Ana Sayfa Dizi Özetleri Kardeşlerim Dizisi Özeti, Tanıtımı ve Eleştirisi

Kardeşlerim Dizisi Özeti, Tanıtımı ve Eleştirisi

Kardeşlerim dizisi inceleme yazısı, kardeşlerim dizisi özeti, kardeşlerim dizisi tanıtımı.

Ömer, Kadir, Asiye, Emel isimli dört kardeşin hüzünlü hikayesini anlatıyor kardeşlerim dizisi. Anne ve babalarıyla birlikte huzurlu bir hayat sürerken bir günde bütün hayatları yerle bir oluyor.

 

Kardeşlerim Dizisi Özeti ve Konusu

Bir gün anneleri işvereni Akif Atakul’un yazlık evine temizliğe gidiyor. Orada Akif Atakul’u ve Atakul ailesinin aile dostu olan Suzan Manyaslıyı aynı yatakta yakalıyor.

 

Bu kötü tesadüften sonra evden ayrılıp kendi evine dönmek isteyen anne Akif Atakul’un ısrarıyla onun arabasına binip kaza geçiriyor. Ölmeden önce kocasıyla konuşup olanı biteni anlattığı için kocası da bu işten şüphelenip Akif Atakul’a hesap sormaya gidiyor. Aralarında çıkan tartışma sonucunda düşüp hayatını kaybediyor.

 

Aynı gün içinde hem annesiz hem babasız kalan çocuklara hiçbir akrabaları sahip çıkmak istemiyor. İş evin büyük oğlu kadire kalıyor. Kardeşlerine sahip çıkmak için iş aramaya başlıyor. Bu arada ev sahipleri de borcunuz var bahanesiyle çocukları evden atınca çocuklar amcasıgilde kalmaya başlıyor. Amcalarının karısı Şengül yengeleri çocuklardan rahatsız olup kavga çıkarınca çocuklara kümes yolu görünüyor.

 

Amcalarının kümesinde kalmaya başlıyor çocuklar. Bu arada küçük kardeşleri Emel’in zatürre olduğunu da öğrenene çocukları zor günler bekliyor. Başlarda gurur yapıp Akif beyden iyilik kabul etmeyen büyük abi kadir kardeşlerinin iyiliği için iş teklifini kabul ediyor ve Akif beyin kolejlerinden birinde garson olarak çalışmaya başlıyor. Kardeşleri asiye ve doktor olmak isteyen Ömer ve iki kuzen de kolejde burslu okumaya başlıyor.

 

Kardeşlerim Dizisi Eleştiri Yazısı:

Güzel ve duyarlı bir dizi olarak başladı kardeşlerim.4 gencin kendi ayakları üstünde durmasını izlemeye başladık. Özellikle abi rolündeki Kadir bizi gururlu duruşuyla çok etkiledi. Fakat işin dram yönünü biraz abartmışlar sanki. Yani hüzün vermek için çok çabalamış dizi. Çocukların annesi ölüyor babası aynı günde ölüyor zaten darmadağın olmuş seyirciye bir de zatürre küçük kardeş izlettiler. Bu da yetmedi kötü yengeyle uğraşıp ve çatısı akan bir kümeste yattı çocuklar.

 

Yani hüzünün dozunu biraz abartmışlar. Kör göze parmak hesabı olmuş. Dramı gözümüze sürekli sokmak istedikleri için bazı sahnelerde ters tepki yarattı ve yok artık diyip absürd bir dizi izliyormuş gibi tepki vermeye başladık. Kadir iş ararken nedense hep kötü insanlara denk geldi. Çocuklara verilmek istenen yardım parası yengenin eline düştü. Bunlar yetmedi zengin çocukları bizimkilere zorbalık yapmaya başladı. Her diziye konulan gereksiz iyi zengin karakteri de koymayı unutmamışlar tabiki.

 

Sokak hayvanlarına yardım eden, iki kardeşten hangisini sevdiği belli olmayan melisa. Tabi klasik kötü zengin çocuk fakir gururlu kız aşkı için de sinyal verdi dizi. Doruk asiye aşkı.

 

Kardeşlerim Dizisi 4. Sob Bölüm 13 Mart 2021 Fragmanı

 

Yani anlayacağınız dizi oldukça klişe, dram olması için fazlaca uğraşılan ama günün sonunda ergen lise dramına bağlayan ama yine de ailecek izlenebilecek iyi sayılabilecek bir dizi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz