Ana Sayfa Oyuncular Seni Çok Bekledim Hidayet Kimdir, (Yıldız Kültür) Gençliği, Kaç Yaşında?

Seni Çok Bekledim Hidayet Kimdir, (Yıldız Kültür) Gençliği, Kaç Yaşında?

Seni Çok Bekledim Hidayet Kimdir

Seni Çok Bekledim Hidayet karakterine gençliğinden de tanıdığımız 76 yaşında ki usta oyuncu Yıldız Kültür hayat veriyor.

Seni Çok Bekledim Hidayet Kimdir

Seni Çok Bekledim Hidayet karakterine hayat veren kişi Yıldız Kültür’dür. Yıldız Kültür, pek çok projede yer almış başarılı bir tiyatro ve sinema oyuncusudur.

Yıldız Kültür Kimdir

Yıldız Kültür, 31 Aralık 1944 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Kameralar karşısında ilk defa Mahmut Mangal adlı diziyle geçmiştir. Atv’de Kuruluş Osman dizisinde Rabia karakterine hayat vermiştir. Ankara Devlet Konservatuarı Yüksek Bölümü mezunu olan başarılı oyuncu mezuniyetten sonra çeşitli tiyatrolarda görev almıştır.

Yıldız Kültür Kimdir

Yıldız Kültür, Görev aldığı devlet tiyatroları İzmir, İstanbul ve Ankara’dır. Başarılı oyuncu, devlet tiyatrosundan emekli olmuştur. Issız Adam filminde 2. Yeşilçam ödülleri olan En İyi Yardımcı kadın rolünde ödül almıştır. Şimdilerde ise Seni çok bekledim hidayet karakteri ile rol almaktadır.

 1. Yıldız Kültür Boyu ve Kilosu Kaçtır
  Yıldız Kültür, 1,72 boyunda ve 65 kilodur.
 2. Yıldız Kültür Burcu Nedir
  Ünlü oyuncu Yıldız Kültür, 31 Aralık 1944 yılında doğmuş olup, oğlak burcudur. Başarılı oyuncu, sergilediği performans ve azmiyle tam bir oğlak burcu kadını olduğunu gösteriyor.

Yıldız Kültür Eşi Kimdir, Savaş Kültür Kimdir?

Yıldız Kültür Eşi Kimdir

Yıldız Kültür, Prof. Dr. Savaş Kültür ile evliydi. Eşi Psikiyatri profesörü olup İzmir’de yaşamaktaydı. Bu yüzden Yıldız Kültür’ün oyunculuk hayatı sürekli olarak İstanbul – İzmir arasında gidiş gelişlerle devam etmiştir. Prof. Dr. Savaş Kültür 2016 yılında hayata gözlerini yummuştur. 47 sene mutlu bir evlilikleri olmuştur. Sanatçılar arasında uzun evliliği olan nadir kişilerden olan Yıldız Kültür, eşinin psikiyatrist olduğunu ve onu her zaman anladığını söylerdi.

Yıldız Kültür Çocukları
Yıldız Kültür’ün 1 tane oğlu vardır. Bir süre Kanada’da yaşayan oğlu, evlenmiştir.

Yıldız Kültür’ün Tiyatroya Girişi

Oyuncu Yıldız Kültür, tiyatro ile ilk defa opera izledikten sonra tanışmıştır. Operayı izledikten sonra çocukken o dönemlerde “ben büyüyünce böyle olacağım” demiştir. Bunun üzerine, her zaman sahnede olmak isteyen Yıldız Kültür, evlerinin bahçesinde mahallenin çocuklarıyla oyun oynadığını belirtmiştir. Onlara roller vererek tiyatro alanında ilk adımlarını atmıştır. Annesinin aldığı patiskalardan yapılmış olan perdeleri alarak bu oyunu oynuyormuş. Annesinden bu yüzden çok fazla dayak yediğini belirtmiştir.

Yıldız Kültür Gençliği

Yıldız Kültür Gençliği

Yıldız Kültür’ün gençliği de oldukça merak edilen konular arasında. Gençlik zamanlarında da Tv dizilerinde rol alan ünlü oyuncu ilk rolünü “Mahmut Mangal” dizisinde 1980 yılında canlandırmıştır. Dizi komedi türünde dört bölüm sürmüştür. Merak edenler için Yıldız Kültür’ün gençlik resmini sizlerle paylaştık.

Yıldız Kültür Hakkında Bilinmeyenler

 • Boş oturmayı sevmez ve her zaman bir şeyler yapmak ister
 • Beren Saat’in oyunculuğunu beğeniyor
 • Issız Adam’daki senaryoyu okuduğunda ağlamıştır
 • Kendini dinamik ve oldukça enerjik hissetmektedir
 • Birlikte oynadığı oyunların her birini ayrı sever
 • Birlikte çalıştığı genç oyunculara karşı oldukça pozitif davranıyor ve çalışma isteklerine fazlasıyla hayran
 • Seni çok bekledim hidayet karakterini canlandıran Yıldız Kültür, oldukça hırslı bir oyuncudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz