Ana Sayfa Akrep Akrep Ferda Kimdir? Evrim Alasya Yaşı, Boyu, Sevgilisi

Akrep Ferda Kimdir? Evrim Alasya Yaşı, Boyu, Sevgilisi

Başarılı oyuncu Akrep dizisinde Ferda kimdir ve canlandıran Evrim Alasya eşi, boyu, dizileri, nereli ve yaşı gibi bilgiler.

Sevilen oyuncunun daha önce hangi projelerde yer aldığını veya özel hayatı ile ilgili bazı özet bilgileri öğrenmek isterseniz hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Ayrıca dizi içinde nasıl bir karakter olduğunu, dizide neleri etkilediği ile alakalı çeşitli ipuçları da görebilirsiniz. İyi keyifler!

Diğer oyuncuları görmek isterseniz Akrep Oyuncuları konusuna göz gezdirebilirsiniz.

Akrep dizisinin yönetim kadrosuna bakmak isterseniz, sizi şöyle davet edebiliriz: Akrep Yönetmeni, Senaristi, Yapımcısı

 

Akrep Ferda Kimdir?

Canlandıran: Evrim Alasya
Yaşı: 2 Ağustos 1979
Nereli: İzmir
Kilosu: 56 kg
Boyu: 1.71 m
Sevgilisi, Eşi:

 

Dizinin en tehlikeli karakterlerinden biridir. İntikam ateşi ile yanıp tutuşmaktadır. Özellikle gözüne kestirdiği biri varsa gerçek anlamda istediği şeyi elde edene kadar önüne hangi engeller çıkarsa çıksın devam edecektir.

 

Ferda, ciddi anlamda çok zekice planlar yaparak amacına ulaşmayı hedefleyen bir kadındır. İnsanların damarına nasıl basacağını ve onlara nasıl acılar yaşatabileceğini çok iyi bilmektedir.

 

Duruma göre hareket eder ve bir başkası için zor bir an olarak görülen birçok durumu Ferda çok kolay olarak görmektedir. İşin içinden sıyrılmakta ve adeta bir akrep gibi hareket etmektedir.

Evlerden uzak!

 

Evrim Alasya kimdir?

2 Ağustos 1979 İzmir doğumludur. Eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü başarı ile bitirmiştir. Üniversite döneminde ve sonrasında tiyatro ile çok fazla içli dışlı olarak oyunculuk alanında kendini geliştirmiştir.

13 yıldan fazladır profesyonel oyunculuk yapmaktadır. Birçok film ve dizide rol almıştır. Yer aldığı dizileri aşağıdaki listeden rahatlıkla görebilirsiniz. Çok değerli ve beğenilen bir oyuncudur.

İlk profesyonel dizi oyunculuğu deneyimini Bir İstanbul Masalı dizisinde 2003 yılında elde etmiştir. Sonrasında Ihlamurlar Altında dizisinde Sema karakterini 39 bölüm oynamıştı.

 

Ardından Gece Sesleri dizisinde Naslihan olarak görmüştük. Başka Semtin Çocukları filminde 2008 yılında Ayşe karakteri ile görmüştük.

 

Özellikle Gönülçelen dizisinde 56 bölüm Balçiçek karakterini oynaması ile dizi oyunculuğu tecrübesini oldukça geliştirdi. 2013-2014 yılları arasında Vicdan dizisinde 7 bölüm oynadı ve sonra Benim Adım Gültepe dizisinde Suna karakterine 8 bölüm katıldı.

Güneşin Kızları dizisinde Güneş karakteri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bu dizide de 39 bölüm yer almıştı. Koca Koca Yalanlar dizisinde Müjgan karakterinde gösterdiği başarının ardından özellikle Kırmızı Oda dizisinde Meliha oynaması ile seyirci tarafından çok beğenildi.

Son zamanlarda Akrep dizisinde kamera karşısına çıkmıştır. Burada Ferda rolü ile oyunculuk sergilemektedir.

 

Evrim Alasya Dizileri

  • Akrep
  • Kırmızı Oda
  • Koca Koca Yalanlar
  • Güneşin Kızları
  • Benim Adım Gültepe
  • Vicdan
  • Gönülçelen
  • Gece Sesleri
  • Ihlamurlar Altında
  • Bir İstanbul Masalı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz