Ana Sayfa Oyuncular Baht Oyunu Tuğçe Kimdir? (Aslı Sümen)

Baht Oyunu Tuğçe Kimdir? (Aslı Sümen)

aslı Sümen kimdir
Aslı Sümen kimdir

2021 yılı Haziran ayında Kanal D televizyonu ekranlarında yayınlanmaya başlayan Baht Oyunu dizisinde Tuğçe rolünü, 2017 yılı Miss Turkey güzellik yarışmacı birincisi Aslı Sümen canlandırmaktadır. Yayınlandığı ilk bölümle büyük beğeni toplayan Baht Oyunu dizisi, yaz dizileri arasında reyting sıralamalarında en üst sıralara çıkmış bulunmaktadır. Genç oyuncuları buluşturan dizi, ilgi çekici olan konusu ve karakterleri ile dikkat çekerek, iddialı bir yapım olduğunu daha ilk bölümü ile ortaya koymuştur.

Baht Oyunu Tuğçe Kimdir?

ARC filmin yapımcılığını üstlendiği Baht Oyunu dizisinin, yönetmenliğini ise Serdar Gözelekli üstlenmiştir. Baht Oyunu dizisinin senaryosu ise Tuna Kıygı ve Erkan Birgören’e aittir. İlk bölümü ile sevilen dizide Aslı Sümen ise Tuğçe karakterini canlandırmaktadır. Baht Oyunu’nda Tuğçe, dizinin diğer önemli karakterlerinden birisi olan Bora’nın çocukluk arkadaşıdır.

Aynı zamanda Bora ile ortak olan Tuğçe Bora’ya deli gibi aşıktır. Bora’ya olan aşkını, onun bu konuda ulaşılamaz olması nedeniyle söyleyemeyen Tuğçe, bu konuda aşkını elde edebilmek için her türlü entrikayı yapabilecek olan bir karakterdir.

İyi eğitimli, zeki ve çekici bir kadın olan Tuğçe, öte yandan devamlı insanları küçümseyen ve onlara üstten bakmasını da seven bir kişiliğe sahiptir. Çocukluk arkadaşı olan Bora’yı kaybetmemek için iş ortağı olmuş ve senelerce aşkının peşinden koşmuştur. Bu yüzden dizide Tuğçe’nin tek amacı Bora’yı elde etmek ve onunla evlenmektir.

Aslı Sümen Nereli, Kaç Yaşında?

1994 yılında Mersin’de dünyaya gelen Aslı Sümen, 2017 yılında Miss Turkey güzellik yarışması birincisi olmuş ve adını duyurmuştur. Aslı Sümen, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden başarılı ile mezun olduktan sonra mankenlik ve fotomodellik yapmaya başlamıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde okurken Eşli Danslar Topluluğun’da yer alarak, üniversitesini temsil etmiştir.

Aslı Sümen kimdir
Aslı Sümen kimdir

1,74 cm boyunda olan Aslı Sümen, Kanal D televizyonu ekranlarında 2021 yılı Haziran ayında gösterime giren Baht Oyunu dizisi ile de oyunculuk mesleğine adımını atmıştır. İlk oyunculuk deneyimi olan Baht Oyunu dizisinde önemli karakterlerden birisi olan Tuğçe’yi Aslı Sümen canlandırmaktadır. Sevilen oyuncu dizide ki Tuğçe rolü ile kısa sürede izleyicilerin dikkati çekmiş ve onların beğenisi kazanmıştır.

Asli Sümen 2017 yılında ise İstanbul Beyoğlu, İstiklal Caddesi’nde bulunan Grand Pera Emek sahnesinde düzenlenen yarışmayla yüzlerce adayın arasından seçilerek, 2017 Miss Turkey güzellik yarışması 20 finalistinin arasında yer almayı başarmıştır. Aslı Sümen katıldığı Miss Turkey güzellik yarışmasında ise birinci olarak yarışmayı kazanmıştır.

Aslında 2017 Miss Turkey yarışmasında ilk olarak ikinci olan Aslı Sümen, yarışmanın birincisi olan Itır Esen’in son anda Twitter sosyal medya platformunda paylaştığı uygunsuz tweetler yüzünden tacı geri alınmıştır. Böylelikle güzellik yarışmasının ikincisi olan Aslı Sümen, yarışma jürisinin yeni kararı ile 2017 Miss Turkey birincisi olarak seçilmiştir.

Aslı Sümen
Aslı Sümen

Daha sonra yine 2017 yılında Çin’de düzenlenen Miss World yarışmasına katılan Aslı Sümen orada dereceye giremese de Türkiye’yi başarılı bir şekilde temsil etmiştir. 2017 yılı Miss Worl güzellik yarışması birincisi ise Hindistan adına yarışmaya katılan Manushi Chhillar olmuştur.

Aslı Sümen’in Rol Aldığı Yapımlar Nelerdir?

Aslı Sümen’in rol aldığı çalışmalar ise şunlar olmaktadır;

  • Beduk: We Dance isimli kısa video çalışması
  • 2021 yılı Haziran ayında Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan Baht Oyunu adlı televizyon dizisinde Tuğçe rolü.
  • Miss Turkey 2017 güzellik yarışmasında Türkiye birincisi – Miss Turkey

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz