Ana Sayfa Oyuncular Zümrüdüanka Döne Kimdir? Asiye Dinçsoy Yaşı, Boyu

Zümrüdüanka Döne Kimdir? Asiye Dinçsoy Yaşı, Boyu

Başarılı oyuncu Zümrüdüanka dizisinde Döne kimdir ve canlandıran Asiye Dinçsoy, eşi, boyu, dizileri, nereli ve yaşı gibi bilgiler.

Sevilen oyuncunun daha önce hangi projelerde yer aldığını veya özel hayatı ile ilgili bazı özet bilgileri öğrenmek isterseniz hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Ayrıca dizi içinde nasıl bir karakter olduğunu, dizide neleri etkilediği ile alakalı çeşitli ipuçları da görebilirsiniz. İyi keyifler!

Diğer oyuncuları görmek isterseniz Zümrüdüanka Oyuncuları konusuna göz gezdirebilirsiniz.

Zümrüdüanka dizisinin yönetim kadrosuna bakmak isterseniz, sizi şöyle davet edebiliriz: Zümrüdüanka Yönetmeni, Senaristi, Yapımcısı

Zümrüdüanka Döne Kimdir?

Canlandıran:Asiye Dinçsoy
Yaşı:22 Mart 1979
Nereli:Aydın, Söke
Kilosu:55 kg
Boyu:1.67 m
Sevgilisi, Eşi

Menekşe’nin annesi. Niyazi Çavuş’un karısıdır. Oldukça sakin ve merhametli biriydi. Evlenince zamanla Azimet’in sağ kolu haline geldi. Konakta birçok şeyden haberdar olan ve Azimet’in de en güvendiği insanlardan biri olan Asiye her denileni yapıyordu.

Azimet’ten kendisine ne görev verilse yapardı. Ancak bir noktadan sonra Zümrüt’e yapılanlar artık Asiye’nin canına tak etmişti. Zümrüt’e yapılanlara çok üzülüyor ve bir çıkar yol dahi düşünmeye çalışıyordu.

Kızı Menekşe ile Latif’in birbiri ile çok vakit geçirmesi Asiye’ye endişe veriyordu. Bu münasebetleri Menekşe’ye zarar verir diye düşünmekteydi.

Asiye Dinçsoy kimdir?

22 Mart 1979 Aydın, Söke doğumludur. Eğitimini Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü başarı ile bitirerek elde etmiştir.

Üniversite hayatında birçok tiyatro oyununda yer almıştır. İlk profesyonel dizi oyunculuğu tecrübesini 2007 yılında Arka Sokaklar dizisinde elde etmiştir.

Sonrasında genel olarak filmlerde yer almış ve bu filmler arasında Recep İvedik‘de Spa Görevlisi ve Recep İvedik 2‘de ise Yakuza karakteri ile yer almaktadır. 2018’den sonra dizi sektöründe yer almıştır.

Elimi Bırakma dizisi ile devam edip Zümrüdüanka dizisine geçiş yapmıştır. Başarılı oyuncu, gösterdiği performans ile izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

Son zamanlarda Zümrüdüanka dizisinde kamera karşısına çıkmıştır. Burada Döne rolü ile oyunculuk sergilemektedir.

Asiye Dinçsoy Dizileri

  • Zümrüdüanka
  • Elimi Bırakma
  • Arka Sokaklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz