Ana Sayfa Oyuncu Kadrosu Yavuz Oyuncuları, Güncel Oyuncu Kadrosu

Yavuz Oyuncuları, Güncel Oyuncu Kadrosu

Yavuz Sultan Selim dizisi tüm oyuncuları, güncel oyuncu kadrosu hakkında güzel bir liste hazırladık. Yeni gelen oyuncular, giden oyuncular!

 

2506 Yapım ve İntermedya tarafından hazırlanan Yavuz dizisinde birçok yeni oyuncu dahil olmaya devam ediyor. Ekip arkadaşlarını aşağıda liste halinde görebilirsiniz.

Kadroda bulunan isimer arasında başrol Cengiz Coşkun ve Hazal Filiz Küçükköse olacağı haberi birçok hayranını çok sevindirdi. İkilinin birlikte iyi işler başaracağını düşünmekteyiz.

 

Not: Dizi kadrosu için cast çalışmaları halen daha devam etmekte. Bu sebeple size sunum yapabilmek için bu yazıyı hazırladık. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Yavuz dizisi ne zaman? Çekimleri Kasım ayının son haftasında başlayacak. Şu an için yayın tarihi belli olmadı.

 

Yavuz dizisi hangi kanalda? Dizi için düşünülen platform Exxen oldu!

 

Genel Bilgiler  
Tür: Tarihi, Aksiyon, Gizem
Ülke: Türkiye
Kanal: Exxen
İlk Bölüm Tarihi:

 

Yavuz Oyuncu Kadrosu

Ayrıntılar için isimlere tıklayınız.  
Cengiz Coşkun (Yavuz Sultan Selim)
Hazal Filiz Küçükköse (Hafsa Hatun)
Edip Zeydan
Cast çalışmaları devam ediyor.  

 

 

Yavuz Konusu

Dizi, Yavuz Sultan Selim dönemini ve dönemin büyük olaylarını ekran karşısına çıkaracak. Yeni ve gümgüm gümbür gelmekte olan Exxen isimli internet platformunda izleyici karşısında olacak.

 

Babası 2. Bayezid, annesi Gülbahar Hatun ve eşi Ayşe Hafsa Sultan’dır. Taht sahibi olduğunda 2.375.000 km2 olan toprak alanını 8 yılda 2.5 kat büyütmüştür. Ölümünde Osmanlı yüz ölçümü 6.557.000 km2‘yi bulmuştur.

 

Sancak beyi olarak 23 yıl hüküm sürmüştür. 9. Osmanlı Padişahı olarak 8 yıl hüküm sürmüştür. Kısa süreli padişahlık döneminde birçok fetihlere imza atmış ve büyük bir iştahla devleti yönetmiştir.

Tarihi kaynaklarda: “22 Eylül 1520’de şarbon hastalığına bağlı olarak Aslan Pençesi (Şirpençe) denilen bir çıban yüzünden henüz 49 yaşındayken vefat etti.” şeklinde belirtilmektedir.

Yavuz Fragmanı

Henüz fragmanı veya tanıtım videosu yayınlanmamıştır. Resmi olarak yayınlandığı gibi burada sizlere sunacağız. Bizleri takip etmeye devam edin!

 

Bu arada dizinin yapımcısı, yönetmeni ve senaristi hakkında özet bilgi edinmek isterseniz tıklayabilirsiniz: Yavuz Yönetmeni, Senaristi, Yapımcısı

Yavuz oyuncuları hakkında yorumlarınızı hepimizle paylaşabilirsiniz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz