Ana Sayfa Camdaki Kız Camdaki Kız Gülcihan Kimdir, (Devrim Yakut) Kaç Yaşında, Nereli?

Camdaki Kız Gülcihan Kimdir, (Devrim Yakut) Kaç Yaşında, Nereli?

Camdaki Kız Gülcihan Kimdir

Camdaki Kız Gülcihan Karakterini 52 yaşındaki Ankaralı olan dizi ve film oyuncusu Devrim Yakut canlandırmaktadır.

Camdaki Kız Gülcihan Kimdir?

Camdaki Kız Gülcihan karakterine can verecek olan Devrim Yakut, 60 yaşlarında bir rolü canlandırıyor. Dizide yer alan Rafet Bey’in eşidir. Gülcihan karakteri Doğulu bir aşiret ailesinin kızıdır ve Rafet Bey ile evlidir. Rafet bey ile evlenmeden önce kendi kız kardeşiyle aralarında bir olaylar oluyor. İyi bir kadındır fakat geçmişle bir hesaplaşması da mevcuttur.

Devrim Yakut Kimdir, Nereli, Yaşı Ve Boyu Kaç? 

Devrim Yakut, Başarılı oyuncu kimliğiyle ekran başında severek izlenilen Devrim Yakut, 27 Mayıs 1968 doğumludur. Ankara doğumlu olan oyuncunun tam adı Seher Devrim Yakut’tur. Tiyatro bölümünden mezun olan Yakut okuldan önce belli yerlerde oyunculuk eğitimi aldı. 9 yıl Adana Devlet Tiyatrosunda görev yaptı. Ardından Ankara Devlet Tiyatrosuna atandı.

Devrim Yakut Kimdir

Adana Tiyatro Atölyesinde çalışırken aynı zamanda o atölyenin de kurucusuydu. Burad oyunculuğun yanı sıra eğitmen ve yapımcı olarak da görev yaptı. 2005 yılından sonra Ankara Üniversitesinde ‘Temel Oyunculuk’ dersleri verdi. 2007 yılında ise Devlet Tiyatrosunda müdür yardımcı oldu ve 2008 yılında bu makamı müdürlüğe bıraktı.

  • İsim: Devrim Yakut
  • Kaç Yaşında: 52
  • Nereli: Ankara
  • Meslek: Tiyatro Oyuncusu
  • Boy ve Kilo: 1,67 – 69

Devrim Yakut Eğitim Hayatı

Devrim Yakut Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Belli yıllar oyunculuk eğitimi alan Yakut, tiyatro kuramları ve oyunculuk alanında da eğitimler almıştır. Bahçeşehir Üniversitesinde Yüksek Lisans programında oyunculuk eğitimi de vermiştir. Şu anda birçok üniversite öğrencisine oyunculuk eğitimi veriyor.

Devrim Yakut Filmleri Ve Dizileri

Devrim Yakut ilk olarak 2006’da Hisarbuselik adlı TV dizisinde rol almıştır. Ardından Unutma Beni adlı filmde Nermin karakterine can veren Yakut, Keşanlı Ali Destanı, Lüks Otel, Yeniden Başla, Vicdan, Düğün Dernek, Sadece Sen, Hayat Sırları, Bamsı Bemrek, Bana Masal Anlatma, Kelebeğin Rüyası,Deli Dumrul gibi birçok sinema ve tv dizisinde de rol almıştır.

Devrim Yakut Filmleri

Bunun yanı sıra rol aldığı bazı tiyatro oyunları da vardır. Romeo Juliet- Ankara Devlet Tiyatrosu, Ağrı Dağı Efsanesi- Adana Devlet Tiyatrosu, Olağanüstü Bir Gece-Adana Devlet Tiyatrosu rol aldığı oyunlara örnek verilebilir. Devrim Yakut’un dizi, film ve tiyatro alanında almış olduğu pek çok ödül vardır. Sadri Alışık Ödülleri- En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, Ankara Sanat Kurumu-Övgüye Değer Kadın Oyuncu Ödülü, Yılın En Başarılı Kadın Oyuncu Ödülü gibi birçok ödüle layık görülmüştür.

Devrim Yakut Gençliği ve Hayatı

Devrim Yakut Gençliğinde baya bir film ve tiyatro gösterilerinde rol almıştır. Başarılı oyuncu kimliğiyle girdiği her rolün hakkını veren Devrim Yakut, 1.67 boyunda ve 69 kg ağırlığındadır. Saç ve göz rengi kahverengi olan oyuncunun burcu ikizlerdir. 2012 yılında Alper kut ile dünya evine giren oyuncunun çocuğu yoktur.

Devrim Yakut Gençliği

Ben hiçbir zaman çocuk isteyen kadınlardan olmadım ifadesini kullanan Yakut, herkesin anne baba olması gerekmediğine de ayrıca dikkat çekti. Eşi ile kıskançlık ortamı yaratmadıklarının altını çizen oyuncu kıskanç biri olmadığını da böylelikle belirtmiş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz