Ana Sayfa Oyuncular Sanaya İrani Kimdir ?

Sanaya İrani Kimdir ?

Sanay İrani
Sanay İrani

17 Eylül 1983 tarihinde Dünya’ya gelen İrani, Hindistan Mumbai’de doğmuştur. Oyuncu, manken ve dansçıdır. Dini inancı Hinduizm’dir. Boolywod Hint dizi ve filmlerinin yetenekli oyuncularından biridir. 25 Ocak 2016 tarihinde Mohit Sehgal ile evlenmiştir.

Hinduizm Nedir?

Kökeninde isminden aldığı gibi Hindistan’a dayanır. Çok kapsamlı inanç ve yaşam felsefesini barındırır. Günümüzde İslam ve Hristiyanlık dışında en çok inanılan 3. Din olarak bilinmektedir. Bu dine inananlara Hindu denir.

Sanaya İrani yer aldığı projeler nelerdir?

  • 2007 yılında Left Right Left dizisinde Cadet Sameera Shrooff karakterini oynamıştır.
  • 2008 yılında Radhaa Ki Betiyaan Kuch Kar Dikhayengi dizisinde Sanaya karakterini oynamıştır.
  • 2008 yılında Miley Jab Hum Tum Hint dizisinde Gunjan Bhushan karakteriyle izleyiciyle buluşmuştur.
  • 2011 yılında Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon dizisinde Khushi Kumarı Gupta olarak başrol olmuştur.
  • 2013 yılında Chhanchhan dizisinde Chhanchhan Sarabhai karakterini oynamıştır.
  • 2014 yılında Rang Rasiya dizisinde Parvati Pratap Ranwat karakterini canlandırmıştır.

    sanaya irani kimdir
    sanaya irani kimdir

Sanaya İrani Nasıl Tanındı?

Hint dizi sektörüne girmeden önce reklam filmlerinde oynamıştır. Oyunculuk kariyerine 2006 yılında yayımlanan ve tüm dünyada izlenme rekorları kıran Fanaa filminde Bobo karakerini canlandırmıştır. Türkiye’de de yayımlanan Bir Garip Aşk dizisinde de oynayan Sanaya İrani adını tüm Dünya’ya tanıtmıştır.

Barun Sobti Kimdir?

21 Ağustos 1984 yılında dünyaya gelmiştir. Delhi şehrinde doğmuştur. Dizi ve Film sektörüne girmeden önce Jindal Telekom’da 7 sene müdür olarak görev almıştır. Şöhrete Bir Garip Aşk dizisinde Arnav karakteriyle başlamıştır. Barun Sobti, Sanaya İrani ile iyi bir ikili olup büyük bir hayran kitlesi yaratmıştır.2010 yılında Pashmeen Manchanda ile evlenen oyuncu 1,80 boyundadır.

Hindistan

Hindistan resmi adıyla Hindistan Cumhuriyeti olarak bilinmektedir. Güney Asya’da bulunan ve Dünya’nın en büyük yedinci coğrafi alanına sahiptir. Dünya’nın en yüksek nüfuslu ikinci ülkesi olarak bilinmektedir. Ulusal Marşı Jana Gana Mana’dır. Güneyinde Hint Okyanusu, batısında Umman Denizi ve doğusunda Bengal Körfezi bulunur. Hindistan, dünyanın en önemli dinlerinden olan Hinduizm,Budizm, Jainizm ve Sihinizmin doğum yeridir. Zerdüştlük, Yahudilik, Hristiyanlık dinleri M.S. birinci yüzyıldan itibaren ülkeye gelerek bölgenin çeşitli kültürünü şekillendirdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz