Ana Sayfa Camdaki Kız Camdaki Kız Billur Kimdir, (Merve Polat)

Camdaki Kız Billur Kimdir, (Merve Polat)

Camdaki Kız Billur Kimdir

Camdaki kız Billur karakterini Siyah inci ve Ankara’nın Dikmen’i dizilerinden tanıdığımız 30 yaşındaki Merve Polat canlandırıyor.

Camdaki Kız Billur Kimdir?

Camdaki Kız Billur, Star Tv ekranları sayesinde seyircisi ile buluşan Siyah İnci dizisinin dev oyuncu kadrosunda yer aldı. Siyah İnci dizisinde Defne karakterine hayat veren genç oyuncu, sergilediği performans ile hayranlarının bir kez daha beğenisini topladı. Oyuncu daha önce rol aldığı dizilerde gösterdiği üstün başarıları ile oyunculuk kariyer hedeflerini yükseltti. Daha önce Ankara’nın Dikmeni dizisi ile başarısını sergilemişti. Şimdide Camdaki Kız dizisi ile farklı bir maceraya yelken açıyor.

Camdaki Kız Merve Polat Karakteri

Star Tv ekranlarına renk veren Siyah İnci dizisi, birbirlerinden hiç ayrılmamak üzere söz vermiş sevgililerin kasaba hayatlarına geçişi ile birlikte hayatlarının nasıl alt üst olduğunu konu almıştır. Dizinin duygusal yüklü sahnelerini deneyimli ve başarılı oyuncu kadrosu oluşturmuştu. Camdaki Kız konu itibari ile duygusal bir film olacağa benziyor. Bu senaryoda Merve Polat nasıl bir rol alacak merak ediliyor.

Merve Polat Kimdir?

İsim: Merve Polat
Boy – Kg  1,64 cm – 55Kg
Kaç Yaşında: 30
Nereli: İstanbul doğumlu
Burcu: Yay
Oynadığı Diziler: Siyah İnci, Ankara’nın Dikmeni, Çifte Saadet,Seni Kimler Aldı
Camdaki Kız Rolü:  Billur


Merve Polat
, 20 Aralık 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Neşeli bir çocukluk geçiren güzel oyuncu, 3 çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu olduğu biliniyor. Küçüklüğünden itibaren oyunculuğa merakı olan genç oyuncu, ilk oyunculuğunu Atv ekranlarında seyirci ile buluşan Ankara’nın Dikmen’i dizisinde rol alarak ismini duyurdu.

Merve Polat Kimdir

Siyah İnci dizisi ile akıllarda kalan Polat, önümüzdeki günlerde ekranlara gelecek olan Camdaki Kız film kadrosunda da yer alıyor. Oyunculuğunda gösterdiği performanslar ile dizi sektöründe üstün başarılara imza atmıştır. Canlandırdığı karakterlerde doğallıkla oynayan genç oyuncu, hayran kitlesini gün geçtikçe artırmaya devam ediyor.

Star Tv’nin sevilen dizisi Siyah İnci’de Defne rolünün gerçek ismi Merve Polat‘tır. 1990 doğumlu olan genç ve güzel oyuncu 1,65 boyundadır. Kıyafet almaktan oldukça keyif alan genç oyuncu, boş zamanlarında da çizim yapıyor. Gülseren Bodayıcıoğlu’nun aynı adlı romanından uyarlanan Camdaki Kız dizisinde canlandıracağı karakter merakla bekleniyor.

Merve Polat İnstagram: @mervepoo

Merve Polat Eğitim Hayatı

Başarılı ve güzel oyuncu Merve Polat, eğitim hayatına İstanbul’da başlayarak yine eğitim hayatını İstanbul’da sonlandırdı. Lisedeki eğitim hayatına devam ederken aynı zamanda amatör anlamda da oyunculuk üzerine kurs alan başarılı oyuncu, lisans eğitimine Marmara Üniversitesi Tarih Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduğu Tarih alanında kariyerini devam ettirmek istemeyen Polat, eğitim tahsilatına Kadir Has Üniversitesi Film Drama bölümünde yüksek lisans eğitimi aldı. Eğitime attığı bu adım ile çocukluğundan beri hayali olan oyunculuk hayatına başlamış oldu.

Oyunculuk alanında oldukça fazla bir hayran kitlesine sahip olan genç oyuncu, rol aldığı dizilerde sevilerek izleniyor. Polat güler yüzlülüğü ve içten tavırları ile sergilediği samimiyeti ile biliniyor. Genç oyuncuyu televizyon kanallarına iten en önemli etken çocukluk hayalinde oyunculuğu hedef alması olmuştur. Öyle ki Polat için oyunculuk, en önemli yere sahiptir.

Merve Polat Oyunculuk Hayatı, Oynadığı Diziler

Merve Polat Oynadığı Diziler

Merve Polat tamamladığı lisans eğitiminin ardından oyunculuk mesleğine hemen başlamıştır. Genç oyuncu 2013 yılının son aylarına doğru başladığı oyunculuk mesleğinde, ilk oyunculuk deneyimine 2014 yılında 24 yaşında iken Ankara’nın Dikmen’i dizisinde rol almıştır. Güzel oyuncunun ilk beyaz perde deneyimi ise 2017 yılında seyiricisi ile buluşan Martıların Efendisi filmi olmuştur. Polat henüz çok genç yaşta üstün başarıları ile geniş bir hayran kitlesi kazanmayı başarmıştır. İşte genç oyuncu Merve Polat oynadığı diziler;

  • Siyah İnci ” Defne “
  • Melek İle Serhat “Ebru”
  • Ankara’nın Dikmen’i “Zeliş”
  • Camdaki Kız ” Billur”

Merve Polat Boy ve Kilosu

Güzel oyuncu Merve Polat rol aldığı dizilerde göstermiş olduğu başarıların yanı sıra karakteri ile de birçok kişi tarafından takip altına alınmıştır. Genç oyuncu rolünü üstlendiği bütün karakterlerin hakkını verir. Oyunculuk kariyeri kadar okul hayatında da oldukça başarılı olan güzel oyuncu, hayranları tarafından yüksek enerjiye sahip olma özelliği ile de bilinir. Ayrıca Polat televizyon dizileri dışında birçok amatör oyunlarında da rol almıştır.

Siyah İnci dizisinde Defne karakterine hayat veren Merve Polat 1,65 boyunda ve 55 kilogram ağırlığındadır. Merve Polat yay burcudur ve burcunun hemen hemen bütün özelliklerini taşıdığı söylenir. Bekar bir şekilde hayatına devam eden genç ve güzel oyuncu, ilişki durumu hakkında herhangi bir bilgiyi kimseyle paylaşmıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz