Ana Sayfa Dizi Özetleri 9-1-1 5. sezon ne zaman ? 9-1-1 dizisinin konusu – 9-1-1 5....

9-1-1 5. sezon ne zaman ? 9-1-1 dizisinin konusu – 9-1-1 5. sezon onayı aldı mı?

9-1-1 5. sezon ne zaman
9-1-1 5. sezon ne zaman

Evet son zamanların Trend dizisine başlarda isminin çok fazla duyulmamıştır, fakat son zamanlarda popülerliği artmıştır. 2018 yılında yayınlanmasına rağmen milyonların sevdiği dizi haline gelmeyi başarmıştır ama sadece izleyicilerin sevdiği dizi değil, tabi ki gönülleri de fethetme yolunda ilerliyor diyebiliriz.

DİZİ HAKKINDA

Dizinin ilk sezonu 3 Ocak 2018 yılında 10 bölüm olarak yayınlanmıştır. 2. Sezonu ise hemen aynı yıl 23 Eylül 2018 yılında 18 bölüm olarak karşımıza çıkıyor. Gelelim dizinin 3. Sezonuna hemen bir yıl sonra yayınlanan 3. Sezon 23 Eylül 2019 tarihinde bir önceki sezon gibi 18 bölüm olarak yayınlanmıştır. Dizinin 4. Sezonu ise 18 Ocak 2021 tarihinde 14 bölüm olarak yayınlanmıştır. Dizi şu anda toplam 60 bölümden oluşmaktadır.

911 dizisi; polis, sağlık görevlileri, itfaiyeciler gibi acil durumlarda ilk müdahele eden, başkalarını kurtarmak için kendi hayatlarını tehlikeye atan insanların hayatlarına değiniyor.

DİZİNİN KONUSU

Amerikan film ya da dizi izleyen izleyiciler 911 yani ‘Acil durumunuz nedir?’ sorusuna elbet alışkındır. Yaşadığımız ülkenin aksine yabancı ülkelerde örneğin Amerika’da ambulans, polis, itfaiye gibi acil durumlarda hizmet veren kurumlar 911’e bağlılar. Yani aradıklarında, hangi hizmeti istiyorsa ona göre adresine istediği kurumdan hizmet alabiliyor. Dizinin hikayesi Los Angeles’ta geçiyor. Merkezde ise ismi geçen birimlerde çalışan belli başlı kişiler yer alıyor ve dizinin her bir bölümünde birden fazla vaka oluyor. Aynı vakanın aynı anda birden fazla merkezi ilgilendirmesi konusunda dizinin başrolde olan karakterleri yan yana gelmiş oluyor.

911 Dizisinin konusu Yayınlanan sezonların bölümlerinde hem bu vakalara nasıl bir müdahale uygulandığını izliyoruz. Abby, dizide karşımıza 911 operatörü olarak erkana geliyor. Abby, bölümlerde ara sıra karşımıza çıkıyor. Abby zor duruma düşen veya herhangi bir konuda yardıma ihtiyacı olan kişilere, ilk başta durumu kavramaya daha sonra, gerekli bilgileri almaya çalışıyor.

Bir de bölümlerde karakterlerin hayatlarında oluşan problemler ve bu problemlerin nasıl üstesinden geldiklerini izliyoruz. 911 Dizisinin konusu  Örneğin; Abby’nin unutkanlık sorunu çeken bir annesi var. Mesela Buck’ın, üstesinden gelmesi gereken bir bağımlılığı var ve bunun üstesinden gelmesi kendisi için zor. Bobby, ailesini bir yangında kaybetmiş ve içinde bir aile hasreti vardır.

9-1-1 DİZİSİNİN YORUMLARI;

Yabancı ve yerli dizilerin veya filmlerin, dizi sitelerini falan incelediğimiz de şu tarz yorumları sıklıkla görüyoruz.

– Diziyi çok beğendik hatta ailecek izledik.

– Dizi müthiş yani bayıldım diyebilirim böyle bir dizinin gelmesini uzun zamandır beklemiyor değildim.

– Keşke Amerika’da olan tek numara özelliği bizim ülkemizde de olsa.

– Yani beğendim desem yalan olur pek beğenemedim diziyi.

– Dizi güzel, konuda güzel ama eksik geldi bana birkaç ekleme yapılabilir.

gibi yorumlar gelmektedir aslında yorumların %94 olan kısmı dizi hakkında olumlu ve çok beğendiğini ve hatta 5. Sezonun ne zaman olacağını yorumlarında belirtmektedir.

9-1-1 DİZİNİN 5. SEZONU NE ZAMAN YAYINLANACAK?

911 Ne zaman yayınlanacak
911 Ne zaman yayınlanacak

Dizinin 4. Sezonunu heyecanla bitirenler 5. Sezon ne zaman yayınlanacak? Sorusunu sormaya şimdiden başladı diyebiliriz. 17 Mayıs 2021’de FOX seriyi beşinci sezon için yeniledi, fakat 911 5. Sezonun ne zaman yayınlanacak? ekranlarda olacağına dair net bir tarih verilmedi, o sebepten dolayı sizlere net bit tarih veremiyoruz.

Fakat panik yapmayın! Biz Dizi Türkiye ekibi olarak sizlere uzmanlaştığımız konularda destek vereceğiz.

  • 911 1. sezon 3 Ocak 2018  tarihinde yayınlandı.
  • 911 2. sezon 23 Eylül 2018 tarihinde yayınlandı.
  • 911 3. sezon 23 Eylül 2019 tarihinde yayınlandı.
  • 911 4. sezon 18 Ocak 2021 tarihinde yayınlandı.
  • 911 5. sezon Ocak 2022 tarihinde yayınlanacak!

Covid-19 şartları verdiğimiz ocak 2022 tarihini etkileyebilir fakat büyük ihtimalle tam net tarih vermek gerekirse 23 ocak 2022 tarihinde yayınlanabilir.

DİZİNİN OYUNCULARI

911 oyuncuları
911 oyuncuları

9-1-1 dizisi gücünü ünlü yıldızlardan alıyor, bu ünlü yıldızlar;

– Oliver Stark (Evan Buckley)

– Angela Bassett (Athena Grant)

– Peter Karause (Bobby Nash)

– Aisha Hinds (Henrietta Wilson)

– Jennifer Love Hewitt (Maddie Buckley)

– Kenneth Choi (Howie ‘Chimney’) Han

– Ryan Guzman (Edmundo ‘Eddie’ Diaz)

– Rockmond Dunbar (Michael Grant)

– Corinne Massiah (May Grant)

– Connie Britton (Abby Clark)

– Marcanthonee Reis (Harry Grant)

– Gavin McHugh (Christopher Diaz)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz