Ana Sayfa Oyuncular Merve Dinçkol Kimdir? Yaşı ? Boyu ? Burcu ? Tüm Ayrıntılar

Merve Dinçkol Kimdir? Yaşı ? Boyu ? Burcu ? Tüm Ayrıntılar

Merve Dinçkol
Merve Dinçkol

Merve Dinçkol tanınmış ve sevilen haber spikerlerden birisidir. Merve Dinçkol, 6 Şubat 1986 yılında İstanbul’un Kadıköy ilçesinde dünyaya gelmiştir.

Merve Dinçkol Kimdir ?

İsim: Merve Dinçkol
Aslen Nereli: İstanbul
Doğum Tarihi: 6 Şubat 1986
Yaş: 35
Meslek: Haber Spikeri
Boy: 1.72
Kilo: 56 Kg
Burç: Kova
Medeni Hali: Bekar
İnstagram: @dinckolm

Dinçkol ilkokul ve ortaokulu bitirdikten sonra eğitim hayatına Erdemli Lisesinde devam etmiştir. Liseden başarı ile mezun olduktan sonra Beykent Üniversitesi’ni kazanan Merve Dinçkol, üniversitenin Radyo Televizyon Programcılığı Bölümü’nden mezun olmuştur.

Merve Dinçkol Kimdir
Merve Dinçkol Kimdir

Aynı zamanda üniversite eğitimi sırasında, Başkent İletişim Akademisi’ne de devam eden ünlü sunucu, akademide ek olarak spikerlik ve sunuculuk dersleri almıştır. Kova burcu olan Merve Dinçkol’un kilosu 56 kg, boyu ise 1,72 cm’dir. Bekâr olan Merve Dinçkol, İstanbul’da yaşamaktadır.

Merve Dinçkol’un Kariyer Hayatı

Beykent Üniversite’sinde eğitim hayatına devam ederken spikerliğe adım atan Merve Dinçkol, şimdiki adı Bein Sports olan Lig TV’de stajını başarı ile tamamlamıştır. Ünlü sunucu meslek hayatına ise Ulusal Kanal’da başlamış ve bu süre içerisinde kanalda haber editörlüğü, muhabirlik ve haber spikerliği yapmıştır.

Ulusal Kanal televizyonunda bir müddet görev alan Merve Dinçkol, daha sonra buradan ayrılarak Bugün TV’de işe başlamıştır. Bugün TV’de ise spor haberlerini sunarak sunuculuk mesleğine devam etmiştir. Bugün TV’den sonra ise kariyerine Milliyet’te devam etmiştir. Başarılı sunucu Milliyet’te Öykü Cengiz ile birlikte programlar hazırlamıştır.

Merve Dinçkol Kimdir
Merve Dinçkol Kimdir

Diksiyonunun iyiliği ve başarılı haber spikerliği ile kısa sürede tanınan Merve Dinçkol, Kanal D’de çalışan Gözde Aksoy Kökçü’nün CNN televizyonuna geçmesi ile buradan boşalan koltuğa transfer olmuştur. Kanal D’de hafta sonu haberlerini sunmaya başlayan Merve Dinçkol, günümüzde de halen bu görevini başarılı bir şekilde devam ettirmektedir.

Kanal D hafta sonu haberlerinin sevilen yüzü olan Merve Dinçkol, aynı zamanda sosyal medya üzerinden de tanınmakta ve büyük bir hayran kitlesi tarafından takip edilmektedir. Merve Dinçkol, Instagram ve Twitter’da bulunan sosyal medya hesapları ile paylaşımlar yapmaktadır.

Merve Dinçkol başarılı sunuculuğunun disiplinli çalışmaya bağlı olduğunu belirtirken, spikerliğin aslında zor bir meslek olduğunu ve sürekli olarak gündemi takip etmek gerektiğini de genç spiker adaylarına söylemektedir. Bunların dışında Merve Dinçkol, en büyük hedefinin ilerde basın konusunda eğitmenlik yapmak olduğunu da belirtmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz