Ana Sayfa Çukur Ercan Kesal kimdir? Dizileri, eşi, yaşı, boyu, nereli

Ercan Kesal kimdir? Dizileri, eşi, yaşı, boyu, nereli

Ekranların usta ismi Ercan Kesal kimdir ve diğer bilgileri olan yaşı, boyu, eşi, nereli ve oynadığı dizileri gibi detaylar.

 

Ercan Kesal kimdir?

Yaşı: 1959
Boyu: 1.77 m
Kilosu: 80 kg
Göz Rengi: Kahverengi
Eşi-Sevgilisi: Nazan Kesal, Eşi

Yılların tecrübesi, değerli yazar, master, doktora… Kendini yetiştirmiş, başarılı bir birey olarak karşımıza çıktı ve bu Türkiye için bir kazançtır.

 

Tecrübeli oyuncu 1959 Nevşehir doğumludur. Eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirerek elde etmiştir. Bunun ardından İTİCÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uygulamalı Psikoloji alanında master eğitimini almıştır. Doktora eğitimi için ise Yeditepe Üniversitesi’ne giderek Sosyal Antropoloji dalında tamamlamıştır.

 

Henüz tıp fakültesi yıllarında şiir ve düşünce yazılarını İzmir’de Dönem dergisinde yayınlamaya başlamıştır. Yazar, doktor ve oyuncu olarak karşımıza çıktı, oyunculuk alanında özel eğitimler alarak kendini geliştirmeye devam etmiştir.

 

İlk profesyonel oyunculuk deneyimini Uzak isimli filmde gerçekleştirmiş, henüz 2002 yılında Nuri Bilge Ceylan yönetmenliğinde bir film olduğunu belirtelim. Gösterdiği performans beğenilen oyuncu için bazı filmlerde oynamaya devam ederek akıllardaki yerini kazanmıştır.

İlk profesyonel dizi deneyimini ise hatırlayacağımız gibi Kayıp Şehir dizisinde 2012 yılında kazanmıştı.

 

Ercan Kesal dizileri

  • Kayıp Şehir
  • Ben De Özledim
  • İçerde (Akın Işık – Köstenceli)
  • Çukurdakiler (İdris Koçovalı)
  • Çukur (İdris Koçovalı)

 

Böylelikle Ercan Kesal kimdir konumuzun sonuna gelmiş olduk, daha fazlası için dizi oyuncuları kategorimizi takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz