Ana Sayfa Maraşlı Maraşlı Yönetmeni, Senaristi ve Yapımcısı

Maraşlı Yönetmeni, Senaristi ve Yapımcısı

Maraşlı dizisinin yönetmeni, yapımcısı ve senaristi açıklandı! Dizi için görev alan yönetim kadrosunu sizlere tanıtmak istedik.

Maraşlı dizisi ile ilgili haberler geldikçe sizlere sunmaya devam ediyoruz. Sıradaki haberimizde dizinin yönetim kadrosu için kesinleşen isimler yer almakta.

Not: Maraşlı hangi kanalda? Şu an için bu sorunun cevabını veremiyoruz. Kesinleştiği zaman bu notumuzu derhal düzelteceğiz.

Maraşlı Yönetmeni

Yönetmen koltuğunda gördüğümüz isim Kudret Sabancı oldu. Kendisi oldukça tecrübeli bir yönetmen olarak karşımızda. Daha öncesinde Karaoğlan ve Hürkuş: Göklerdeki Kahraman isimli filmlerde yazar olarak yer almıştı.

Asıl ilgilendiği şey yönetmenlik olan Kudret Sabancı bugüne değin 20 projede yönetmen olarak görev yaptı. Bunların hepsini buraya sıralayarak yazıyı sıkıcı hale getirmeyelim. Birkaç hatırlatma yapıp devam edelim.

Cesur Yürek, Filinta, Bugünün Saraylısı, Sen Benimsin, Binbir Gece ve Aliye gibi dizilerde yönetmen olarak tecrübesini konuşturdu.

Not: Kudret Sabancı, yaşadığı sağlık sorunları sebebi ile artık bu dizinin yönetmeni olmayacak. Maraşlı yönetmeni kim olacak? Sorusuna yakın zamanda cevap vereceğiz. Bizleri takip etmeye devam ediniz. Güncelleme tarihi: 25 Kasım 2020

Yeni Haber: Dizinin yönetmeni Arda Sarıgün oldu. Kendisi daha önce en yakın tarihte Babil dizisinin 2. yönetmeni olarak görev yapmıştı.

Son zamanlarda Çarpışma, Arka Sokaklar, Göç Zamanı ve İçerde dizisinde yardımcı yönetmen olarak görev yapmıştır. Çok başarılı bir yönetmendir. Kendisine güveniyoruz.

Maraşlı Yapımcısı

Yapımcı şirket Tims & B Productions oldu. Dizi ve Film dünyası elbette Tims & B Productions‘ı yakından tanımakta. Ancak okuyucularımıza yapımcı şirketin son zamanlardaki birkaç projesini hatırlatalım.

Bu zamana dek birçok projede yer almış dev bir şirket olarak tanımlamak yanlış olmayacaktır.

Söz, Yarım Kalan Aşklar, Bir Zamanlar Çukurova, Gülperi ve Şeref Sözü gibi yapımları gözler önüne çıkaran şirket oldu.

Timur Savcı ve Burak Sağyaşar dizi için yapımcı görevinde yer alıyor. Bu iki isim oldukça başarılı işlere imza atmışlardı. Özellikle Söz, Bir Zamanlar Çukurova, Leke gibi dizilerde başarı ve tecrübelerini göstermişlerdi.

Bütün bunların yanında elbette yalnızca dizi yapımcılığı olarak yer almamakta. Cinnet, Çakallarla Dans, Oflu Hoca ve Ölümlü Dünya gibi projeleri de oldukça dikkat çekiciydi.

Maraşlı Senaristi

Maraşlı senaristi Ethem Özışık oldu. Bu isim elbette dizi dünyasında çok sevilmekte ve saygı duyulmaktadır.

Başarılı senaryo yazarının, senarist olarak yer aldığı bazı yapımlara birlikte bakalım.

Söz dizisinde 84 bölüm, Poyraz Karayel dizisinde 82 bölüm senarist olarak yer alan Ethem Özışık, oldukça başarılı ve tecrübeli bir yazar olarak karşımıza çıkmış oluyor.

Şimdi genel anlamda bir bakalım Tims & B Productions, yapımcıları Timur Savcı ve Burak Sağyaşar isimlerini gördük. Bunun yanında senarist tarafında Ethem Özışık ismi ile karşılaştık.

Yer aldıkları projelere baktığımızda görülüyor ki bu isimler birbirleri ile daha önce birçok projede yan yana vakit geçirmişler. Elbette bu oldukça güzel bir artı olarak görünmekte. Birbirlerini tanıyan ve birbirleri ile anlaşabilen bi grup anlamına geliyor.

Ayrıca yönetmen koltuğundaki Kudret Sabancı ismi beni çok heyecanlandırıyor. Süre gelen dönem içerisinde birçok projede yer almış gerçekten tecrübeli bir yönetmen.

Sözün özü, ciddi anlamda yönetim kadrosunu ben çok beğendim. Ortaya kötü bir içerik çıkması zor ihtimal gibi görünmekte.

Sizce de başarılı bir yönetim kadrosuna sahip değiller mi? Bu konu hakkındaki fikirlerinizi hızlıca aşağıda belirtebilirsiniz.

Bu arada Maraşlı dizisi tüm oyuncuları hakkında güzel bir liste görmek isterseniz bu yazımıza davetlisiniz: Maraşlı Tam Oyuncu Listesi

3 YORUMLAR

    • Dizi ikinci yarıda senaristmi değiştirdi güzel başlamıştı kurguyu baştan sona anahtarlarını belirleyip devam etmeyince böyle garip ve zavallı bir ürün çıkıyor emeğe ve paraya ve umut bağlayan seyirciye yazık olmuş
      Mehmet ince ve babası tam bir rezalet

  1. Neyi merak ediyorum biliyormusunuz Türkiye’ye deki senaristlerin hepsi pezevenkmi yok diyorsanız neden her dizide muhakkak bir kadın yada bir kaç kadın çıkartıyorsunuz yoksa toplum böyle olduda bizim mi haberimiz yok Öyle ise Allah tastirakınızı affetsin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz