Ana Sayfa Akrep Akrep Dizisi Perihan Kimdir? Akrep Perihan Nasıl Bir Karakter?

Akrep Dizisi Perihan Kimdir? Akrep Perihan Nasıl Bir Karakter?

Akrep Perihan kimdir

Star TV’nin iddialı yeni dizisinin başrollerinden Akrep dizisi Perihan kimdir sorusunun cevabını hepimiz biliyoruz. Usta oyuncu Demet Akbağ. Ancak biz bu yazımızda dizideki Perihan karakteri kimdir sorusuna cevap arıyoruz.

Akrep dizisinin ana karakterlerinden olan Perihan Emgen kimdir? Akrep Perihan nasıl bir karakterdir? Detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Akrep Perihan Kimdir? 

Usta oyuncu ve tiyatrocu Demet Akbağ, uzun süre sonra ilk kez bir dizi projesiyle karşımıza çıktı. Akrep dizisinde başrol karakteri Perihan’ı canlandıran Demet Akbağ genelde komedi yapımlarında yer alsa da dramlarla da ne kadar iyi oynadığını bizlere bir kez daha kanıtladı. Keza, dizide canlandırdığı Perihan karakteri tanıdığımız Demet Akbağ’dan çok farklı bir yapıya sahip.

Akrep dizisinin en önemli karakteri olan Perihan Emgen, içinde yaşadığı rahat ve zengin hayat babadan kalma değil, tabiri caizse kendi tırnakları ile çalışarak gelen güçlü bir kadındır.

Hayatının en önemli varlıkları kızı Berna ve torunlarıdır. Perihan için dünyada en önemli şey kızı ve torunlarının mutluluğudur.

Fakat Perihan’ın herkesten sakladığı büyük bir sırrı vardır. Bu sır ortaya çıktığında hem kendi hem de çevresindekilerin hayatları kelimenin tam anlamıyla mahvoluyor.

Perihan’ın en büyük sırrı, henüz bir yaşındayken terk edip gittiği Ferda Kendirci (Evrim Alasya) isminde bir kızı daha vardır.

Bir gün diğer kızı Ferda birden hayatlarına bomba gibi düşüyor. Hem de Perihan’ın diğer kızının (Berna) katili olarak!

Torunlarının annesi, en sevdiği kızı olan Berna’nın yıllar önce terk ettiği kızı Ferda tarafından öldürülmesi ve Ferda’nın da bir çocuk sahibi olması Perihan’ı birçok pişmanlığa ve ikileme sürüklüyor.

Bu arada Ferda’nın damadının da eski sevgilisi olduğunu öğreniyor ve amacını anlıyor. Ferda, Perihan’dan Berna’ya sunup kendisine sunmadığı her şeyi istiyor. Perihan’ın sahip olduğu her şeyin peşine düşüyor.

Bu noktadan sonra Perihan ailesini korumak için Ferda ile amansız bir mücadeleye girişiyor. Torunlarını korumak ve onları bu faciadan en az zararla kurtarmak için elinden geleni yapmaya çalışıyor.

Perihan’ın konforlu ve rahat hayatı bir anda bambaşka bir hal almaya başlıyor.

Akrep Dizisi Perihan (Demet Akbağ) Kimdir?

Dizide Perihan karakteri usta oyuncu Demet Akbağ tarafından canlandırılıyor. Usta oyuncuyu hepimiz yakından tanıyor olsak da kısaca hatırlayacak olursak;

23 Aralık 1959 Denizli doğumlu. Bir başka deyişle Demet Akbağ 62 yaşındadır. Sedef ve Kemal isimli iki kardeşi, Ali adında da bir oğlu vardır.

13 yaşındayken anne ve babası boşanınca annesiyle birlikte İstanbul’a taşında ve burada tiyatroya başladı. Birçok tiyatro, dizi, film ve reklam filminde oynadı ve çoğunda başrollerdeydi.

Bir Demet Tiyatro’daki Lütfiye ve Feriştah rolleriyle efsaneleşti. Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü, Otogargara tiyatro oyunları ve Vizontele, Hükümet Kadın gibi film serileri de oyuncunun en önemli işleri arasında yer alıyor.

Usta oyuncu çok yönlü yetenekleriyle de dikkat çekiyor. Kendisini komedi yapımlarında daha çok görsek de dram ve romantizm konulu yapımlarda da sık sık yer alıyor ve yeteneklerini sonuna kadar sergiliyor.

Akrep dizisi Perihan rolü ile kendisine bir kez daha hayranlık duyduğumuz usta oyuncu cuma akşamları Star TV‘yi reytinglerde yukarılara taşıyabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

Akrep dizisi Perihan kimdir
Akrep dizisi Perihan kimdir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz