Ana Sayfa Seni Çok Bekledim Oyuncular Seni Çok Bekledim Osman Efe Kimdir? (Şehsuvar Aktaş)

Seni Çok Bekledim Osman Efe Kimdir? (Şehsuvar Aktaş)

Seni Çok Bekledim Osman Efe Kimdir

Seni Çok Bekledim dizisinde Osman Efe Karakterini 1964 Ankara doğumlu 57 yaşındaki daha önce Avrupa Yakasında da rol alan Şehsuvar Aktaş canlandırıyor.

Seni Çok Bekledim Osman Efe Kimdir

İsim: Şehsuvar Aktaş
Doğum Yılı: 1964 – 57 Yaşında
İnstagram: @sehsuvaraktas
Aslen Nereli: Ankara
Eşi: Ayşe Selen
Boy-Kilo: 1.81 – 82 Kilo

Seni çok bekledim Osman Efe karakterine hayat veren başarışı oyuncu Şehsuvar Aktaş’tır. Özcan Deniz’in kaleminden çıkan dizide pek çok başarılı oyuncu rol alırken, Şehsuvar Aktaş’ın başarılı oyunculuk performansı ve pek çok projede yer alması bu diziyi daha da güzelleştiriyor.

Şehsuvar Aktaş Kimdir

Türkiye’nin başkenti Ankara’da ailesinin tek çocuğu olarak dünyaya gelen Şehsuvar Aktaş, 1964 doğumludur. Eğitimli bir ailede büyüyen ünlü oyuncunun annesi memur ve babası da hava astsubayıdır.

Şehsuvar Aktaş Kimdir

Çocukluğunun büyük bir kısmı Yenimahalle’de geçen oyuncu, babası emekli olduktan sonra Kanada’ya taşınmışlardır. Fakat burada çok fazla kalamamışlar ve 1.5 yıl sonra memleketleri Ankara’ya geri dönüş yapmışlardır. Başarılı bir oyuncu olan Aktaş, şimdi Seni çok bekledim Osman Efe karakterine hayat vermektedir.

Şehsuvar Aktaş Eğitim Hayatı

Henüz ortaokul dönemlerinde son sınıfta olan oyuncu, Moliere’in Zoraki Hekim oyununda rol almıştır. Ankara’da bulunan Charles De Gaulle Lisesinden 1983 yılında mezun olmuştur. Liseden sonra üniversiteyi Ankara Üniversitesinde kazanmıştır. Burada Dil ve Tarih – Coğrafya Fakültesinin Tiyatro bölümüne girmiştir. Üniversiteyi 1987 yılında bitirdiğinde aynı bölümde yüksek lisans yapmıştır. 1989’da yüksek lisans yaptıktan sonra 1997 yılında da doktora yapmıştır.

Şehsuvar Aktaş Kariyeri

Tiyatro alanına çocukluğundan beri ilgi duyan başarılı oyuncu Şehsuvar Aktaş, 1989 yılında öğretim üyeliğine başlamıştır. Tam olarak 1989 ile 1991 yılları arasında Eskişehir’de bulunan Anadolu Üniversitesinde Devlet Konservatuarına bağlı Tiyatro Bölümünde öğretim üyeliği yapmıştır. Daha sonra 1995 yılına kadar TRT dahi, pek çok televizyon görevinde bulunmuş ve çeviriler yapmıştır.

Şehsuvar Aktaş Kariyeri

İstanbul ilinde tiyatrocu olan Ayşe Selen ile beraber 2000 yılında Tiyatro TEM’i kurmuştur. Burada ilk oyun Lahana Sarma olup, 18 Ekim 2001 tarihinde 7. Uluslararası Eskişehir Festivalinde dünya prömiyerini yapmış olduğu için Tiyatro TEM’in doğum günü olarak bu tarihi baz almıştır. Ayrıca yurt dışında pek çok festivale katılmıştır. Birçok projede yer alan başarılı oyuncu şimdi ise Seni çok bekledim Osman Efe karakterine hayat vermektedir.

Şehsuvar Aktaş Kiminle Evli

Şehsuvar Aktaş, 1988 yılında birlikte Tiyatro TEM’i kurduğu Ayşe Selen ile evlidir.

Şehsuvar Aktaş ve eşi Ayşe Selen ile kurdukları tiyatroda

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz