Ana Sayfa Oyuncular Zümrüdüanka Abbas Kimdir? Selim Bayraktar Yaşı, Boyu

Zümrüdüanka Abbas Kimdir? Selim Bayraktar Yaşı, Boyu

Başarılı oyuncu Zümrüdüanka dizisinde Abbas kimdir ve canlandıran Selim Bayraktar, eşi, boyu, dizileri, nereli ve yaşı gibi bilgileri sunduk.

Sevilen oyuncunun daha önce hangi projelerde yer aldığını veya özel hayatı ile ilgili bazı özet bilgileri öğrenmek isterseniz hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Ayrıca dizi içinde nasıl bir karakter olduğunu, dizide neleri etkilediği ile alakalı çeşitli ipuçları da görebilirsiniz. İyi keyifler!

Diğer oyuncuları görmek isterseniz Zümrüdüanka Oyuncuları konusuna göz gezdirebilirsiniz.

Zümrüdüanka dizisinin yönetim kadrosuna bakmak isterseniz, sizi şöyle davet edebiliriz: Zümrüdüanka Yönetmeni, Senaristi, Yapımcısı

Zümrüdüanka Abbas Kimdir?

Canlandıran:Selim Bayraktar
Yaşı:17 Haziran 1975
Nereli:Irak, Kerkük
Kilosu:75 kg
Boyu:1.75 m
Sevgilisi, EşiBihter Bayraklı

Ciddi anlamda sorunları olan biridir. Ailenin tek varisi olması sebebi ile başına buyruk davranışlarında hatırı sayılır ölçüde artış olmuştur.

Kendisini üstün gören tavırları ve çocukluğunda görmediği sevgiyi şimdi yetişkin hali ile insanlara ödeterek yaşayan biridir.

Oldukça tehlikeli ve bir o kadar içten pazarlıklı yapısı ile dikkatleri üzerine toplamayı başarmaktadır. Ayrıca 2 çocuk babası olan Abbas Demirkan, gerçek anlamda tehlikeli bir çocuk eğitimi vermektedir. Çocuklarına hiç de iyi örnek olmamaktadır.

Hayatını birilerinin canını yakarak ve insanlara sorunlar çıkarak devam ettiren, evlerden uzak bir karakterdir.

Selim Bayraktar kimdir?

17 Haziran 1975 Irak, Kerkük doğumludur. Eğitimini Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü başarı ile bitirerek elde etmiştir.

Türk baba ve Kerküklü bir annenin çocuğudur. İlkokulu Kerkük’te, Lise ve Üniversite eğitimini ise Türkiye’de tamamlamıştır.

Üniversite eğitiminden sonra Diyarbakır ve Antalya Devlet Tiyatrosu’nda görev yapmıştır. Birçok tiyatro oyununda aktif rol almıştır. Oyunculuk alanında kendini oldukça geliştirmiş ve devamlı kendine bir şeyler katma hırsından vazgeçmemiştir.

İlk profesyonel dizi oyunculuğu tecrübesini 2006 yılında Köprü isimli dizide Erdal karakterine hayat vererek elde etmiştir. Sonrasında Bir Bulut Olsam dizisinde Mahmut Paşa karakterini oynamıştır.

Özellikle Muhteşem Yüzyıl dizisinde 139 bölüm Sümbül Ağa karakterine hayat vererek hem oyunculuk alanında kendisini çok geliştirmiş hem de Türkiye tarafından tanınmış bir oyuncu haline gelmiştir.

Yer aldığı birçok dizi ve film çalışması olmuştur. Aşağıdaki listeden yer aldığı dizileri rahatlıkla görebilirsiniz.

Son zamanlarda Zümrüdüanka dizisinde kamera karşısına çıkmıştır. Burada Abbas rolü ile oyunculuk sergilemektedir.

Selim Bayraktar Dizileri

 • Vahşi Şeyler
 • Zümrüdüanka
 • Rise of Empires: Ottoman
 • Aşk Ağlatır
 • Succession
 • Ağlama Anne
 • Ufak Tefek Cinayetler
 • Gecenin Kraliçesi
 • Galip Derviş
 • Muhteşem Yüzyıl
 • Bir Bulut Olsam
 • Köprü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz