Ana Sayfa Dizi Özetleri Kırmızı Oda Konusu, Hangi Kitaptan Uyarlama?

Kırmızı Oda Konusu, Hangi Kitaptan Uyarlama?

Çok izlenen yeni dizi Kırmızı Oda konusu ve Kırmızı Oda hangi kitaptan uyarlama olduğu ile alakalı ayrıntılar ile sizlerleyiz.

Farklı konusu ile kısa bir sürede milyonları toplayan dizimiz, sıradan aşk hikayesi anlatan dizileri büyük bir ölçüde geride bıraktı. Özellikle konusu ile pek çok izleyicinin dikkatini çekmeyi başardı.

 

Kırmızı Oda Konusu

Binnur Kaya’nın canlandırdığı Doktor Hanım karakteri her gün farklı hastalar ve onların ciddi sorunları ile ilgilenmektedir.

Bunu yaparken farklı olarak, ilaç tedavisinden çok konuşarak ikna etme ve düşüncelerini değiştirme üzerine odaklanıyor. Yani tedavi yöntemi ile de diğer meslektaşlarından ayrı bir doktordur.

Dizi içerisinde geçen bu olaylarda gerçek hayatta başarılı bir psikiyatrist olan Gülseren Budayıcıoğlu‘nun tecrübelerine dayanıyor. Yani dizimizin konusu gerçek hayatta yaşanan olaylara ce tecrübelere dayanmaktadır.

 

Kırmızı Oda Hangi Kitaptan Uyarlama?

Kitaptan uyarlama olarak bilinse de asıl olarak gerçek olayların hikayeleştirilmesi sonucu ortaya çıkan bir senaryodur, yani ortada direkt bu şekilde bir kitap yoktur.

 

Yukarda da bahsettiğim üzere Gülseren Budayıcıoğlu‘nun tecrübelerine ve hikayelerine dayanmaktadır. Bu kliniğe gelen hastaların yıllar içerisinde biriken tecrübe ve her birinin bir parça hayat hikayesi.

Eğer dizinin oyuncularını merak ediyorsanız sizler için güzel bir konu hazırladık. Kırmızı Oda Oyuncuları konusuna gidebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz