Ana Sayfa Seni Çok Bekledim Oyuncular Seni Çok Bekledim Rıza Kimdir? (Ali İpin)

Seni Çok Bekledim Rıza Kimdir? (Ali İpin)

Ali İpin Kimdir

Seni Çok Bekledim Rıza karakterini 1995 Ankara doğumlu olan Ali İpin canlandırmaktadır.

Seni Çok Bekledim Rıza Kimdir?

Başrol oyuncuları olan Özcan Deniz ve İrem Helvacıoğlu’nun rol aldığı Seni çok bekledim Rıza karakterine hayat veren kişi Ali İpin’dir. Dizi, Özcan Deniz’in kaleminden çıkmış başarılı dizilerden biridir. Dizinin karakteri Rıza, çok duygusal biridir.

Çocukluk döneminden itibaren her zaman mistik bir çemberde yaşamıştır. Fakat Rıza, aşka olan inancını ve güvenini hiçbir zaman kaybetmemiştir. Seni çok bekledim Mihre karakteri ile dizide büyük bir aşk yaşamaktadır.

Ali İpin Kimdir

Doğum Yılı: 1955
Yaşı: 65
Aslen Nereli: Ankara
İnstagram:  Kullanmıyor
Boy-Kilo: 1.79 – 80
Burcu: Yay
Rol Aldığı Diziler: EDHO , Kurtlar Vadisi , Seni Çok Bekledim

Seni çok bekledim Rıza karakterine hayat veren Ali İpin, Ankara’da 21 Aralık 1955 yılında doğmuştur. Asıl ismi Ali Ragıp İpin olup başarılı bir oyuncudur. Usta oyuncu Ankara Devlet Konservatuarının Tiyatro bölümünden 1978 yılında mezun olmuştur. 1981 yılında Devlet tiyatrolarından istifa etmiştir. İstifa ettikten sonra İsviçre’nin Cenevre eyaletinde Conservatoire de Genêve Drama Bölümünde misafir öğrenci olarak katılım sağlamıştır.

Ali İpin Kimdir

Türkiye’ye 1 yıl sonra dönüş yaparak 1982 yılında Devlet Tiyatrosuna girmiştir. Bu süreç içerisinde Ali İpin, La Cour des Miracles tiyatrosunda reji asistanlığı yapmıştır. Kırktan fazla gösterilerde rol almıştır. Hem oyunculuk yapmış hem de Devlet Tiyatrosunun alt yapımında da yönetmen yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Dizi olarak Fadime, Güzel Köylü, Korkusuz Tatlı Bela gibi yapımlarda yer almıştır. Ama ününü Kurtlar vadisi Kirve rolü ile kazanmıştır.

 

Ali İpin Burcu Nedir

Ali İpin, 21 Aralık 1955 yılında doğmuş olup Yay burcudur. Yay burcunun özelliklerini taşıyan başarılı tiyatro, film ve dizi oyuncusu, yurt dışında aldığı eğitimler ve çalışmalarıyla bilinir. Gezgin burçlardan olan Yay burcunun bu şekilde özelliklerini taşıdığını kolaylıkla fark edebiliriz. Ayrıca başarılı oyuncunun enerjik yapısı da burcunun karakterini yansıtıyor.

Ali İpin Sevgilisi veya Eşi Kimdir?

Ali İpin, aşk hayatıyla ilgili konuları kamera karşısına yansıtmamıştır. Bu yüzden eşi veya sevgilisi olup olmadığı bilinmemektedir.

Ali İpin Rol Aldığı Projeler

Ali İpin, kendi alanında oldukça başarılı olmakla beraber, tiyatrolarda yönettiği oyunlar da vardır. Ayrıca kamera karşısındaki ilk profesyonel olan oyunculuğu 1989’da ekranlarda yayınlanmış olan Dostlarımız adlı diziden elde etmiştir.

Ali İpin rol aldığı diziler

Çok fazla dizide yer almıştır. Fakat onu en fazla tanıdığımız diziler Saksıdaki Ağaç, Asmalı Konak, Kurtlar Vadisi ve Nasıl Evde Kaldım dizileridir. Şimdi ise Seni çok bekledim Rıza karakteri ile başarılı bir oyunculuk performansı sergilemektedir.

Ali İpin Boyu Ve Kilosu Kaçtır

Yakışıklı oyuncunun boyu 1.79 olup kilosu da 80’dir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz