Ana Sayfa Oyuncu Kadrosu Yavuz Yönetmeni, Senaristi ve Yapımcısı

Yavuz Yönetmeni, Senaristi ve Yapımcısı

Yavuz dizisinin yönetmeni, yapımcısı ve senaristi açıklandı! Görevli isimlere ve daha önce yer aldığı işlere beraber bakalım.

Yavuz ile ilgili haberler geldikçe sizlere sunmaya devam ediyoruz. Sıradaki haberimizde dizinin yönetim ekibinde geçen isimlere birlikte bakacağız.

Yavuz hangi kanalda? Dizi için yayın platformu Exxen oldu! Dizi için şu anda 3 sezon anlaşma yapıldığı haberi geldi.

Yavuz Yönetmeni

Yavuz dizisi için düşünülen yönetmen Bilal Kalyoncu oldu. Sevilen yönetmen daha önce birçok yapımda yapımcı olarak yer almıştı.

Hep Yek 1-2-3-4 filmleri için yapımcı ve yazar olarak yer aldı. Uzun metraj filmleri ile genel olarak bir başarı yakalayan Bilal Kalyoncu, Exxen platformu için 3 sezon anlaşma sağlandı.

Yönetmen olarak yer aldığı projeler ise Malazgirt 1071, Cin-Si Bozuk ve Ülkücüler isimli projeler olmuştu.

Yavuz Yapımcısı

Yapımcı şirket 2506 Yapım ve Intermedya oldu. 2 şirket de yayınlandığı dönemlerde çok izlenen bazı yapımları ekran karşısına getirmiştir.

Örnek olarak 2506 Yapım daha önce Malazgirt 1071, Cin-Si Bozuk, Hep Yek 4, Kolej Rüyası ve Corontine 19 filmlerini izleyici karşısına çıkarmıştı.

Intermedya ise daha önce Behzar Ç.: Bir Ankara Polisiyesi ve Saygı gibi dizileri ekranlara taşımıştı.

Dizi için çalışan yapımcılara bakıldığında Bilal Kalyoncu ve Can Okan isimleri ile karşılaşıyoruz. Bilal Kalyoncu‘yu 22’den fazla projede yapımcı olarak görmüştük. Bunlar genel olarak film projeleri olarak söylenebilir.

Can Okan ismi ise daha önce Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi dizisinde karşımıza çıkmıştı. Yavuz dizisi ise Can Okan‘ın bir sonraki projesi olarak yer almakta.

Görünen o ki dizi ve film sektöründe hizmet veren 2 şirket, Yavuz dizisi için ortak olarak çalışması büyük bir avantaj.

Yavuz Senaristi

Senaryo tarafında Koray Yeltekin ve Bilal Kalyoncu kalem tutan isimler oldu. Daha önce Bilal Kalyoncu ismini duymuştuk. Kendisi bazı projelerde yapımcı, yönetmen ve yazar olarak yer almaktaydı.

Koray Yeltekin değerli senaro yazarımız hakkında birkaç hatırlatma yapalım. Daha öncesinde Tozkoparan dizisinde senaryo yazarı olarak yer almıştı. Ayrıca Sir-Ayet 2, Efsnulu – Kabirden Gelen filmlerinde de yazar olarak bulundu.

Daha önce birbiri ile bazı projelerde çalışma ortamı yakalayan isimler bulunmakta. Bu sebeple, dizi çekim aşamalarında bu durum bir artı olarak karşımıza çıkacak düşüncesindeyim.

Sizce de başarılı bir yönetim kadrosuna sahip değiller mi? Bu konu hakkındaki fikirlerinizi hızlıca DiziTurkiye.Com’da belirtebilirsiniz.

Bu arada Yavuz dizisi tüm oyuncuları hakkında güzel bir liste görmek isterseniz bu yazımıza davetlisiniz: Yavuz Tam Oyuncu Listesi

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz