri karşılayan isim Faruk Teber oldu. Kendisi daha önce  Kardeş ÇocuklarıBir Zamanlar Çukurova ve İstanbul Sokakları gibi dizilerde yönetmen olarak bulunmuştu. Şimdilerde Kanunsuz Topraklar dizisi için yönetmen koltuğuna geçmiştir.

Daha önce toplamda 16’dan fazla projede yönetmen olarak görev yaptı. Tecrübeli bir yönetmen olan Faruk Teber daha birçok projede farklı görevlerde bulunmuştu.

Son aldığımız bilgilere göre Faruk Teber genel yönetmen olarak projede bulunacak ancak aktif olarak yönetmen olmayacak. Boşalan yönetmen koltuğuna Bahadır İnce geçeceği ile ilgili haberler gelmekte.

Bahadır İnce daha önce Kuzgun, Bozkır, Aşk Laftan Anlamaz, Maral: En Güzel Hikayem gibi dizilerde yönetmen olarak çalışmıştı. Kendisi 10’dan fazla projede yönetmen koltuğuna oturmuş başarılı bir isimdir.

Genel olarak 2001 yılından bu yana yönetmenlik yapmaktadır. Kayıtlara göre Bana Şans Dile ve Berivan isimli dizilerde yardımcı yönetmen olarak başlamıştı.

Maria ile Mustafa Yapımcısı

Yapımcı şirket NTC Medya olarak belirtilmekte. Bilmeyenler için hatırlatalım Kırgın ÇiçeklerAşk ve MaviZengin ve YoksulCan Kırıkları ve Mutlu Ol Yeter dizileri bu yapımcı şirket tarafından kanallara sunulmuştur.

Mehmet Yiğit Alp öncülüğünde ilerleyen şirket bu konuda tecrübe ve yeterli donanıma sahip bir şekilde karşımıza çıkıyor. Mehmet Yiğit Alp daha önce 22’den fazla projeye yapımcı olarak katılmıştır.

Maria ile Mustafa Senaristi

Güçlü senaryo ekibi şimdilik 3 kişiden oluşmaktadır. Esen Ali Bilen, Nur Özlem Elginöz ve Birol Elginöz karşımıza çıkıyor.

Esen Ali Bilen daha önce senaryo yazarı olarak bir projede bulunmamıştı. İlk defa Maria ile Mustafa dizisinde profesyonel senaryo kariyerine başlamış oluyor.

Nur Özlem Elginöz ve Birol Elginöz de birlikte birçok çalışma gerçekleştirmiştir. Nur Özlem Elginöz daha önce davranarak 1995 yılında Reyting Hamdi ile senaryo yazarlığına başlamıştır.

Bundan sonraki Sevgili Geçmiş, Aşk Ağlatır ve Sevdim Seni Bir Kere dizilerini örnek göstererek giden tüm projelerde Birol Elginöz ile birlikte çalışmıştır.

Yönetim kadrosunun daha önce birbiri ile ortak çalışmalar sergilemesi bir dizi için çok sevilen ve pozitif bir puan olarak karşımıza çıkan durumdur. Birlikte çalışmaya ayak uyduran bir ekip, ortaya güzel işler çıkarmakta!

Dizinin yönetim kadrosunu kabaca görmüş olduk. Bu insanların daha önce hangi yapımlarda yer aldığına özet anlamda bakmış olduk. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu arada Maria ile Mustafa dizisi tüm oyuncuları hakkında güzel bir liste görmek isterseniz bu yazımıza davetlisiniz: Maria ile Mustafa Tam Oyuncu Listesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz