Ana Sayfa Yabancı Diziler Game Of Thrones 9. Sezon Ne Zaman Çıkacak?, Game Of Thrones 9....

Game Of Thrones 9. Sezon Ne Zaman Çıkacak?, Game Of Thrones 9. Sezon Onay Aldı mı ?,Game Of Thrones Dizisinin Konusu Nedir?

Game Of Thrones 9. Sezon Ne Zaman Çıkacak
Game Of Thrones 9. Sezon Ne Zaman Çıkacak

17 Nisan 2011 de kendini izleycisine tanıtan Game Of Thrones kısa zamanda bir çok ülkenin izleyicilerini daha ilk sezondan kafaya almıştı. Buradaki bir çok ülkeden kasıt tam 76 ülke. 76 Ülke tarafından izleyiciyle buluşmuş 8 sezonluk bir dizi’den bahsediyoruz. Bahse girerim ki 76 ülke’nin merak ettiği tek şey Game Of Thrones Ne Zaman Çıkacak? .  Bir dizi bu denli geniş çaplı bir kitleye sahipken insan Game Of Thrones Ne Zaman Çıkacak? diye durup düşünüyor. Game Of Thrones dizi’sine gösterilen bu ilgiyi rakama dökersek tam tamına 18.6 milyonluk bir izleyici kitelesine sahip.  Bu akılalmaz rakamın sahibi olan Game Of Thrones dizi’sini ekranlarında konuk eden kanal, Amerika’nın en önlerinde gelen HBO yapım şirketi. Dizi’yi 2011 yılından 219 yılına kadar kanalında konuk etti. Bu kadar geniş bir misyona sahip dizi’yi doğuran 4 isim var;

David Benioff

Daniel Brett

George Raymond Richard Martin

Jane Espenson

Bu 4 isim de acaba Game Of Thrones dizi’sinin bu kadar çok ilgi göreceğini ve ya  76 ülke’nin ulusal kanallarında yayınlanacağını biliyor muydu ? bu soruya cevap vermek çok da zor değil aslında, senaryo başlı başına bir estetik bir görüntü veriyor. En iyisi şu asıl meseleye gelelim. Game Of Thrones Ne Zaman Çıkacak? Bu soruya iki cevabım var….

Game Of Thrones Dizisinin Konusu Nedir?

Game Of Thrones Dizisinin Konusu  tamamen George Raymond Richard Martin’nin Roman’larına dayanıyor. Yazar’ın yazdığı ve yazıyor olduğu fantezik savaş ve siyasi gerçeklikler ekrana yansıtılıyor.  Game Of Thrones Dizisinin Konusu  kurgusal ve hayli olan kıtalar üzerinde ki krallık savaşlarını, taht kavgalarını ve savaş gerçeklikliklerini anlatıyor. Westeros ve Essos kurgu kıtalar da bulunan Yedi krallığa ait Demir taht için dökülen kanları ve bu taht için direniş  gösteren bir çok ailelerin yaptığı siyasal ve savaş  çatışmaları söz konusu.

Game Of Thrones Dizisinin Konusu  orta çağ ve eski çağ’ın içinde geçen bir krallık klasiği. Game Of Thrones Dizisinin Konusu ‘nda bir taht kralı’nın tahttan bariz nedenlerle  indirilmiş olması ve elinden alınan hakların haksız yere olduğunu düşünen bir adamla karşılaşabilirsiniz.  Her şeyden önce dizi’de günümüz de fosiilleşmiş  hayan serüvenleri pek çok sekansda yer almakta. Game Of Thrones Dizisinin Konusu karakterlerin içsel dünyasında ki çatışmaları’nı ön planda tutuyor. Aslında bu Game Of Thrones  dizi’sini izlerken kumanda’yı alıp bazen bazı bölümleri geri sarabilirsiniz.

Çünkü karakterlerin hangisi’nin hangisiyle dost ve ya düşman olduğunu ayırt etmek gerçekten çok zor olacak. Bir parantez açmak gerekirse dizi’ %60’lık kısmını çıplaklığa ayırmış durumda.

Bu dizide dost ve düşmanı ayırt etmek gerçekten çok zor

Game Of Thrones 9. Sezon Onay Aldı mı ?

Dizi 2019 da 8. Sezonuyla final yaptığı için  Game Of Thrones 9. Sezon Onay Aldı mı? Sorusuna cevap otomatik olarak hayır oluyor. Fakat söylediğim gibi Game Of Thrones yeni bir serüven ve isimle izleyicilerin karşısına çıkacak.

Game Of Thrones 9. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Dizi maalesef ki ekranlara 19 Mayıs 2019 tarihinde izleyenlerine büyük bir üzüntü bırakarak veda etti. Game Of Thrones Ne Zaman Çıkacak? çıkmayacak. Game Of Thrones dizi’si  8 sezon’dan oluşan bir serüveni bitirdi. Game Of Thrones Ne Zaman Çıkacak? sorusuna ikinci vereceğim cevap;

 Dizi farklı bir serüvenle ve farklı bir isimle tekrardan HBO yapım şirketi ve kanalı tarafından ekranlarda yerini alacak. HBO kanalı ve Game Of Thrones dizi’si seriye devam etmeye hazırlanıyor malasef yeni seri’nin net bir tarihi yok. Ama Game Of Thrones dizi’sinin yeni seride ki adı’nın House Of The Dragon olduğunu söylemek mümkün. House Of The Dragon dizi’si 300 yıl önceki eski krallık çağını ekrana yansıtacak.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz