Ana Sayfa Sunucular Dilge Timoçin Kimdir? Kanalı ? Boyu ? Yaşı ? Sevgilisi ?

Dilge Timoçin Kimdir? Kanalı ? Boyu ? Yaşı ? Sevgilisi ?

dilge timoçin
dilge timoçin

Dilge Timoçin, uzun yıllardır başarılı sunuculuğu ile ön plana çıkmayı başaran bir habercidir. Dilge Timoçin kaç yaşında soruları sorulan ve pek çok farklı haber kanalında sunumlar yapan ve insanları bilgilendirmektedir. Dilge Timoçin, gerek isminin farklı olmasıyla gerek ise de başarısıyla sıkça araştırılmaktadır.

İsim: Dilge Timoçin
Aslen Nereli: İzmir
Şuan Nerede Yaşıyor: ABD , Washington
Doğum Tarihi: 22.05.1980
Yaşı: 41
Meslek: Gazeteci, Muhabir, Prodüktör, Sunucu
Burç: İkizler
İnstagram: @dilgetimoçin
Twitter: @dilgetimoçin

Dilge Timoçin, Türk bir habercidir. İsmi her ne kadar kulağa yabancı dahi gelse, başarılı habercinin kökeni Türkiye’dir. 2000 yılından beri aktif olarak mesleğini icra eden Dilge Timoçin, alanında başarılı isimler arasında yer almaktadır.

Dilge Timoçin’in Kariyeri

Dilge Timoçin, Ankara Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler okuyarak kariyerini başlatmıştır. Bölümünden mezun olduktan sonra staj amacıyla farklı haber kanallarında çalışmıştır. İlk çalıştığı yer ise NTV olmaktadır. NTV’de farklı pozisyonlarda faaliyet gösteren Dilge Timoçin, daha sonrasında 2008 yılında NTV’den ayrılarak Show TV bünyesine katılmıştır. Bu kanalda ise hem spikerlik hem de dış haber editörlüğü yaparak mesleki deneyimlerini arttırmıştır.

dilge timoçin kimdir
Dilge Timoçin kimdir

Welle ve Reuters gibi Türk olmayan basın kurumlarında da faaliyet gösteren Dilge Timoçin, son olarak ise VOA Türkçe kurumuna katılmıştır. Bu kuruluşta çoğunlukla Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye arasındaki bağlantı haberleri yapmakta ve canlı yayın bağlantıları gerçekleştirmektedir.

Dilge Timoçin Hayatı

Dilge Timoçin, son zamanlarda en çok merak edilen haberciler arasında yer almaktadır. Bu nedenle pek çok insan Dilge Timoçin’in hayatı hakkında araştırmalar gerçekleştirmektedir. 1980 yılında İzmir’de doğan Dilge Timoçin, yükseköğrenimini tamamlamak için Ankara’ya taşınmış ve daha sonra mesleğini icra edebilmek için İstanbul ve Ankara’da yaşamıştır. Günümüzde ABD’de yaşadığı bilinmektedir.

dilge timoçin kimdir
Dilge Timoçin kimdir

Dilge Timoçin, hayatı ile ilgili bilgi paylaşımı yapmamaktadır. Zira sevilen sunucu özel hayatı yerine yaptığı işler ile ön plana çıkmayı sevmekte ve mesleğini en profesyonel şekilde gerçekleştirebilme amacıyla kendi görüşleri ve hayatını paylaşmaktan kaçınmaktadır.

Dilge Timoçin’in özel hayatı da bu bağlamda bilinmemektedir. Ancak Dilge Timoçin sosyal medya hesabını aktif bir şekilde kullanmakta ve özel hayatı ile ilgili görselleri bu mecralarda paylaşmaktadır. “dilgetimocin” kullanıcı adına sahip Instagram sayfasında sosyal hayatını paylaşan Dilge Timoçin, takipçileri tarafından sıkı bir şekilde takip edilmektedir.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz