Ana Sayfa Oyuncu Kadrosu Uyanış Büyük Selçuklu Yönetmeni, Senaristi ve Yapımcısı

Uyanış Büyük Selçuklu Yönetmeni, Senaristi ve Yapımcısı

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi yönetmeni, yapımcısı ve senaristi açıklandı! Yönetim kadrosuna birlikte göz gezdirelim. Değerli isimler var!

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ile ilgili haberler geldikçe sizlere sunmaya devam ediyoruz. Sıradaki haberimizde dizinin yönetim kadrosunda bulunan değerli isimleri sizlere sunmak istedik.

Not: Uyanış Büyük Selçuklu hangi kanalda? Dizi, TRT 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkacak. Keyifli seyirler!

Uyanış Büyük Selçuklu Yönetmeni

Başarılı dizi Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin genel yönetmeni Emre Konuk oldu. Değerli isim daha önce yapımcı, editör, senarist olarak projelerde yer almıştı.

Emre Konuk daha önce Yunus Emre, Payitaht Abdülhamit dizilerinde yönetmen olarak görev aldı. Bu iki projesi de oldukça izlenen diziler arasında yer edinmişti.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin birden fazla yönetmeni olduğunu hatırlatalım. Diğer başarılı yönetmenimiz ise Sedat İnci oldu. Kendisi daha önce Siyah inci ve Payitaht Abdülhamid dizisinde yardımcı yönetmen olarak bulunmuştu.

Daha sonra Hay Sultan, Kuşlarla Yolculuk, Evli ve Öfkeli gibi dizilerde yönetmen olarak görev almıştı.

Bu noktada 2 değerli yönetmene sahip olan Uyanış dizisi, tecrübeli yönetmenlerin ışığında yollarında devam edecek gibi gözükmekte.

Emre Konuk ve Sedat İnci, tecrübesini ve performansını göstererek ortaya güzel bir seri çıkması için uğraşmakta.

Uyanış Büyük Selçuklu Yapımcısı

Uyanış: Büyük Selçuklu yapımcı şirketi Akli Film oldu. Daha önce Akli Film‘i duymayanlara, bu şirketin yaptığı birkaç iş ile örnek verelim.

Dünya Tarihinin Dönüm Noktaları, Kuşlarla Yolculuk, Fuat Sezgin ve Hay Sultan gibi yapımları Türk televizyonlarına kazandırmışlardır.

Bu arada dizinin 2 adet yapımcısı bulunmaktadır. Emre Konuk ve Engin Acuner. Bildiğimiz gibi üst başlıkta Emre Konuk ismi için genel yönetmen olarak bahsetmiştik.

Dizide Emre Konuk, aynı zamanda yapımcı olarak da yer almakta. Yine aynı şekilde yönetmeni olarak çalıştığı işlerden bahsetmeden direk olarak daha önce yapımcısı olduğu işlere bakalım.

Hay Sultan, Kuşlarla Yolculuk, Dünya Tarihinin Dönüm Noktaları ve Fuat Sezgin gibi projelerde yapımcı olarak yer almıştır.

Engin Acuner daha önce bilindiği kadarı ile 7 projede yapımcı olarak yer almıştı. Yıllar 2003’ü gösterdiğinde Sihirli Annem ile başlayan serüven böylece devam etti.

Bu Şehir Arkandan Gelecek, Deccal gibi projelerde yapımcı olarak yer almıştı.

Uyanış Büyük Selçuklu Senaristi

Kalabalık bir senaryo ekibine sahip olduklarını söyleyebiliriz. Şimdilik ekipte 5 ismin yer aldığını bilmekteyiz.

Burada yine Emre Konuk ismi ile karşılaşmaktayız. Yazar kadrosunda da bulunan Emre Konuk daha önce Dünya Tarihinin Dönüm Noktaları ve Çırak filminde yazarlık deneyimi elde etmişti.

Şimdi de Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinde yazar kadrosunda yer alarak birçok işi bir arada yürütmeye devam etmektedir.

Senarist ekibinde bir diğer isim Faruk Emre Özünlü oldu. Elimizdeki kayıtlara göre ilk profesyonel senaristlik deneyimini bu dizide diğer yazar arkadaşları ve tecrübelerinden yararlanarak elde ediyor.

Serdar Özönalan ismini daha önce duymuştuk. Kendisi Diriliş: Ertuğrul dizisinde de yazar olarak yer almıştı. Bunun dışında yazar kadrosunda bulunduğu bir başka projesi bulunmamakta.

Hasan Erimez ismi de yine aynı şekilde Diriliş: Ertuğrul dizisi için 34 bölüm yardımcı senarist olarak görev aldı. Bunun dışında yazar olarak yer aldığı başka projesi bulunmamakta.

Bir başka değerli isim Özlem Atasoy oldu. Daha önce Gönülçelen dizisinde 31 bölüm, İkizler Memo-Can dizisinde 25 bölüm yazar olarak bulunmuştu.

Dizinin yazar ekibine de göz gezdirdikten sonra bir genelleme yapalım.

Açık söylemek gerekirse dizinin yönetmen ve yapımcı şirkete güvenmekteyim. Şöyle ki burada Emre Konuk kilit rol almakta. Kendisi hem yönetmen hem yapımcı hem de senaryo ekibinde yer almakta.

Bu noktada Emre Konuk birçok işi birbiri ile bağlantılı ve koordineli bir şekilde yürütebilirse ortaya birçok güzel bölüm çıkacaktır. Ne var ki Emre Konuk, fazlaca kendini yıpratmış da olacağa benziyor.

Senaryo ekibi daha önce benzer işlerde bulunmuş ve aralarında birbiri ile daha önce çalışan isimler yer almakta. Bu sebeple gerçekten çok üst düzey bir şey beklemiyorum ama ortaya güzel olay örgüleri çıkaracaklarını düşünüyorum.

Dediğim gibi bunlar ekibe bakıp, benim kendi düşüncelerim. Siz bu konular hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorum olarak kendi fikrinizi herkese sunabilirsiniz.

Bu arada Uyanış Büyük Selçuklu dizisi tüm oyuncuları hakkında güzel bir liste görmek isterseniz bu yazımıza davetlisiniz: Uyanış Büyük Selçuklu Tam Oyuncu Listesi

4 YORUMLAR

  1. Merhaba, sayın Büyük Uyanış Selçuklu dizisinin yapımcıları! Büyük Selçuklu devletinin temelini türkmenler (oguzlar) atmış ve bu devasa devlet Dandakan savaşı ile kuruluşundan ta Sultan Sencerin Merv’de ölümüyle yıkılışına kadar türkmen topraklarında cerayan etmiştir. Fakat dizide gerek jenerik müzikler bakımından gerek kostüm bakımında, gerekse yerleşim türkmenlere ait (bizzat Türkmenistan’lı türkmenler) çok az detay kullanılmış, hatta neredeyse hiç yok diyecek kadar. Sizden türkmen ruhu derin rencide olmaması için bu durumu yeniden gözden geçirmenizi rica ediyorum! Teşekkür ederim, saygılarımı sunarım!

  2. Selamunaleykum SAYIN yapımcı ve senarist arkadaşım tarihte melik tapar 21. Bölümde öldürdünüz tarihimize göre ölmemesi gerekiyordu tarihimizi doğru anlayıp anlatalım bu beni ziyadesiyle üzmüştür her bölümünü büyük bir coşkuyla ailecek severek izliyoruz sizden ricam doğruyu anlatın ve oynattırın

  3. B.Selçuklu Uyanış dizisinde hiç ibadet sahnesiyok.Bir Cuma namaz sahnesi yok.Sarayda ibadet eden kimse yok.İslamın en yoğun yaşandığı dönem ama senayoda yok…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz