Ana Sayfa Film-Sinema Interstellar: Yıldızlararası 2 Ne Zaman Gelecek ?, Yıldızlararası Konusu

Interstellar: Yıldızlararası 2 Ne Zaman Gelecek ?, Yıldızlararası Konusu

ınterstellar 2 ne zaman çıkacak
ınterstellar 2 ne zaman çıkacak

Interstellar: Yıldızlararası 2 Ne Zaman Gelecek ?, Yıldızlararası Konusu

Yıldızlararası, Christopher Nolan imzalı bir bilim kurgu filmidir. Filmin yapımcısı bu kadar sıra dışı bir yönetmen olunca, filmden beklentilerimiz de haliyle yüksek oluyor. Filmin 1 milyondan fazla oylama sonucu oluşan, IMDb puanına bakınca yönetmenin bu beklentiyi karşıladığı söylenebilir.

Interstellar film konusu

Film, günümüze çok uzak bir zaman diliminde geçmiyor, aslında film günümüze yakın bir zaman diliminde geçiyor. Bu filmde dünya, artık üzerinde yaşayan insanlara gerekli olan yaşam şartlarını sağlamaktan, uzaklaşmaya başlıyor. Ekinler ölmekte, insanlar yiyecek üretmekte zorlanmaktadır. Hatta geçimlerini sağlamak için çiftlik, dünyanın en çok ihtiyacı olan meslek haline gelmiştir. Film işte böyle bir ortamda yani en temel insani ihtiyaç olan yiyeceğe, ulaşmanın her şey demek olduğu bir dünyada geçmektedir.

Tüm dünyadaki insanlar yiyecek bulma sorununa çözüm ararken uzay çalışmaları artık gereksiz ve zaman kaybı olarak görülmekte, işte böyle bir atmosferde daha önce kapatıldığını anladığımız NASA’dan kalma bir avuç bilim adamı, Dünya dışında yaşanacak yerler keşfetmek amacıyla, çeşitli gezegenlere astronotlar göndermektedir. Eğer yaşamaya uygun bir gezegen bulunursa, orada bir koloni kurmayı ve yaşam başlatmayı hedeflemektedirler. Cooper, kızının odasında meydana gelen anormalliğin aslında yerçekimi ile ilgili olduğunu keşfetti. Daha sonra yerde gördüğümüz ve kumlarda oluşan bu iki kodların, birer koordinat olduklarını anladı ve bu sayede Nasa’nın, gizli üstüne ulaşmayı başardı. NASA’nın gizli üstünde yapılan bu konuşmalar da yerçekiminde görülen bu anormalliklerin, 50 yıl önce başladığını öğreniyoruz. Profesörün teorisine göre, yer çekimi kontrol edilebilir, tabi eğer yer çekimini kontrol etmeye başarırlarsa, bir gezegen dolusu insanı yani Dünya üzerinde yaşayan insanları başka bir gezegene taşıyabileceklerdi.

FİLM YORUMLARI;

Film sitelerini falan incelediğimiz de şu tarz yorumları sıklıkla görüyoruz.

  • – Beğendiğim bir film yapımı, baya iyi tebrik ederim.
  • – İlk başlarda izleme konusunda tereddüt oldum, fakat izlediğimde baya beğendim diyebilirim.
  • – Pek sarmadı beni, konusu güzel ama ben beğenmedim.
  • – Çok beğendim, çok heyecanlı bir film.

gibi yorumlar gelmektedir.

ınterstellar (yıldızlararası) 2 ne zaman çıkacak?

Filmin bu derece tutmasından sonra tahminlere göre 2. filmin gelmesi bekleniyor. ınterstellar (yıldızlararası) 2 ne zaman çıkacak? Gelecek ? Yayınlanacak? Yıldızlararası 2 çıkış tarihi, şu anda kesin değil fakat tahminlere göre muhtemelen 2022 veya 2024 yılları arasında gelmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz