Ana Sayfa Yabancı Diziler Breaking Bad 6. Sezon Ne Zaman? Onay aldı mı? Breaking bad geri...

Breaking Bad 6. Sezon Ne Zaman? Onay aldı mı? Breaking bad geri mi dönüyor?

Breaking Bad 6. Sezon ne zaman
Breaking Bad 6. Sezon ne zaman

Bu yazımızda Breaking Bad 6. Sezon Ne Zaman? Onay aldı mı? Breaking bad geri mi dönüyor? başlıklarını inceleyeceğiz.

Dizi ilk çıktığı zaman, çok izlenmedi fakat ilerleyen günlerde ismi fazla duyulmaya başlandı ve gitgide çok izlenen diziler, arasına girdi. Dizi, milyonların sevdiği dizi olmaya yolunda ilerliyor diyebiliriz. Dizinin ilk sezonu, 20 Ocak 2008 tarihinde 7 bölüm olarak yayınlanmıştır. Hemen ardından bir yıl sonra, 2. Sezonu 8 Mart 2009 tarihinde, bölüm sayısı 13 olarak yayınlanmıştır. Breaking Bad’in 3. Sezonu ise 21 Mart 2010’da 13 bölüm olarak izleyicilerle buluşmuştur. Dizinin gelelim 4. Sezonuna, 17 Temmuz 2011 tarihinde yine 13 bölüm olarak karşımıza çıkıyor. 5. Sezon ise 15 Temmuz 2012 tarihinde 16 bölüm olarak vizyona girmiştir.

dizi hakkında

Tam 5 sezon süren dizi serüveninin ilk bölümü, 20 Ocak 2008’de yayınlanmıştır ve IMBd de 9,50 puana sahiptir. Senaryo ve kurgu en çok önem veren dizilerdendir ki zaten ilk bölümde düşürdüğü pantolonunu, sezonlar sonra aynı yerde bulması buna bir örnektir.

6 adet Emmy ve birçok dalda ödül kazanmış Breaking Bad’ın, konusu şudur;

Dizinin Konusu

Lisede kimya öğretmeni olan Walter White, maddi açıdan ailesinin ve kendisinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve daha iyi bir hayat sunabilmek için araba yıkamacısında ek iş yapmaktadır. Ancak bir süre sonra akciğer kanseri olduğunu ve kısa bir ömrünün kaldığını öğrenmektedir, bu haber onu ve ailesini yıksa da yapacak bir şey yoktur. Ailesi zor durumda kalmasın diye para biriktirmek için uyuşturucu yaptığını ve bu durumu bir rastlantı sonucu öğrendiği eksi bir öğrencisi Jesse Pinkman, ile birlikte Methamphetamin işine girerler. Öğretmen yaptığı iş için fazla kalifiyeli, Nobel Ödülü sahibi ve eski dostu ile açtığı şirket, şu an milyon dolarlar kazanıyor ama kendi hissesini çok eskiden ortağına sattığı için zenginlikten çok uzaktır ve bunun üzerine tedavi masrafları pahalı olan, bir oğlu ve çok baskın bir karaktere sahip karısı var. Bacanağı da onun tam tersi bir erkek, çok sesli, sosyal ve cesur biridir. Okuldan sonra, araba yıkamacısında ek iş yapan ve tüm bunlara güler yüz yaklaşan, 50 yaşında olan amca bir de bunun üzerine akciğer kanseri oluyor. Belki yeterince yaşadım, aileme hastane borcu bırakmadan ölüp gideyim bari, diyebilir ama karısı, bir kız çocuğuna hamiledir. Dizide şu tarz sahneler de göze çarpıyor. Walter White pişirecek, Jesse uyuşturucu bağımlısı dostlarına satacak ve hastane masrafları ödenecek. Walter her ihtimale karşı, ailesine biraz da para bırakacak. Tabi yanlışlıkla bir adamı öldürmeseydi, sonra diğerini de öldürmek zorunda kalmasalardı, sonra soyulmasalardı, sonra başları belaya girmeseydi, kuzenler peşine takılmasaydı. Yani anladığımız peşlerini kimse bırakmıyor. Bataklığa adım attıktan sonra, çıkmanın mümkün olmadığı bir dizi ile karşı karşıyayız.

Breaking Bad’in her sezonunda efsane sahneler çıkar, o kesin fakat her zaman tartışılan Walter White’ın tam olarak ne zaman kötüye kırdı? Konusudur, çünkü ilk öldürdüğü insanlar mecburidir, mesela ceset eritme fikri korkunçtur.

Breaking bad yorumları;

Dizi veya film sitelerini incelediğimiz zaman, şu tarz yorumları sıklıkla görüyoruz.

– Heyecanlı bir dizi çok beğendim.

– Süper bir dizi ya aşırı beğendim.

– Yapımcıya tebrik ederim çok güzel bir dizi olmuş izlemeyen arkadaşlar muhakkak izlesin.

– Diziyi seven kişiler aksine ben pek sevemedim.

gibi yorumlar gelmektedir aslında yorumların %97 olan kısmı dizi hakkında olumlu ve çok beğendiğini belirtmektedir.

Breaking Bad 6. Sezon Ne Zaman?

Breaking Bad 6. Sezon ne zaman? Sorusunun cevabı aslında oldukça yapımcı tarafından net bir şekilde verildi. çekilmeyeceği kesinlik kazandı. Bu sebeple dizinin 6. Sezonunu ekranlarda göremeyeceğiz.

Fakat Walter White(Bryan Cranston) bizlere yeşil ışık yaktı, Dizi Türkiye ekibi olarak bizde baya heyecanlandık çünkü Dünyayı kasıp kavuran Breaking bad dizisi geri mi dönüyor?

Bryan Cranston, açıklamalarına göre ; “Breaking bad dizisi tekrardan çekilirse koşa koşa sete tekrardan dile getireceğini dile getirdi. “

İMBD puanı bile bir çok diziyi geride bıraktı ve haliyle bu açıklamadan sonra bütün takipçiler tekrardan geri dönmesi için yapımcının mail kutularını doldurdu bile .

Dizi Türkiye ekibi tahmini ;

Ortada netlik kazanmış bir şey var, dizi tamamen bitmesine rağmen ucunu açık bıraktılar. Prison break bile adamı mezardan çıkarttılar ve devam bölümlerini çekmeye başladılar haliyle bu dizi bile büyük ihtimalle 2023 yılına kadar yayınlanacak.

Tarih ilerledikçe ortada ki kurgu fikirleri git gide azalıyor. Yeni proje üretmek haliyle zor fakat olan bir şeyi devam ettirmek en iyi seçenek gibi duruyor.

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz