Ana Sayfa Oyuncular Mennan Şahin Kimdir ? Mesleği ? Yaşı ? Boyu ? Tüm Ayrıntılar

Mennan Şahin Kimdir ? Mesleği ? Yaşı ? Boyu ? Tüm Ayrıntılar

mennan şahin
mennan şahin

Asıl ismi Muhammet Mennan ŞAHİN 3 Ağustos 1991 yılında doğdu. Küçük yaşlarda iç mimar olmak istedi. Ancak Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde İktisat bölümü okurken spiker olmak istediğini düşünüp Eğitimini Ankara Üniversitesinde Yüksek Lisans olarak tamamlamıştır.

Mennan Şahin Okuduğu Okullar   

  • Kütahya Dumlupınar Üniversitesi
  • Ankara Üniversitesi

Mennan İsim Anlamı Nedir?

Allah’ın 99 isminden biri olan Mennan iyilik yapan, çok iyi olan demektir. Kökeni Arapçadır.

Mennan Şahin ne iş yapar?

mennan şahin kimdir
mennan şahin kimdir

Kütahya Dumlupınar Üniversitesini bitirdikten sonra Diksiyon üzerine Youtube kanalı açtı. Daha sonra Ankara Üniversitesinde Yüksek Lisans yapmıştır. Şuan da Youtube kanalında Etkili konuşma ve Diksiyon üzerine eğitici ve öğretici video içerikleri üretiyor. TRT haber’ de seslendirme yapan Şahin, seslendirme alanında da eğitim almıştır. Belgeseller de seslendirme yapmasının yanı sıra birçok uluslararası marka için de seslendirme yapmaktadır.

Mennan Şahin Youtube

2018 yılında açtığı Youtube kanalında 578B aboneye sahiptir. Ayrıca Masa adında bir programı vardır. Bu programda izleyicileri tarafından yöneltilen soruları ve kendi merak ettiği konuları programında ağırladığı konuklarına sorarak eğlenceli ve bir o kadar da bilgili bir program sunar.

Mennan Şahin TRT

mennan şahin kimdir
mennan şahin kimdir

Mennan Şahin 2009 yılında Radyoculuk ile başlayan kariyerine TRT de devam etmektedir. Diksiyon konusunda öğrendiği, bildiği, şöhret basamaklarını tırmanmış insanların konuşma becerisi ile ilgili analizler yapıp kanalında bunları göstermektedir. Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere birçok kamu kuruluşunun ve özel sektörde büyük global markaların da aralarında bulunduğu kuruluşların sunuculuğunu yapıyor. 2020 yılında Lafın Gelişi adlı programını Türkçede kullanılan kelimelerin etimolojik hikayelerini anlatan Şahin hem içerik üretiyor hem de sunuyor . Mennan Şahin’in çalıştığı TRT kanalları şöyledir;

  • TRT 1
  • TRT Haber
  • TRT Türk
  • TRT Spor
  • TRT Radyo

Spiker nasıl konuşmalıdır?

İyi bir spiker aynı zamanda iyi bir konuşmacıdır. Bir spikerin kullandığı dile hakim olması aynı zamanda izleyici karşısında güven vermesini sağlar. Mennan şahin bu alanda örnek bir kişilik olmasının yanı sıra, gelecek  yıllarda spikerlik mesleğini seçecek olan yeni nesil gençlere de örnek teşkil etmektedir.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz