Ana Sayfa Bir Annenin Günahı Bir Annenin Günahı Konusu, Hikayesi

Bir Annenin Günahı Konusu, Hikayesi

Limon Film tarafından Kanal D ekranları için hazırlanan Bir Annenin Günahı dizisi konusu merak konusu oldu. Hikayesi ilgi çekici görünüyor.

Özet olarak sunmamız gerekmekte: Filiz Gülmez Pakman yönetmen koltuğunda. Limon Film yapımcı şirket ve Hayri Aslan önderliğinde çekimler devam ediyor. Sevilen senarist Ahmet Yurdakul kalem tutmakta.

Minik özetimizden de anlaşılacağı üzere sevilen ekip arkadaşları ortaya güzel bir iş çıkmaması için bir sebep yok.

Bu arada yine açıkça belirtelim. Dizinin uyarlama olduğunu söyleyelim. Uyalarlandığı dizi A Mother’s Guilt oldu. Filipinler‘de müthiş reyitingler almıştır. Çokça izlenip, genel halk arasında konuşulan bir dizi olmuştur.

Dizi konusundan bahsettikten sonra konuyu birlikte eleştirelim.

Bir Annenin Günahı Konusu

Dram ve romantizm üzerine kurulu hikaye örgüsü beraberinde gizem ve suç temalarını da getirmekte.

Bir anne, bir kadın, çocuğu için bir suç işler. Maddi zorluklar ve sağlık sorunları sebebi ile suçu işlemeye daha uygun hale gelmekte.

Anne, çocuğu için bir suç işler ve devamında bunu günah olarak adlandırarak sırtında taşımaya koyulur.

Pişmanlık ve gereklilik duyguları birlikte gözler önüne serilir. Ancak bu yapılan şeyin adaleti sorgulanabilir vaziyettedir. Yapılan şey doğru mu? Yanlış mı? Normal şartlar altında verilebilecek bir cevap olmaktan çok uzaktır.

“Yapılması gerekliydi.” cevabı ile ilerleyen birinin ne kadar uzun süre vicdanı rahat yaşayabileceği meçhuldür.

İlerleyen günlerde güzel bir kadının, genç ve yakışıklı bir çocuğu etkilemesi ile ortaya çıkan insanı heyecanladıran bir aşk hikayesi.

Suç, gizem ve sırlarla dolu ilerleyen süreç nelere gebe birlikte göreceğiz.

Sığ Bir Eleştiri

Elbette bir yapımı eleştirmek için uygun yetkinlikte biri değilim, çoğumuz da değilizdir. Ancak açıkça fikirlerimi söylemek de ne denli kötü olabilir?

Hikayenin sıradan oluşu benim canımı sıktı. Aslına bakarsanız, nice sıradan hikayeler can alıcı şekildeki sunumlar ile efsaneye dönüşebiliyor, düşüncesinin de farkındayım. Haklısınız.

İster istemez beni korkutuyor. Evet! Mert Yazıcıoğlu, Emre Kınay, Musa Uzunlar, Simay Barlas ve Özge Özberk gibi isimler beni kesinlikle heyecanlandırıyor. Bu şahısların kendi hayran kitleleri oldukça fazladır.

Ne var ki ilk başta büyük rağbet görecek ve sonrasında azalan bir izlenme elde edecek düşüncesi bulunmakta. Önyargı olarak ele alınması pek hoş değil ancak, çocuğu için bir suç işleyen anne hikayesi ve bir erkek ile bir kadının aşka tutulması durumu ne kadar gizeme ve meraka bürünebilir?

İşte “Ne kadar?” sorusunun yanıtı izlenmelerin artıp-azalması şeklinde karşımıza çıkacak.

Sizler de Bir Annenin Günahı Dizi Konusu ile ilgili fikirlerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz. Sözlerimi ve başkalarının sözlerini düzgün üslup ile eleştirebilirsiniz. Keyifli seyirler!

Bu arada dizinin oyuncu kadrosuna göz atmak isterseniz lütfen tıklayınız: Bir Annenin Günahı Tüm Oyuncuları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz