Ana Sayfa Emanet Emanet Sultan Hala Kimdir? Ferda Işıl Yaşı, Boyu

Emanet Sultan Hala Kimdir? Ferda Işıl Yaşı, Boyu

Başarılı oyuncu Emanet dizisinde Sultan Hala kimdir ve canlandıran Ferda Işıl, boyudizilerinereli ve yaşı gibi bilgileri sunduk.

Sevilen oyuncunun daha önce hangi projelerde yer aldığını veya özel hayatı ile ilgili bazı özet bilgileri öğrenmek isterseniz hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Ayrıca dizi içinde nasıl bir karakter olduğunu, dizide neleri etkilediği ile alakalı çeşitli ipuçları da görebilirsiniz. İyi keyifler!

Diğer oyuncuları görmek isterseniz Emanet Oyuncuları konusuna göz gezdirebilirsiniz.

Emanet dizisinin yönetim kadrosuna bakmak isterseniz, sizi şöyle davet edebiliriz: Emanet Yönetmeni, Senaristi, Yapımcısı

Emanet Sultan Hala Kimdir?

Canlandıran:Ferda Işıl
Yaşı:4 Ağustos 1946
Nereli:İstanbul
Kilosu:75 kg
Boyu:1.88 m
Sevgilisi, Eşi

Dizide Ali’nin halası rolündedir. Oldukça gıcık bir tipleme ile Kiraz’ın üstüne üstüne gitmektedir. Kiraz’a zor zamanlar yaşatmaktadır. Gariban Kiraz ise bu durumdan dolayı psikolojik olarak giderek daha çok çökmektedir.

Ali’yi yönlendirmeye devam etmektedir. Kiraz’ın da uzaklaşması için elinden geleni ardına koymamaktadır. Bakalım bu iş nereye gidecek?

Ferda Işıl kimdir?

4 Ağustos 1946 İstanbul doğumludur. Eğitimini Dil Ve Tarih Coğrafya Fakültesi Kütüphanecilik Bölümü’nü başarı ile bitirerek elde etmiştir. Okul yıllarından bu zamana her zaman oyunculuk ile ilgili olmuştur.

Birçok tiyatro oyununda yer almış başarılı bir oyuncu haline gelmiştir. Birçok ajans ve şahıstan özel oyunculuk dersleri, diksiyon ve kameraönü dersleri almıştır.

İlk profesyonel dizi oyunculuğu deneyimini Kasaba isimli dizide 2009 senesinde oynayarak elde etmiştir. Ardından birkaç filmde yer almış ve sonrasında Kurt Kanunu dizisinde Gurbet Hala karakterine can vermiştir.

Türkiye tarafından bilinen ve değerli görülen başarılı bir oyuncu haline gelmiştir. Uzun ve keyifli oyunculuk dönemleri dileriz.

Son zamanlarda Emanet dizisinde kamera karşısına çıkmıştır. Burada Sultan Hala rolü ile oyunculuk sergilemektedir.

Ferda Işıl Dizileri

  • Emanet
  • 8. Gün
  • Sevda Kuşun Kanadında
  • Beyaz Karanfil
  • Eski Hikaye
  • Acayip Hikayeler
  • Adını Feriha Koydum
  • Kurt Kanunu
  • Kasaba

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz