Ana Sayfa Oyuncular  Aşk Mantık İntikam Çınar Kimdir? (Burak Yörük)

 Aşk Mantık İntikam Çınar Kimdir? (Burak Yörük)

Aşk Mantık İntikam yaz aylarının en sevilen dizilerinden birisi olarak ekranlara geliyor. Dizide yer alan Çınar karakteri oldukça sosyetik yetişmiş bir gençtir. Tam adı Çınar Yılmaz’dır ve babası tarafından beyzade olarak tanımlanır. Çağla ile ikizdir ve Ozan’la oldukça iyi anlaşır. Ozan’a karşı hem sevgi hem de saygısı vardır. Çağla ile birbirine zıt iki karakterlerdir. Eğlenceli, sevecen ve hayata karşı bir tasası olmayan bir gençtir. Tanıdığı herkese hemen güvenebilir ve dünyadaki kötülükten bihaberdir. Çünkü henüz kötülük görmediği için kötülük yapma ihtiyacı duymamıştır. Her zaman yakışıklılığı ile ön plana çıkmış ve kızların gözdesi olmuştur. Bu nedenle reddedilmenin nasıl bir his olduğunu asla bilmemiştir. Ozan’la yıllardır süren bir arkadaşlığı vardır. Babasının özel ders için tanıştırdığı Ozan’la yıllardır kopmamış ve hala sevgisini sürdürmüştür.

Çınar Yılmaz bir iş kurmak için babasından para istemiştir. Ancak babası öncelikle onun çalışma hayatını tatmasını talep etmiştir. Eğer 6 ay boyunca şirkette stajyer olarak çalışabilir ise işi için gerekli yatırımı alacaktır. Bu nedenle Ozan’ın CEO olduğu şirkete stajyer olarak girmiştir. İlerleyen günlerde arkadaşlık ile aşk arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır. Ya çok sevdiği arkadaşını seçecek, ya da kalbine hükmedemeyecektir.

Burak Yörük Kimdir?

Aşk Mantık İntikam Kore’den uyarlanan bir dizi olarak her Cuma Kanal D ekranlarında yer alıyor. Dizinin dikkat çeken oyuncularından Burak Yörük 26 Mayıs 1995 tarihinde doğmuştur. Aslen Arnavut kökenli olan oyuncu İstanbul Şişli’de dünyaya gelmiştir. Her zaman oyuncu olma isteğine sahip olmuş ve üniversitede oyunculuk eğitimi almıştır. Beykent Üniversitesi’nde tiyatro bölümü okumuş ve ilk olarak 2002 yılında oyunculuğa adım atmıştır.  2002 yılında Sırlar Dünyası ilk oyunculuk deneyimi olmuştur. Ardından 2004 yılında Biz Boşanıyoruz isimli mini dizide Cancan karakterine can vermiştir. 2005 yılında Şeytan dizisi ve Perde filminde yer almıştır. 2007 yılında Dede Korkut Hikayeleri’nde Salur Kazan’a hayat vermiştir. 2013 yılında ise Tuğba Büyüküstün gibi isimlerin yer aldığı 20 dakika isimli dizide Tayfur karakterini canlandırmıştır. Ben Onu Çok Sevdim ve Dayan Yüreğim de yer aldığı diğer diziler arasında bulunur.

Burak Yörük 4N1K İlk Aşk dizisinde canlandırdığı Barış Ozansoy karakteri ile daha fazla kitleye hitap etmiştir. 2018 yılında 4N1K ilk Aşk ve 2019 yılında 4N1K Yeni Başlangıçlar’da yer almıştır. Ardından dizi ile aynı isme sahip filmde de oynamıştır. 2020 yılında Baraj isimli dizide Tarık Yılmaz’ı canlandırmıştır. Ayrıca kariyeri boyunca farklı şarkı kliplerinde de oyunculuk yaparak dikkat çekmiştir. Son olarak yaz dizisi Aşk Mantık İntikam’da Burcu Özberk ve İlhan Şen’le buluşmuştur. Burada oynadığı karakter ile yeniden beğenileri toplamaya başlamış ve hayran kitlesi kazanmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz