Ana Sayfa Oyuncular Birol Güven kimdir? dizileri, yaşı, eşi

Birol Güven kimdir? dizileri, yaşı, eşi

Türk sinema ve dizi tarihinin önemli isimlerinden biri olan Birol Güven kimdir sorusu ve dizileri, yaşı, eşi bilgileri.

Birol Güven kimdir?

Yaşı: 1 Mayıs 1964
Boyu: –
Kilosu: –
Göz Rengi: Siyah
Eşi-Sevgilisi: Burcu Güven

1 Mayıs 1964 Kocaeli-Darıca doğumludur. Yıllar boyunca kendini geliştirmiş ve geliştirmeye devam eden başarılı bir yönetmen, senarist, yapımcı olarak karşımıza çıkmaktadır. Son zamanlarda Seksenler dizisinde kendine de rol vermesi üzerine oyunculuk deneyimi de elde etmiş olarak karşımıza çıkıyor.

Ankara Hacettepe Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü başarı ile bitirerek sonraki hayatında turist rehberi olarak hayatını kazanmıştır.

Her zaman senaryo vb. işlerle içten içe ilgilenmiş ve bir gün Gani Müjde ile tanışması ile hayatı daha farklı bir yolda ilerlemeye başlamıştır. Senarist olarak kendini geliştirmiş, zaman içerisinde edindiği tecrübe ve birikimle kendi yapım şirketi olan Mint Yapım’ı kurmuştur.

Yönetmenlik ve senaristlik yapmaya devam etmiştir. Yapım şirketi, Mint Yapım olarak genellikle TRT 1 ekranları için dizi hazırlamaktadır.

Birol Güven dizileri

  • Ev Yapımı (2020)
  • Seksenler (Zengin Adam, 2015-2016)
  • Çocuklar Duymasın (Kendisi, 2010)
  • Kara Cumartesi (2010)
  • Anında Görüntü Show (2008)

Kendisin rol aldığı yapımlar sadece eklenmiştir.

Böylelikle Birol Güven kimdir sorusunun cevabını vermiş olduk, daha fazlası için oyuncular kategorimize uğrayabilir ve merak ettiğiniz kişiler hakkında makale okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz