Ana Sayfa Oyuncu Kadrosu Türkan Hanımın Konağı Yönetmeni, Senaristi ve Yapımcısı

Türkan Hanımın Konağı Yönetmeni, Senaristi ve Yapımcısı

Türkan Hanımın Konağı dizisinin yönetmeni, yapımcısı ve senaristi açıklandı! Hangi isimler var? Daha önce hangi projelerde görmüştük?

Türkan Hanımın Konağı ile ilgili haberler geldikçe sizlere sunmaya devam ediyoruz. Sıradaki haberimizde dizinin yönetim ekibinde geçen isimlere birlikte bakacağız.

Türkan Hanımın Konağı hangi kanalda? Dizi için düşünülen kanal TRT 1 olduğu görülmekte.

 

Türkan Hanımın Konağı Yönetmeni

Dizinin yönetmen koltuğunda Mehmet Atan ismi ile karşılaşmaktayız. Başarılı isim daha önce 15’ten fazla profesyonel yapımda editör olarak görev yapmıştı.

Bu projelere örnekler verecek olursak Çocuk, Sıfır Bir, Kertenkele Yeniden Doğuş, Hayat Dediğin gibi dizileri söyleyebiliriz.

Elimizdeki kayıtlara göre daha önce herhangi bir yapımda yönetmen olarak yer almamıştı. Bu dizi kendisi için ilk defa yönetmenlik yaptığı dizi diyebiliriz.

 

Türkan Hanımın Konağı Yapımcısı

Yapımcı firma Tuva Yapım oldu. Başarılı firmanın bu dizi için yapımcıları Mecit Beştepe ve Ahmet Edebali oldu.

Mecit Beştepe‘yi daha önce Aynadaki Hayal isimli filmde yapımcı olarak görmüştük. Ahmet Edebali ise Öfke isimli 2013 filminde yönetmen olarak görev yapmıştı. Sonrasında 2019 Suç Dosyası ve 2010 Kayıp Madalyon dizilerinde yapımcı olarak yer almıştı.

 

Türkan Hanımın Konağı Senaristi

Senarist tarafında karşımıza çıkan isimler Necip Güleçer ve Selim Piraye Hasbal oldu. 2 başarılı senarist dizi için birlikte çalışma sergilemekte.

Necip Güleçer, 2018’de yayınlanan Çınar isimli filmde hem sanat yönetmeni hem de senarist olarak görev yapmıştı. Selim Piraye Hasbal ise ilk defa bu dizide profesyonel senarist olarak görev yapmakta.

 

Dizinin yönetim kadrosunu kabaca görmüş olduk. Bu insanların daha önce hangi yapımlarda yer aldığına özet anlamda bakmış olduk. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

Bu arada Türkan Hanımın Konağı dizisi tüm oyuncuları hakkında güzel bir liste görmek isterseniz bu yazımıza davetlisiniz: Türkan Hanımın Konağı Tam Oyuncu Listesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz