Ana Sayfa Dizi Özetleri En İyi Film Listeleri Hangileridir ?

En İyi Film Listeleri Hangileridir ?

imdb top list
imdb top list

Film seçimi en az filmi izlemek kadar zaman ve dikkat isteyen bir iştir. İzlenecek filmin seçilmesi için öncelikle izlemekten zevk ve keyif alınabilecek film türünü belirlemek gerekmektedir. Film türünün belirlenmesiyle birçok seçeneğin elenmesine rağmen seçimi oldukça zorlaştıracak uzun bir liste oluşmaktadır. Bu listede ki filmlerin bir kısmı izlenmeye değecek olsa da, bir kısmı tamamen vakit kaybıdır. Film seçiminde IMDB, izleyicilere oldukça detaylı bir tercih listesi sunmakla beraber, sosyal içerik platformları da okuyucuları için kaliteli listeler sunmaktadır.

 IMDB Film Listeleri

IMDB’nin internet sitesinde film seçimi için birçok seçenek var. Editörlerin önerileri, vizyona yeni girmiş izlenilmesi gereken filmler ve film izlemeyi seven hemen herkesin mutlaka göz attığı, IMDB kullanıcılarının oylarıyla oluşturulmuş, TOP 250 film listesi. Bu liste aslında izleyicilere mutlaka izlenmesi gereken filmler olarak sunulmakta desek yanlış olmayacaktır. Sinema tarihinin, en çok iz bırakan, en beğenilen filmlerini bu listede bulabilirsiniz.

Onedio Film Listeleri

Sosyal İçerik Platformu olarak adı en çok duyulan ve her türlü içeriği üreten Onedio’da zevkinize göre filmleri rahatlıkla bulmanızı sağlayacak birçok liste mevcut. Film listelerini yalnızca türlerine göre oluşturmakla kalmayıp konularına, hitap ettiği kitleye, popülerliğine, yayın tarihine gibi birçok ana başlıkta toplayıp, daha ulaşılabilir ve anlaşılır bir şekilde listelemektedirler. Bazen türüne göre tek bir liste olarak bulabileceğiniz paylaşımları, bazen bir liste içerisinde oluşturulan onlarca liste şeklinde bulmakta mümkün.

IMDB Top 250 film listesi, mutlaka izlenmesi gereken gelmiş geçmiş en iyi filmleri izleyicilere sunan göz atılması gereken önemli listelerin başında gelmektedir. Sosyal İçerik Platformlarının sunduğu listelerde bunun daha detaylı ve daha fazla seçenek sunan hallerini bulmak ve biraz zaman ayırarak bu iki platformdan en iyi listelere ulaşılabilmek oldukça mümkün.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz