Ana Sayfa Akrep Akrep Dizisi Konusu Nedir? Akrep Konu Özeti

Akrep Dizisi Konusu Nedir? Akrep Konu Özeti

Akrep dizi konusu nedir özet

Ekranlara hızlı bir giriş yapan Akrep dizisi konusu kadar oyuncu kadrosu ile de iddialı bir dizi olarak gösteriliyor. Akrep dizisinin ilk bölümlerini kaçıranlar Akrep konu özeti hakkında bilgileri bu yazımızda bulabilirler.

 

11 Aralık Cuma akşamı ilk bölümü ile izleyiciyle buluşan Akrep dizisi, Star TV’nin iddialı yapımlarından biri. Gerek kadrosuyla gerekse konusuyla Akrep daha ilk bölümde milyonlarca seyirciyi televizyon ekranlarına kilitledi. Birçok ünlü oyuncu Akrep dizisi için kamera karşısına geçmiş durumda.

Akrep Dizisinin Konusu

Dizi, iki kadının mücadelesinin temele alındığı bir hikayeye sahip. Dizinin özetini şu şekilde açıklayabiliriz;

Demet Akbağ’ın canlandırdığı Perihan Emgen, ortalamanın üzerinde bir hayat sürmektedir. Sahip olduğu her şeyi kendisi kazanmış, başarılı bir kadındır. Kızı, damadı ve torunlarıyla birlikte yaşamaktadır.

 

Bir akşam kızı Berna’nın cesedinin bulunduğu haberini alır. Gelen bu haberle birlikte Perihan ve ailesi için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Aile o gece Perihan Emgen’in görüşmediği kızı Ferda Kendirci (Evrim Alasya) ile tanışır.

Ferda Kendirci, söylediklerine göre Perihan’ın kızı Berna hayatını mahvetmiştir. Ayrıca Perihan’ın pek sevmediği damadı Fikret’in (Bekir Aksoy) eski sevgilisidir.

 

Perihan’ın ise yıllar önce terk edip gittiği kızıdır. Kendisine ait bir mahalle kuaförü vardır. Ancak Ferda çok daha fazlasını ister. Hatta Perihan’ın sahip olduklarının peşindedir.

Ferda’nın gelişiyle birlikte bir anda Perihan ve ailesinin hayatı altüst olmuştur. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

 

Perihan, Ferda’yı daha 1 yaşındayken bırakıp gitmiştir. Merve de (Müge Su Şahin) Ferda’nın kızı ve Perihan’ın torunudur. Duru (Aslı Melisa Uzun), Şahin (Taha Baran Özbek) ve Ece (Ahsen Türkyılmaz) de ölen kızı Berna’dan olan torunlarıdır.

Artık torunlar da bu savaşın arasında kalmış ve hayatları olumsuz anlamda değişmiştir. Perihan’ın komşuları İpek (Esila Umut) ve Aras (Yusuf Çim) da bu savaştan etkilenecektir.

İhtiras ve nefret duygularının ön planda olduğu Akrep Dizisi konusu itibari ile son dönemlerin yeni dizilerinden farklı sayılabilir. Dizi izleyiciler tarafından ne şekilde karşılanacak hep birlikte göreceğiz.

 

Akrep Nerede Çekiliyor?

Dizi, ağırlıklı olarak Beykoz ve Büyükçekmece’de çekilmektedir. Eski bir fabrika plato olarak kullanılmaktadır. Beykoz’un güzellikleri dizide sıkça gösterilmektedir. Özellikle deniz manzarası.

 

Akrep dizisinin konusu orijinaldir. Herhangi bir yabancı diziden uyarlama değildir. Dizinin senaristi daha önce birçok dizide kalem tutmuş Erkan Birgören’dir. Kendisini daha önce Sen Anlat Karadeniz, Siyah Beyaz Aşk, Karagül, Arka Sıradakiler ve Kaval Yelleri dizilerinden tanıyoruz.

 

Akrep Dizinin Oyuncu Kadrosu:

Akrep dizisinin oyuncu kadrosunda şu isimler yer almaktadır:

 • Demet Akbağ “Perihan”,
 • Evrim Alasya “Ferda”,
 • Bekir Aksoy “Fikret”,
 • Başak Daşman “Berna”,
 • Yusuf Çim “Aras”,
 • Esila Umut “İpek”,
 •  Beril Pozam “Ayşem”,
 • Taha Baran Özbek “Şahin”,
 • Demet Gül “Hacer”,
 • Aslı Melisa Uzun “Duru”,
 • Müge Su Şahin “Merve”,
 • Ahsen Türkyılmaz “Ece”

Rolleriyle dizide yer almaktadır. Dizinin tüm oyuncu kadrosu için burayı tıklayınız.

Akrep Dizisi Konusu Sizce Nasıl?

Akrep dizisinin konusunu kısaca özetledik. Dizinin konusuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Akrep sizce uzun ömürlü olur mu yoksa kısa sürede final kararı alan diziler kervanına Akrep dizisi de katılır mı?

 

Dizinin cuma akşamı rakipleri ise hayli iddialı yapımlar olarak karşımız çıkıyor. TV 8’de Kırmızı Oda, Kanal D’de Arka Sokaklar, Show TV’de Ramo, TRT 1’de ise Payitaht Abdülhamit Akrep dizisinin en önemli rakipleri arasında. Buna rağmen ilk bölümüyle gayet iyi bir izlenme oranına erişti.

 

Akrep dizisi konusu
Akrep dizisi konusu

 

Akrep dizisi cuma akşamları Star TV’de olacak ve büyük ihtimalle reyting yarışında kendisine iyi bir yer edinecek. Ayrıca bu projede Demet Akbağ’ı uzun bir aradan sonra ilk kez bir televizyon dizisinde izleme şansını elde ediyoruz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz