Ana Sayfa Netflix Netflix En İyi 8 Türk Dizisi – Liste Büyüyor!

Netflix En İyi 8 Türk Dizisi – Liste Büyüyor!

netflix-en-iyi-8-turk-dizisi
Netflix En İyi 8 Türk Dizisi

Dünya’nın en büyük dizi izleme platformu haline gelene Netflix En İyi 8 Türk Dizisi ile karşınıza çıkıyoruz. Son zamanların en iyileri!

Bugün hem bilgisayardan hem telefon ve tabletten izlenebildiği gibi, televizyondan da Netflix uygulamasına giriş yapılabiliyor. Son zamanlarda inanılmaz bir büyümeye giderek birçok eve ve cihaza girmeyi başaran Netflix artık şüphe götürmez bir şekilde hayatımıza yerleşmiştir.

Elbette Netflix‘te birçok güzel içerik bulunmaktadır. Ancak Türk dizi önerisi arayan dostlarımız için bir liste hazırlamaya karar verdik. Zamanla listemiz büyümeye giderek sıralamalardaki yerler değişebilir. Sizler de yorumda bulunarak dizileri eleştirebilir, dizi önerisine gelmiş dostlarımız için fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Eğer dizi önerileri hakkında daha fazla makale görmek isterseniz lütfen tıklayınız: Dizi Öneri

Netflix En İyi 8 Türk Dizisi

8. Hakan: Muhafız

IMDB: 6,9
Yapım yılı 2018 olan ve aksiyon-macera türünde ilerleyen bir dizi olarak karşımıza çıkmıştır. İstanbul’un muhteşem güzellikleri içinde çekimleri yapılmıştır. Mistik güçlere sahip başrol oyuncusu İstanbul’u ölümsüz düşmanlara karşı korumakla görevlidir. Artık bir Muhafız olmuştur!

7. Diriliş: Ertuğrul

IMDB: 7,6
Türk televizyonlarında da uzun bir dönem yayında kalan, Diriliş: Ertuğrul dizisi 2014 yapımıdır. Bilindiği üzere Osmanlı kuruluşunda öncülük yapmış olan ve Osman Gazi’nin babası Ertuğrul Gazi’nin hayatını ve hikayesini anlatmaktadır. Eğer Türk televizyonlarında izleme fırsatı bulamamış ve reklamsız, hızlı bir şekilde izlemek istiyorsanız Netflix’te tercih edilebilecek bir dizi olarak önerebiliriz.

6. Atiye

IMDB: 7,8
Yayınlanması ile büyük beğeni toplaması bir olan ve birçok ülkede hatırı sayılır izlenme oranlarına sahip Atiye dizisi tarafımızca izlenmesi önerilecek güzel bir dizidir. Gizem türündeki dizi, İstanbul’da geçmektedir. Evlenmek üzere olan genç kadın meslek ve uğraş olarak ressamlıkla ilgileniyor. Geçmişi ile ilgili gizemli bir yolculuğa çıkıyor. 2019 yapımı, teknolojik çekim yöntemleri ile sahnelenen keyifli bir izleme serüveni ile karşımıza çıkan Atiye dizisi ile güzel vakit geçirebilirsiniz.

5. Fi

IMDB: 7,9
Etkileyici bir dram ile karşımıza çıkan Fi dizisi 2017 tarihlidir. İzlerken beni de etkilemiş bir dizi olduğu için eğer vaktiniz varsa bir şans verebilirsiniz. Dram konusu ve etkili oyuncuları sayesinde kaosa doğru bir sürükleniş söz konusudur. Kendi isteği ile duygularının ve arzularının peşinde koşan bir psikiyatr, yetenekli bir dansçı. Gizli geçmişler, üzüntülü sahneler. Dram-severler için üzücü bir dizi olacaktır.

4. 46 Yok Olan

IMDB: 8,5
Beğenilen Netflix dizileri arasında geçmektedir. Birçok ülkede takdir edilen dizi 2016 yapımı ve müthiş oyuncu kadrosu ile karşımıza çıkıyor. Bilim Kurgu, Dram, Gizem ve Aksiyon-Macera türlerini içinde barındırıyor. Genetik alanında profesör olmuş bir başrol oyuncusu ve keşfettiği, çığır açan ilaç ile kız kardeşini komadan kurtarıp, yeniden hayata tutundurma hayali. Tüm bunlar gerçekleşirken dram ve aksiyon bir arada harmanlanmış. Keyifli zamanlar geçireceğinizi düşündüğüm ve efsane kadrosu ile göz dolduran bir dizidir.

3. Masum

IMDB: 8,6
Bir önceki dizide efsane kadro falan demiştik, hala diyoruz. Ancak bu kadro muhteşem ötesi. Çok sevilen oyuncuları bir araya toplayan yapım 2017 çıkışlıdır. Birçok ülke tarafından çok sevildi, çok beğenildi. Dram ve gizemin kol gezdiği ortama bir de suç türü ilave edilirse, etkili oyunculuklar da meydana çıkarsa ortaya çarpıcı bir yapım çıkmaktadır. Senaryo ve olayların birbirine bağlanma şekli oldukça beğenilmişti. Eğer vaktiniz varsa izleyin diyebileceğim bir dizi değildir, uygun vakitte lütfen izleyiniz diyebileceğim kaliteli bir Türk dizisidir. Emekli polis abimiz Cevdet, sakin ve huzurlu yaşamı yeni bulmuştu ki oğlundan gelen bir haber ile tekrar bir suç ve gizemin ortasına düşer.

2. Behzat Ç.

IMDB: 8,7
Samimi havası ve açık dobra kişiliği ile başrol oyuncumuz Behzat başkomiser yeri geldi bizleri çok üzdü yeri geldi heyecanlandırdı ve çok güldürdü. Ancak içimizde hep bir hüzün duymamıza sebep oldu. Efsane şekilde güldüğüm zamanlarda bile içimde bir burukluk vardı. Olsun. Seni de öyle sevdik komiserim. 2010 yapımlı dizide kendine has ve herkesin karakteri birbirinden farklı olan cesur ve birbirine güvenen bir ekip ile karşı karşıyayız. Artık Ankara’daki kötü adamlar düşünsün. Cinayetleri bir bir çözmeye ve şerefsiz, adi pisliklere gereken şekilde davranan bir amir olarak izleyiciye, tatmin duygusu yaşatıyor.

1. Leyla ile Mecnun

IMDB: 9,1
Şu anda listemizde 1. yeri hak eden ve bölümleri ile ekrandakileri muhteşem kahkalara sokarken bir süre sonra da müthiş bir üzüntü içerisine sokmayı başarabilmiş her biri birbirinden farklı karakterleri ile Leyla ile Mecnun! 2011 yapımı ve efsane bir kadroya sahip. Yine aynı şekilde eğer vaktiniz yoksa bile ara ara oturun izleyin abi. Cidden güzel dizi ve keyif alacağınızı düşünüyorum. Espriler ve senaryo muhteşem yazılmış. Dram bir başka işlenmiş. Televizyonda bitmesi ile büyük üzüntü yaşadığım dizilerden biri olmuştur. Aynı gün ve aynı hastanede doğmuş iki insanın aradan yıllar geçmesi ve tekrar karşılaşması ile Komedi, Dram ve Bilim Kurgu’nun harmanlandığı bir senaryo karşımıza çıkıyor.

Sizler için hazırladığımız bu liste elbette en nihayetinde IMDB puanları baz alınarak sıralanmıştır. Ancak bu diziler özellikle de ilk 3, eğer izlemediyseniz Netflix‘te güzel zaman geçirmenizi sağlayacaktır.

Yorumlarınız ile listedeki dizileri eleştirebilir ve sıralamadaki yerleri hakkında konuşabilirsiniz. Eğer içlerinde izlediğiniz diziler varsa, yeni izleyecek olan dostlarımıza fikir verebilirsiniz.

Rica ediyorum spoiler vermeden konuşun ki bu güzel dizileri dostlarımız izlerken keyifle izlesinler. Sağlıklı günler dilerim, bir başka listede görüşmek dileği ile.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz