Ana Sayfa Camdaki Kız Camdaki Kız Selen Kimdir, (Selma Ergeç) Dizi ve Filmleri

Camdaki Kız Selen Kimdir, (Selma Ergeç) Dizi ve Filmleri

Camdaki Kız Selen Kimdir

Camdaki Kız Selen rolünü bir çok dizi ve filmde rol almış Alman doğumlu 42 yaşındaki başarılı oyuncu Selma Ergeç canlandırıyor.

Camdaki Kız Selen Kimdir?

Camdaki Kız Selen; Başrolünü Selma Ergeç’ in üstlendiği Camdaki Kız dizisinde Selen Koroğlu karakteri dikkat çekicidir. Selen karakteri, Rafet Koroğlu’nun kızıdır. Aynı zamanda Selen, Sedat’ın ablasıdır ve Nalan’ın bulunma sebebidir. Nalan’ın özel hayatı ile ilgili bilgileri toplayan Selen ailesine yeni gelini takdim ediyor.

İsim: Selam Ergeç
Boy: 1.78
Kilo: 57
Eşi: Can öz
Annesi: Elizabeth
Yaş: 42
Kardeşleri:

Selma Ergeç İnstagram: @selmaergecofficial

Selma Ergeç Kimdir? (Oyuncu)

Selma Ergeç Kimdir; Güzel oyunculuğuyla tanınan Selma Ergeç, 1978 yılında Almanya’nın Homm şehrinde dünyaya geldi. Selma Ergeç’in babası Adana’lı Türk bir doktor, annesi ise Alman bir hemşiredir. Yurt dışında tıp fakültesinde eğitim görürken üçüncü senesinde Türkiye’ye staja gelmiştir. Best Model Of Turkey yarışmasında dereceye girmiş profesyonel bir modeldir.

Selma Ergeç Kimdir

Emre Altuğ’un bir şarkısında rol almıştır. Başarılı oyuncu Selma Ergeç oyunculuk kariyerine “Böyle Mi Olacaktı?” ile başladı. Bunun ardından Şöhret, Yarım Elma, Körfez Ateşi, Hırçın Kız gibi dizilerde de görev almıştır. Selma Ergeç Asi dizisinde canlandırmış olduğu Defne karakteri ile ilgiyi üstünde toplayarak tanınmaya başladı.

Selma Ergeç Özel Hayatı

Yapmış olduğu oyunculuk ile belli bir hayran kitlesine ulaşabilmeyi başaran Selma Ergeç, 26 Eylül 2015’te Can Öz ile dünya evine girmiştir. Düğünleri ise Ergeç’in Almanya’da iken yaşadığı bir kasabada gerçekleşmiştir. Ergeç’in Yasmin adında bir kız çocuğu var.

Selma Ergeç Boy ve Kilo

Selma Ergeç Boy Kilosu

Başarılı oyunculuğu ile dikkat çeken Selma Ergeç, 1.78 cm boyunda ve 57 kg ağırlığındadır. Akrep burcu kadını olan Selma Ergeç 42 yaşındadır. Kahverengi göz rengine sahip olan oyuncunun saç rengi ise koyu kahvedir. Güzelliğiyle gözleri üstünde toplayan oyuncunun belli bir hayran kitlesi de vardır.

Selma Ergeç Oynadığı Dizi ve Filmler

Başarılı ve güzel oyuncu Selma Ergeç oyunculuk kariyerinde birçok dizide rol almıştır. Rol aldığı diziler içinde başrol oyunculuğu üstlenmişliği de vardır. Muhteşem Yüzyıl, Gönül İşleri, Kalp Ağrısı, Asi, Ses, Sis ve Gece, Atiye, Yaşamayanlar. Bunun dışında da birçok reklam filminde görev alan başarılı oyuncu QNB Finansbank ile de reklam oyunculuğu yapmıştır. Kariyerine birçok ödül sığdıran oyuncu, 2011 yılında 16.Sadri Alışık Ödülleri tarafından yılın en iyi kadın oyuncusu ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Selma Ergeç Oynadığı Dizi ve Filmler

2012 yılında ise Ahi Evran Üniversitesi tarafından yılın en başarılı genç kadın oyuncusu ödülünü kazanmıştır. Almış olduğu bu ödüller güzel oyuncuyu rol aldığı her filmde daha iyi bir karakter canlandırmasında önemli faktörler olmuştur. Rol aldığı her karakterin hakkını veren oyuncu bundan sonraki kariyerine de ödüller sığdırmaya devam edecek.

  • Muhteşem Yüzyıl (Hatice Sultan) 2011 – 2014
  • Gönül İşleri (Saadet) 2014
  • Yaşamayanlar (Karmen) 2018
  • Camdaki Kız (Selen) 2021
  • Vatanım Sensin (Halide) 2016
  • Asi (Defne) 2007
  • Hırçın Kız 2007
  • Şöhret (Natalie) 2005
  • Körfez Ateşi (Pınar) 2005
  • Yarım Elma (Ayça) 2002

Camdaki Kız Fragman

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz