Ana Sayfa Yabanci Filmler Para Avcısı konusu, Para avcısı 2 olacak mı?

Para Avcısı konusu, Para avcısı 2 olacak mı?

Para Avcısı konusu, Para avcısı 2 olacak mı
Para Avcısı konusu, Para avcısı 2 olacak mı

Başrolünde Leonardo DiCaprio’nun yer aldığı ve 2013 yılında vizyona Para Avcısı, orjinal ismiyle The Wolf of Wall Street, yayınlandığı günlerde gerçekten epey ses getiren bir filmdi. Aradan geçen 7 yıla rağmen halen çok sayıda film severim favoriler listesinde yer alan Para Avcısı yorumlarına ve konusuna geçmeden evvel film hakkında bazı bilgiler verelim. IMDB’den 8.2 gibi oldukça yüksek bir puan alan film, IMDB Top 250’de kendisine 133. sırada yer bulmuş durumda. Yönetmenliğini Martin Scorsese’in yaptığı Para Avcısı konusunu bir dönem Amerikan borsasında komisyonculuk yapan Jordan Belfort’un hayatından almaktadır.

Tahmin edebileceğiniz gibi Jordan Belfort rolünü Leonardo DiCaprio oynuyor. Yaklaşık 100 milyon dolarlık bütçe ile çekilen filmin gişe hasılatı ise yaklaşık 400 milyon dolar oldu. Para avcısı fragmanı izleyerek film hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz. Bu arada filmi izlemek için kendinize geniş bir vakit ayırsanız iyi olur. Çünkü film yaklaşık 3 saat sürüyor. Fakat, Para Avcısı full izlediğiniz bu 3 saat boyunca asla sıkılmayacağınızı garanti edebilirim size.

Para Avcısı Konusu Nedir? Para Avcısı Neler Oldu? Para Avcısı 2 Olacak mı?

Macera ve suçun birleştiği Para Avcısı filmini sevenler ve izlemeye karar verip tereddüt yaşayanlar için film hakkında bazı bilgileri sizlerle paylaşıp hoşunuza giderse sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebileceğiniz film olmasını tavsiye ediyorum. Öncelikle Para Avcısı konusundan size maddeler halinde bahsetmek ve “Para Avcısı Neler Oldu?” sorusuna cevap vermek istiyorum:

  • Para Avcısı gerçek hayat hikayesini konu alıyor dediğimiz gibi. Henüz 24 yaşında olan ve oldukça hırslı ve zeki bir adamın zengin olma yolunda yaptıklarını izliyoruz filmde.
  • Jordan Belfort önce Wall Street borsasında bir komisyoncu oluyor ve fakat kısa sürede gösterdiği başarı büyük firmaların dikkatini çekiyor ve büyük bir yatırım firmasında CEO’luğa kadar yükseliyor.
  • Jordan’ı iki yönlü ele alabiliriz aslında. Zeki olması güzel bir özellikken, zengin olmak için her şeyi yapabilecek durumda olması ise maalesef onun için hiç de iyi olmuyor.
  • Kazandığı paraları kadınlarla yemeyi seven Jordan’ın hayatına uyuşturucu ve kumar da giriyor. Lükse aşırı düşkün olan Jordan’ın hayatında artık her şey istediği gibi gitmemeye başlıyor.
  • Hızlı bir yükselişin ardından yine acı verici bir düşüşü izliyoruz filmde.

Para Avcısı 2 olacak mı ?

Filmi kesinlikle çok sevdiğimi ve sıkılmadan izlediğimi söylemem gerekiyor. Şöyle ki, son yıllarda izlediğim ve en fazla etkilendiğim filmlerden biri. Para Avcısı indirilip kesinlikle izlemeniz gereken bir baş yapıt bana göre. Bu arada “Para Avcısı 2 olacak mı?” sorusunu, buna çok fazla ihtimal vermediğimi belirterek cevaplamak istiyorum. Çünkü film bir biyografiden alıntı ve bu tarz filmlerin genellikle devam filmi çekilmiyor. Para Avcı filmi neler olduğunu merak edenler bir an önce indirip izlemeli Fakat imbd güzel puan aldığı için gelen izleyici hayran kitlesi yorumuna göre para avcısı 2 çekimleri yaşlandırma sahneleri ile birlikte çekilebilir.

Yani Bu olay tamamen senaristin bakış açısına göre kalmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz