Ana Sayfa Kuruluş Osman Kuruluş Osman Zühre Kimdir? Tarihte Neler Yapmıştır?

Kuruluş Osman Zühre Kimdir? Tarihte Neler Yapmıştır?

kurulus-osman-zuhre-kimdir-tarihte-neler-yapmistir
Kuruluş Osman Zühre Kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde Zühre karakteri kimdir? Tarihteki yeri ve yaptıkları nelerdir? Ayşegül Günay (Zühre) kimdir ve kaç yaşındadır?

Dündar Bey’in eşi rolünde yani Osman Bey’in yengesi karakterini canlandıracak olan isim Ayşegül Günay oldu. Cast çalışmalarının hızla sürdüğü Kuruluş Osman dizisi yakın zamanda yeni oyuncuları da aralarına katacaktır. Tüm oyuncuların tam listesine sitemizden erişebileceksiniz. Dizideki karakterler hakkında kısa bilgiler verirken aynı zamanda bu karakterleri canlandıran kişiler hakkında da bilgiler vereceğiz.

Kuruluş Osman Zühre Kimdir?

Osman Bey’in yengesidir. Tarihte kendisi hakkında pek fazla bilgi yoktur. Ancak Osman Bey’i devamlı destekleyen bir profilde görev yapacak.

Ayşegül Günay (Zühre) Kimdir?

dirilis-osman-zuhre-aysegul-gunay
Ayşegül Günay

Şimdilerde Kuruluş Osman Zühre (Ayşegül Günay) karakterini canlandırmaktadır. Başarılı oyuncuyu birçok diziden biliyoruz. Hakkında kısa bir özet geçelim:

9 Kasım 1969 Eskişehir doğumludur. Başarılı oyuncu Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bölümü mezunu olup aynı zamanda mezuniyetinden sonra üniversitede 7 yıl kadar görev yaptı. Ardından Devlet Tiyatrosuna geçiş yapıp burada çeşitli roller üstlenerek tiyatro hayatını başlatmış oldu. Tiyatro ile başlayıp tiyatro hayatını devam ettiren Günay buradan emekli olmuştur. Bunun ardından 2006 yılında ilk dizi deneyimini gerçekleştirerek Kaybolan Yıllar adlı dizide boy göstermiştir. Beğenilen oyuncu daha sonra Yer Gök Aşk dizisinde Sultan karakterini canlandırarak dikkatleri üzerinde tutmayı başarmıştır.

Birçok dizi filmde rol alan Günay’ın başarılı oyunculuğu yıllar boyunca tiyatro sahnesinde bulunmasına bağlayabiliriz. Yer aldığı bazı projeler şu şekildedir: Asla Vazgeçmem, Sümela’nın Şifresi, Aile Saadeti, Yer Gök Aşk, Küçük Kadınlar, Osmanlı Cumhuriyeti, Eşref Saati, Derman, Küçük Kadınlar, Kaybolan Yıllar, Lale Devri.

Geçtiğimiz günlerde Kuruluş Osman dizisinde kesinleşen isimlerden biri olmuştur. Osman Bey’in yengesi rolünü üstleneceği duyurulmuştur. Yeni oyuncuların sırayla gelmeye başladığı bugünlerde, sitemizi takip ederek en yeni bilgileri edinebilirsiniz. Osmanlı Tarihi’nin en önemli zamanlarından birini konu alacak dizi biraz bütçe gerektirdiği ortaya çıktı. Bu sebeple ATV ile anlaşan dizi güzel bir konsept ile karşımıza çıkacağa benziyor. Osmanlı’nın kuruluşunu anlatması sebebi ile Türkiye’de büyük izleyici kitlesine sahip oldu. İzleyici kitlesi sosyal medyada bu serinin uzun yıllar boyu devam etmesi gerektiğini düşünüyor. Şimdiden izleyici kitlesi hazırda bekleyen Kuruluş Osman yakında ekran başında olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz