Ana Sayfa Yazarlar Miraç Çağrı Aktaş Kimdir? Kaç Eseri Vardır ?

Miraç Çağrı Aktaş Kimdir? Kaç Eseri Vardır ?

Miraç Çağrı Aktaş Kimdir ?

Miraç Çağrı Aktaş Kimdir?

Genç ve başarılı yazarlarımızdan Miraç Çağrı Aktaş 01.12.1994 yılında doğmuştur. Antalya Manavgat’lıdır. Babasını küçük yaşta kaybetmiş ve hayatını annesi ile beraber yaşayarak sürdürmüştür. Kitaplarında da sık sık bu hikayesinden bahseder. 16 yaşından beri yazarlık yapan Miraç Çağrı Aktaş hayatına felsefe olarak yazmanın kendisi ile yüzleşmek olduğu ifadesini empoze etmiştir.

İsim: Miraç Çağrı Aktaş
Aslen Nereli: Antalya , Manavgat
Doğum Yılı-Yaşı: 1994 – 26
Eserleri: 7 Eser
İnstagram: @miracagrı
Boy-Kilo: 1.82 – 74Kg
Burç: Yay

Miraç Çağrı Aktaş Ailesi ve Özel Hayatı

Kitaplarında sık sık adı geçen Zümra ile ilgili yaşadığı aşk acıları kitaplarına ilham kaynağı olduğu bilinmektedir. Öyle ki Miraç Çağrı Aktaş özel hayatında yaşanmışlığın verdiği en derin hisleri kitaplarında kaleme almış ve okuyuculara da geçiren bir dil kullanmıştır.

Miraç Çağrı Aktaş Kimdir

Yazarın deyimlerinden biri olan “varlığını hissedemediğiniz birini sevemezsiniz” söylemi karşılıksız aşk yaşayanlar için adeta bir felsefi anlayış olmuştur. İlk Kalp Ağrım isimli bir denemesini yine kendisinden ilk kalp ağrım olarak bahsettiği Zümra için yazdığı söylenmektedir.

Miraç Çağrı Aktaş Eğitim Kariyeri

Doğumundan itibaren çocukluğu süresince Antalya Manavgat’ta yaşamıştır. Manavgat Çağlayan İlköğretim okulunda ilkokula başlamış ve ortaokulu da burada tamamlamıştır. Turizm otelcilik ve meslek lisesinde eğitim hayatına devam ederken ilk kitabını yazmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi işletme bölümünde okumuş, mezun olduktan sonra halen Beykent Üniversitesi İnsan Kaynakları bölümünde tahsiline devam etmektedir. İlk üniversiteyi bitirdiği yıllarda para kazanmak için radyoculukta yapmıştır. Kitapçıda çalıştığı dönemleri en güzel çalışma zamanları olarak değerlendirir. Aynı zamanda insanların kalplerine hitap eden ve özellikle liseli gençlerin dikkatini çeken kitaplarını yazmaya devam ediyor.

Miraç Çağrı Aktaş Beykent Üniversitesi Mezunudur

Miraç Çağrı Aktaş Akademik Başarıları

Okul hayatı boyunca yazdığı tüm kompozisyonlar ile katıldığı yarışmalarda Miraç Çağrı Aktaş hep kazanan olmuştur. Henüz lisede okurken ilk kitabı Bana Seni Seviyorum Deme Sev ismi ile yayınlanmıştır. Gittiği her imza gününde hayranları tarafından ilgi ile karşılanmıştır. Kitaplarında kullanmış olduğu sözler ve deyimler insanların söylemek isteyip de söyleyemediklerine adeta bir ışık olmuştur. Tüm bireylerin kadın olsun ya da erkek olsun belirli dönemlerde kalbinde duyduğu hislere tercüman olmuştur. Birini “canımın içi” diyecek kadar sevebilmenin, sevdiğiniz kişiye nefes olacak bir canın kıymetini bilmeyi anlatmaya çalışmıştır. Birbirini seven insanların ayrılık sonrası yaşadığı yenilgiyi anlatan kitapları, aynı duyguları yaşayanlar için başucu kitabı özelliği ile ön plana çıkmıştır.

Miraç Çağrı Aktaş Kimdir ?

Miraç Çağrı Aktaş Eserleri

“Gitmeliyiz dediler, gittiler. Söz verdiler tutmadılar.” Söz dizeleri ile kaleme aldığı ilk kitabını lise yıllarında yazdı. Bana Seni Seviyorum Deme Sev isimli kitabı okuyucular tarafından ilgi ile okundu. Daha sonra Miraç Çağrı Aktaş yazdığı bütün kitaplarda sevmek ve sevilmek ile ilgili duyguya yer verdi. Bana Seni Seviyorum Deme Hissettir, Yine de Sevdik, Kendine Hoş geldin, Sen On Yedi Yaşımsın , Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle, Kalbimizin Not Defteri isimli tüm kitaplarında yazar acı dolu bir aşkın hatıralarını yazar gibi bir hissiyat yaşatmıştır. Hikayelerinde okuyucuya anlatmak istediğini kalpten geçirebilen bir dile sahiptir.

Miraç Çağrı Aktaş Eserleri

Miraç Çağrı Aktaş Sözleri

Gerek sosyal medya da gerekse mesajlaşma kanallarında Miraç Çağrı Aktaş kaleminden çıkmış birçok söze ulaşmak mümkündür. Genelde aşk, ihanet, sevmek, aşk acısı, vefakar sevgi gibi anlamlar üzerine olan söylemler gençler tarafından oldukça ilgi ile karşılanmaktadır. Tüm kitapları ayrı ayrı okunulası ve paylaşılası sözlerle ve ifadeler ile doludur.
“Sevmekten hiçbir zaman pişman etmeyecek insanlar lazım”
“Sen en çok benim içinsin”
“Fakat kendi yarımken başkasını tamamlama çabasına giren kimse, seviyordur.”
“Gittiği yere kadar değil gücünün yettiği kadar sevmeli insan”
“İçinde kopan fırtınaları yüzündeki acı dolu gülüşler bastırmak zorundadır.”
Gerek duygularını ifade edişi, gerekse okuyuculara geçirdiği hissiyatların derinliği ile gelecekte daha adından çok bahsedilecek başarılı bir yazar olmaya adaydır.

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz