Ana Sayfa Oyuncular Selin Kıdıl Kimdir?

Selin Kıdıl Kimdir?

selin kıdıl
selin kıdıl

Hem marjinalliği hem de yeteneği ile son dönemlerin en sevilen isimlerinden biri olan Selin Kidil, seslendirme sanatçısıdır.  Buna ek olarak sosyal medya fenomeni olan Selin Kidil, hem Youtube hem de Instagram platformunda aktif olarak paylaşımlar yapmaktadır.

Selin Kidil, 9 Haziran 1993 yılında dünyaya gelmiştir. Aslen Giresunlu olan fenomen, 7 yaşından beri oyunculuk eğitimi almıştır. Yalnızca oyunculuk değil, buna ek olarak seslendirme konusunda da oldukça başarılı olan Kidil, farklı alanlarda seslendirmeler yapmaktadır.

Selin Kidil Hayatı

Selin Kidil, 1993 yılında doğmuştur. Annesi Yugoslavya göçmeni, babası ile Giresunludur. İki çocuklu bir ailenin en küçüğüdür. Selin Kidil’in bir de abisi bulunmaktadır. Abisi, hayatını yurtdışında sürdürmektedir.

Küçük yaşlardan beri oyunculuk alanında yetenekli olan Kidil, 7 yaşında oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır.  Lise eğitimini Özel Moda Kadıköy Güzel Sanatlar Lisesi’nde almıştır. Lise eğitiminde branşı da Sinema olmuştur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde 1 yıl konservatuar eğitimi alarak alanındaki deneyimini arttırmıştır.

2019 yılında Alper Rende’nin başrol oyuncusu olduğu Sar Başa filminde rol almıştır. Günümüzde Youtube içerikleri paylaşmakta, çizgi film seslendiriciliği yapmakta ve sosyal medyada Influencer olarak görülmektedir.

Selin Kidil Hakkında Bilgiler

Selin Kidil, Youtube kanalında kendisi ile ilgili pek çok bilgi paylaşmaktadır.

selin kidil kimdir
selin kidil kimdir

Geniş bir kitle tarafından takip edilen Kidil, bu mecrada sevenleri ile yakın bir bağ kurmaktadır. Selin Kidil hakkında merak edilen bilgilerden bazıları şu şekildedir:

  • Selin Kidil agnostik olduğunu belirtmektedir. Yani tanrının var olup olmadığına dair bir düşüncesi bulunmamaktadır.
  • Selin Kidil, bağımsız ve güçlü bir kadındır. Bu nedenle takipçileri tarafından çok sevilmektedir.
  • Ailesine hem bağlı hem de bir o kadar bağımsız olan Selin Kidil, annesine hayranlık duymaktadır.
  • Dövme yaptırmaktan hoşlanan Kidil’in vücudunda 20’yi aşkın dövme bulunmaktadır.
  • Youtube kanalında herkesin konuşmaktan çekindiği konularda video çekmekte ve tepkiler vermektedir.
  • Selin Kidil’in ailesinin maddi durumu iyi düzeydedir ve sevilen ismin en sevdiği renklerden biri mordur.

Selin Kidil Instagram hesabı kullanıcı adı “@selinkidil” olmaktadır. Sevilen ismin 170 bin takipçisi mevcuttur. Selin Kidil kullanıcı adıyla açtığı Youtube kanalında ise 265 bin takipçisi bulunmaktadır.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz