Ana Sayfa Yabancı Diziler Outlander 6. Sezon Ne Zaman Başlıyor? Outlander 5. Sezonda Neler Oldu?

Outlander 6. Sezon Ne Zaman Başlıyor? Outlander 5. Sezonda Neler Oldu?

Outlander 6. Sezon ne zaman yayinlanacak

2014 yılında hayatımıza giren ve oldukça sevilen bir dizi olan Outlander ile ilgili kafanızda birçok soru işareti oluştuğuu biliyorum. Outlander 6. sezon olacak mı? Outlander 6. sezon onayı aldı mı? Outlander 5. sezonda neler oldu? Bu ve bunlar gibi birçok sorunun cevabını açıklamaya çalışacağım size.

Fakat bazı açıklamalarda bulunmadan önce dizi hakkında senariste gelen oldukça şikayetten sonra dizi 6. sezonda biraz daha iyileştirmelerle geleceğini düşünüyoruz.

Gelen şikayetler ise outlander hepimizinde bildiği gibi roman dizisi ve outlander izleyicilerinin çoğu dizi olmadan önceki romanı okuduğu için outlander 5. sezon sanki biraz daha romanın dışında kalmış tarzında oldukça şikayet aldı.

Outlander ilk 4 sezonda oldukça aksiyonlu geçen ve 5. sezonda çok fazla duraklama yaşadığı için outlander 6. Sezonda daha iyi olacağını diziturkiye.com ekibi olarak düşünüyoruz.

Outlander 5. Sezonda Neler Oldu?

Bildiğiniz gibi Outlander 5. sezon 1. bölümü 16 Şubat 2020 tarihinde yayınlanmıştı. Outlander 5. sezon 12. bölüm ise 10 Mayıs 2020 tarihinde yayınlanacak. Şimdi 5. sezonda neler olduğuna bakalım ve diziyi daha önce hiç izlememiş olanlar için kısa bilgilendirmeler yapalım.

 • Dizinin ana karakterlerinden olan Claire Randall bir savaş hemşiresi dir. Evli olan Claire, 1945 yılından 1743 yılına yolculuk yapar. Bunu duyunca hemen bir bilim kurgu veya fantastik dizi canlanmasın gözünüzde. Çünkü dizide bundan çok daha fazlası var.
 • Claire, yeni hayatında bir İskoç Jamie Fraser ile evlenir, hatta birbirlerine aşık olurlar.
 • Geçtiğimiz sezonlarda Claire’nın hem mevcut zaman diliminde hem de yolculuk yaptığı eski zaman dilimindeki olaylarına şahit oluyoruz.
 • Farklı aşk hikayelerinin yanı sıra bolca aksiyon ve gerilim dolu sahnelere şahit olduk.
 • Bir dönem dizisi olmasının hakkını fazlasıyla veren Outlander dizisi, senaryosu, oyuncuları, sahnelerinin gerçekliği ve işin içine zamanda yolculuk gibi bilim kurgu ve felsefi argümanlar katmasıyla en az birkaç sezon daha devam edecek gibi.

Outlander 6. Sezon Onayı Aldı mı? Outlander Yeni Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Outlander’ın hayran kitlesi daha 5. sezon bitmeden Outlander 6. sezon ile ilgili sorular sormaya başladı bile. Öncelikle Outlander 6. sezon onayı aldığını belirtelim. Yeni sezonun ne zaman başlayacağı ile ilgili tahminlerimizi, geçtiğimiz sezonlar üzerinden şu şekilde yapabiliriz:

 • Outlander 1. sezon 9 Ağustos 2014’te yayınlandı.
 • Outlander 2. sezon 9 Nisan 2016’da yayınlandı.
 • Outlander 3. sezon 10 Eylül 2017’de yayınlandı.
 • Outlander 4. sezon 4 Kasım 2018’de yayınlandı.
 • Outlander 5. sezon 16 Şubat 2020’de yayınlandı.
 • Outlander 6. sezon 2021’in son aylarına doğru yayınlanacak.

Her sektörün covid-19 yüzünden zarara ve gecikmeye uğradığı bu dönemde Outlander 6. sezon 2021 yılının son aylarında yayınlanacak. Outlander’ın ingiliz dizisi olduğunu biliyoruz ve ingiltere’nin biraz rahatlarsa büyük ihtimal eylül – kasım gibi yayınlanır ama covid-19 kötü etkilerse 2022 ocak ayına sarkabilir.

Outlander 6. Sezonda Neler Olacak?

Dizinin daha şimdiden merakla beklenen sezonu ile ilgili çok fazla tahmin yürütülüyor. Ben de sıkı bir Outlander hayranı olarak yeni sezondan neler beklediğimi yazacağım.

 • Alınan bilgilere göre dizinin yeni sezon çekimleri 5. sezon biter bitmez başlayacak. Dizinin senaristleri ana kurguyu belirlese de yeni sezonda izleyeceğimiz yan hikayelerin konusu tam olarak oturtulmadı.
 • Yeni sezonda da iki zaman dilimi arasında bolca gel gitler yaşayacağız gibi duruyor.
 • Dizi kadrosu her sezon yeni katılan oyuncularla genişliyor. Bu sezonda da en az bir iki takviye olacak diye tahmin ediyorum.
 • Dizide bugünkü zaman diliminde yavaş yavaş 20. yüzyılın sonlarına doğru yaklaştık. Artık değişen hayat tarzları, teknolojinin gelişmesi vs derken dizide hiç umulmadık olaylara ve ters köşelere şahit olabiliriz.
 • Gereksiz sahneler kaldırılacak ve biraz daha tecavüz sahneleri esnetilecek,

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz