Ana Sayfa MasterChef Türkiye Masterchef Türkiye Yarışmacı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Masterchef Türkiye Yarışmacı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Masterchef Türkiye programına yarışmacı başvurusu nasıl yapılır? Yarışmacı olarak başvurmak için ne yapmak gerekir. İşte detaylar!

Geçtiğimiz sezon birçok kişi tarafından sevilen yemek programı olan Masterchef Türkiye, yeni sezonda da büyük izleyici kitlesini elinde bulunduracak gibi. Hal böyle olunca büyük ödülü kazanmak için birçok yarışmacı başvuru yapmak istiyor. TV8 ekranlarının sevilen programına başvuru yapmak için yöntem oldukça basit. Birlikte bakalım:

Masterchef Türkiye Yarışmacı Başvurusu

Öncelikle belirtelim ki toplamda 3 adet başvuru çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan ikisi yarışmacı olarak başvurmak, kalan biri ise seyirci olarak izleyici olarak başvuru yapmaktan geçiyor.

masterchef-seyirci-olarak-basvuru-kosullari
Masterchef Seyirci Başvurusu

Programa seyirci olarak başvuru yapmak isteyen kişiler önlerine gelen formu tamamen doğru bir şekilde doldurduktan sonra cep telefonlarına kısa mesaj olarak gelen QR kodunu ve ID bilgilerini giriş esnasında görevliye göstererek girecekler. Oldukça basit bir işleyici vardır. Formu doldurup sıranızı beklemeniz gerekmektedir. Konu ile ilgili aklınıza takılan herhangi bir şeyi yorum yaparak sorabilirsiniz. Derhal cevaplanacaktır.

Seyirci Olarak Başvuru Yapmak için: Masterchef Seyirci Başvurusu

Sırada Yarışmacı Olarak Başvuru yapmak var. Bu da oldukça kolaydır. 2 Adet yöntem bulunmakta. Bunlardan biri normal bir şekilde çeşitli form bilgilerini doldurduktan ve bazı sorulara cevap verdikten sonra size geri dönüş yapılmasını beklemek olacaktır. Diğeri ise video çekerek bu videoda çeşitli bilgilere yer verip başvuru yapmaktır.

Bunlardan ilki olan form doldurarak başvuru yapma konusunu ele alacak olursak. Bu da seyirci olarak başvuru yapmak gibi önünüze gelen form bilgilerini doldurmak gibi düşünebilirsiniz. Ancak bunun yanında elbette yarışmacı olacağınız için bazı ekstra sorular bulunmakta. Bu sorulara da cevap vererek ilerleyerek formu bitiriniz. Bilgilerin doğru ve samimi olmasına özen gösteriniz. Bilgilerin doğru olmadığı öğrenilmesi sonucunda yarışmacı olarak katılmaya hak kazanmışken birden diskalifiye olabilirsiniz. Dikkatli olmakta fayda var.

Form doldurarak başvuru yapmak için: Masterchef Normal Başvuru

Şimdi gel gelelim diğer bir yönteme, bu yöntem video içerik ile başvuru yapmak. Video boyutunun en fazla 100 mb olması istenmektedir. 100 mb’den fazla olması durumunda videoyu gerekli yere yükleyemezsiniz. Buna dikkat etmenizde fayda var, sonrasında videonun boyutunu azaltmak için uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Baştan uyaralım. Bunun yanında form bilgileri doldurarak başvuru yaparken de özel olarak video yüklenmek isteniyorsa burada da bir seçenek bulunmakta. Tıklayıp oraya da videonuzu yine aynı şekilde 100 mb olarak yükleyerek başvuru yapabilirsiniz. Ancak direk videolu başvuruda yalnızca birkaç kişisel bilgi verdikten sonra bu bilgilerin üzerine videonuzu ekliyorsunuz. Daha kolay olarak görünüyor.

Video Yarışmacı Olarak Başvuru için: Masterchef Video İle Başvuru

Bizim Tavsiyemiz

masterchef-basvuru-sorulari
Masterchef Yarışmacı Başvurusu

Seyirci olarak başvuru yapmanın zaten tek bir yolu bulunmakta ve oldukça da kolay olduğunu görmekteyiz. Bu konu ile ilgili ekstra bir tavsiyeye gerek duymuyoruz.

Yarışmacı olarak başvurmak isteyen kişilere tavsiyemiz. Videolu başvuru yapmak seçeneğine tıklamak yerine normal başvuru yapmak seçeneğine tıklayınız. Burada sizden istenen bütün bilgileri veriniz. Örnek olarak en iyi yaptığınız 3 yemeği sormuşlar ve bunu nasıl yaptığınızı sormuşlar. Bu bilgileri yazılı olarak verdikten sonra formun aşağılarına doğru burada video içerik gönderme kısmının da olduğunu göreceksiniz. Yani hem yazılı olarak kendinizi iyi ifade etmiş olacaksınız. Hem de video ile daha çarpıcı bir başvuru yaparak diğer yarışmacılardan sıyrılmış olacaksınız. Verdiğimiz bu tavsiyelere uyup uymamak elbette sizin kararınıza kalmış bir şey. Herkes bol şans diliyoruz!

Aklınıza takılan hemen her şeyi sorabilirsiniz. DiziTurkiye.Com cevap vermek için yanı başınızda! Bir başka makalede görüşmek üzere.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz