Ana Sayfa Oyuncular Sol Yanım Asena kimdir? Defne Samyeli Yaşı, Boyu, Sevgilisi

Sol Yanım Asena kimdir? Defne Samyeli Yaşı, Boyu, Sevgilisi

Başarılı oyuncu Sol Yanım dizisinde Asena kimdir ve canlandıran Defne Samyeli yaşı, sevgilisi, boyu, dizileri gibi bilgiler sunduk!

Efsane dizinin oyuncularına yakından bakma fırsatı elde ediyoruz. Kişisel bilgileri ile ilgili bir özet olarak düşünebilirsiniz. Ayrıca bu kişilerin dizide nasıl bir karakteri oynadığına da bakabilirsiniz.

Diğer oyuncuları görmek isterseniz Sol Yanım Oyuncuları konusuna göz gezdirebilirsiniz.

Sol Yanım dizisinin yönetim kadrosuna bakmak isterseniz, sizi şöyle davet edebiliriz: Sol Yanım Yönetmeni, Senaristi, Yapımcısı

Sol Yanım Asena Kimdir?

Canlandıran:Defne Samyeli
Yaşı:1 Temmuz 1972
Nereli:İstanbul
Kilosu:57 kg
Boyu:1.72 m
Eşi / Sevgilisi:Eren Talu (1995-2011)

Dizideki en tehlikeli karakterlerden biridir. Oldukça içten pazarlıklı ve hin planlı bir karakterdir. İhsan Kutlusay gibi zengin ve çevre sahibi biri ile evlenebilmek için çok uğraşmıştır.

Çok ince planlar kurmuş ve bunları hayata geçirirken kimsenin gözünün yaşına bakmamıştır. Amacına giden yolda önüne çıkanları bir bir ezebilecek potansiyele sahiptir.

Açıkçası korkulması gereken karakterlerden biridir. Süsüne ve giyimine çok dikkat eden ve geçmişi ile ilgili gelen herhangi bir göndermeye sinirlenen biridir. Bunun yanında o göndermeleri yapanlar canına susamış herhalde. Görünen o ki Asena alayını mahvedecek gibi.

Defne Samyeli Kimdir?

1 Temmuz 1972 İstanbul doğumludur. Birçok alanda gösterdiği performanslar ile Defne Samyeli oldukça tanınan ve Türkiye’de hayran kitlesine sahip biridir.

1991 Miss Turkey yarışmasında 3. olarak derece yaptı. Boğaziçi Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü’nü kazandı. Başlarda sorunsuz ilerledi ancak daha sonra hem iş hem de dersleri bir arada yürütemedi.

Bu sebeple yata geçiş ile İş İdaresi Bölümü’nü bitirdi. Kanal D ana haber bülteni sunmuştur. Milliyet Gazetesi köşe yazarlığı yapmıştır. Show TV ana haber editörlüğü ve sunuculuğu ile devam etmiştir.

2000 yılında rahim ağzı kanseri olmuştur. New York’ta ameliyat olup, tedavilerinin ardından Türkiye’ye geri dönmüştür.

94 yılından bu yana en son 2019 itibari ile şarkılar ve albümler çıkarmıştır. Bunun yanında ilk profesyonel dizi oyunculuğu tecrübesini de 2013 yılında Babam Sınıfta Kaldı dizisinde Çiğdem rolü ile elde etmiştir.

Son zamanlarda Sol Yanım dizisinde kamera karşısına çıkmıştır. Burada Asena rolü ile oyunculuk sergilemektedir.

Defne Samyeli Dizileri

  • Sol Yanım
  • Hekimoğlu
  • İstanbullu Gelin
  • Kurtlar Vadisi: Pusu
  • Babam Sınıfta Kaldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz