Ana Sayfa Kardeşlerim Kardeşlerim Şengül Kimdir? Fadik Sevin Atasoy Yaşı, Boyu, Nereli?

Kardeşlerim Şengül Kimdir? Fadik Sevin Atasoy Yaşı, Boyu, Nereli?

Fadik Sevin Atasoy Yaşı, Fadik Sevin Atasoy Boyu, Fadik Sevin Atasoy Nereli?, Fadik Sevin Atasoy burcu, Fadik Sevin Atasoy kilosu vb.

 

Kardeşlerim Şengül (Fadik Sevin Atasoy) Kimdir?

Kardeşlerim dizisinin başrol karakterlerinden olan Şengül Eren karakterine hayat veren Fadik Sevin Atasoy, oyunculuğun yanı sıra sunuculuk yapmış ve pek çok tiyatro oyununda da yer almıştır. Kardeşlerim dizisinin Şengül karakterine hayat veren oyuncu, dizinin yayınlandığı ilk bölüm itibari ile oyunculuğu ile göz doldurmuş ve seyircisinin beğenisini ve takdirini kazanmıştır.

 

Kardeşlerim Dizisi Şengül Nasıl Bir Karakter?

Uzun bir aradan sonra ekranlara Kardeşler dizisi ile dönen Fadik Sevin Atasoy, Şengül Eren karakterine hayat vermektedir. Kardeşlerim dizisinde Şengül Eren, paraya oldukça fazla değer veren, değişken, son derece uyanık ve 37 yaşında olan bir kadındır. Şengül, kocasının yetim ve öksüz kalan yeğenlerine belli bir mesafeden sahip çıkmaya çalışır ama aynı zamanda karşısına çıkan tüm fırsatlardan da yararlanması oldukça iyi bile bir kadındır.

 

Fadik Sevin Atasoy Kimdir?

Dünyaya 1 Ekim 1975 tarihinde Ankara’da gözlerini açan Fadik Sevin Atasoy, daha dört yaşındayken Selçuk Tiyatro Festivali’nde sergilenen ve Devlet Tiyatrolarının oyunu olan Teneke isimli oyunda rol almış ve bu rolü ile en iyi oyuncu ödülünü almıştır. Babası tiyatrocu olan Fadik Sevin Atasoy’un, annesi Devlet Tiyatrosu sanatçısı, erkek kardeşi de Devlet Opera ve Balesi Bale sanatçısıdır ve sanatçı Almanca, İngilizce, Bulgarca, İtalyanca ve Fransızca dillerini konuşabiliyor. Haluk Bilginer ile Cimri isimli tiyatro oyununda rol alan sanatçı, kamera karşısına geçerek dizi ve filmlerde oynamış ve şimdilerde ise Kardeşler dizisindeki başrolü ile göz doldurmaktadır.

 

Fadik Sevin Atasoy Eğitim Hayatı

Kardeşlerim dizisinin Şengül karakteri ile izleyicisi ile buluşan sanatçı, Ankara Üniversitesi’nde Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nin İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünü terk etmiş ve Bilkent Üniversitesi’nin Müzik ve Sahne Sanatları bölümünden mezun olmuştur. Ayrıca Fadik Sevin Atasoy aynı üniversitede Oyunculuk Sanatında Diksiyon ve Fonotik alanında da yüksek lisansını tamamlamıştır.

 

Fadik Sevin Atasoy Boyu ve Kilosu

Kardeşlerim dizisindeki oyunculuğu ile dikkatleri çeken, Türk sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu olan ve yazar olan Fadik Sevin Atasoy’un boyu 1.65 cm’dir. Kırk altı yaşında olan ve terazi burcu olan güzel oyuncu 61 kilodur. Sanatçının aynı zamanda Bale sanatçısı olan Eren Keleş isminde bir de erkek kardeşi vardır.

 

Fadik Sevin Atasoy Resimleri- Foto galerisi

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz