Ana Sayfa Oyuncu Kadrosu Barbaros Oyuncuları, Güncel Oyuncu Kadrosu

Barbaros Oyuncuları, Güncel Oyuncu Kadrosu

Barbaros dizisi tüm oyuncuları, güncel oyuncu kadrosu hakkında müthiş bir liste hazırladık. Yeni gelen oyuncular, giden oyuncular!

Henüz yapım şirketi belli olmayan Barbaros dizisinde birçok yeni oyuncu dahil olmaya devam ediyor. Tüm oyuncuları aşağıdaki liste yardımı ile rahatlıkla görebilirsiniz.

 

Barbaros dizisi ne zaman? Henüz hangi tarihte yayınlanacağı belli olmadı.

Barbaros dizisi hangi kanalda? Dizi için düşünülen kanal TRT 1 oldu!

 

Genel Bilgiler  
Tür:
Ülke: Türkiye
Kanal: TRT 1
İlk Bölüm Tarihi:

 

Barbaros Oyuncu Kadrosu

Ayrıntılar için isimlere tıklayınız.  
Engin Altan Düzyatan (Oruç Reis)
Ulaş Tuna Astepe (Barbaros)
Cast çalışmaları devam ediyor.

 

Barbaros Konusu

Ünlü denizci Barbaros Hayrettin Paşa’nın hayatının anlatılacağı bilinmektedir.

Osmanlı devletinin ünlü denizcilerinden ve kaptan-ı derya ve Osmanlı’nın ilk kaptan paşası olarak anılan kişisidir. Akdeniz’de Osmanlı egemenliğini pekiştirdi. Akdeniz’de yaptığı işler ile anılan ve deniz politikasında Osmanlı’nın geri kalmaması için uğraşan paşadır.

 

Ayrıca Hayreddin Paşa’nın asıl adı Hızır Reis olarak geçmektedir. Sonrasında “dinin hayırlısı” anlamına gelen Hayreddin adını Padişah Yavuz Sultan Selim vermiştir. Osmanlı denizciliği için göstermiş olduğu çabalarından dolayı.

Barbaros ismi ise abisi Oruç Reis’in ismidir. Ancak abisi vefat ettikten sonra kendisi kullanmaya başlamıştır. Bu arada Barbaros ismi ile ilgili şöyle bir bilgi de geçmektedir:

 

Bazı tarihçiler bu ismin Oruç’a kızıla çalan sakalı yüzünden verildiğini (İt. barba: sakal, rossa: kızıl) söylerken, Halil İnalcık bu ismin “Baba Oruç”un bozulmasından oluşmuş olabileceğini söylemektedir.

 

Barbaros Fragman

Fragman henüz yayınlanmamıştır. Çok yakında fragmanın yayınlanacağı haberini aldık. Dizinin fragmanı yayınlandığı gibi burada sizlere sunacağız. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Bu arada dizinin yapımcısı, yönetmeni ve senaristi hakkında özet bilgi edinmek isterseniz tıklayabilirsiniz: Barbaros Yönetmeni, Senaristi, Yapımcısı

Barbaros oyuncuları hakkında yorumlarınızı hepimizle paylaşabilirsiniz!

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz