Ana Sayfa Çukur Çukur Aliço Kimdir? Rıza Kocaoğlu Dizileri Yaşı, Sevgilisi

Çukur Aliço Kimdir? Rıza Kocaoğlu Dizileri Yaşı, Sevgilisi

cukur-alico-kimdir-riza-kocaoglu-dizileri-yasi-sevgilisi
Çukur Aliço Kimdir?

Çukur dizisinde İdris‘in gözü kulağı haline gelmiş Aliço karakteri kimdir? Karaktere hayat veren isim, Rıza Kocaoğlu dizileri, sevgilisi?

Çukur dizisinde çok sevilen karakter, Aliço ile devam ediyoruz. Aliço karakterine, oyunculuğu ile can veren isim Rıza Kocaoğlu oldu! Kendisini geçmişte; Ezel, Kuzey Güney, Karadayı, İçerde dizilerinden hatırlamaktayız.

Çukur dizisi, Ay Yapım tarafından Show TV ekranları için hazırlanmaya devam ederek hafta içi her gün Pazartesi günü saat 20:00‘da yayınlanmaktadır. Yönetmen koltuğunda Sinan Öztürk ve Özgür Sevimli isimleri yer almaktadır. Senaryo kısmında ise Gökhan Horzum kalem tutmaktadır.

Minik bir not, Çukur dizisinin tüm oyuncu kadrosu hakkında bilgi edinmek isterseniz bir liste hazırladık. Göz gezdirmek için lütfen tıklayınız: Çukur Tüm Oyuncuları Güncel

Çukur Aliço Kimdir?

Sokakları, insanlardan daha çok seven elinden geldiğince insanlardan uzak durmayı tercih etmiş bir kişiliktir. Tercihini bu yönde kullanmasının sebebi insanları gerçekten tehlikeli bulması ve sevmiyor oluşudur. İnsanlar, kötüdür. Bazıları müstesna.

Aliço askerlik dönemlerinde ağır bir travma yaşamıştır. Bu sebeple duruşunda ve hatta bakışlarında çeşitli sorunlar ortaya çıkmıştır. Diğer insanlardan biraz daha farklı bir davranış şekli bulunmaktadır.

Geçimini dışarıda, sokaklarda çöpleri toplayarak kazanmaktadır. İnsanlardan uzak durmayı tercih ettiği gibi geçimini bu şekilde sağlamayı da yine kendi isteği ile gerçekleştirmiştir. İyi bir insandır, kalbi temizdir. Yeri gelince inanılmaz bir cesaretle kimsenin yapamayacağı şeyleri yapmaya kadir hale gelmektedir.

İdris’in dışarıdaki gözü, kulağı haline gelmiştir. İdris, her zaman Aliço’nun sözüne güvenmektedir. Aliço yalan söylemeyi sevmez, söyleyen de nefret etmektedir. Bunun yanında Aliço müthiş bir sayısal zekaya sahiptir. Birçok işlemi çok hızlı şekilde hesaplayabilir ve mükemmel bir zekaya sahiptir. Gizli bir tehlike halini almaktadır.

Rıza Kocaoğlu (Aliço)

riza-kocaoglu
Rıza Kocaoğlu

Yaşı: 19 Mart 1979
Boyu: 1.70 m
Kilosu: 70 kg
Göz Rengi: Mavi
Eşi-Sevgilisi: Eylül Su Sapan, Sevgilisi
Instagram Adresi: riza_kocaoglu

19 Mart 1979 İzmir doğumludur. Tecrübeli oyuncu yıllar boyunca Türk dizileri içinde akılda kalıcı, çarpıcı rollerde oynamıştır. Eğitimini, Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nü bitirerek elde etmiştir. Ardından birçok dizi ve filmlerde oynamaya başlamıştır. Gösterdiği performanslar çok beğenilmiş ve ardından daha vurucu roller elde etmeye başlamıştır.

İlk profesyonel oyunculuk deneyimini Kılıbıklar Mahallesi dizisinde 1997 yılında elde etmiştir. Ardından kendini geliştirmeye devam etmiştir. Fiziksel görünüşü ve rollerdeki üslubu onu gizemli bir kişilik haline sokmaktadır. Seyirci de bu duruma bayılmaktadır.

Rıza Kocaoğlu dizileri, daha önce oynadığı diziler:

 • Kılıbıklar Mahallesi
 • Yeni Hayat (Umut)
 • Gece Yürüyüşü (Metin)
 • Düş Yakamdan
 • Sınıf (Cüneyt)
 • Yaprak Dökümü (Çiçekçi)
 • Ezel (Temmuz)
 • Kuzey Güney (Ali Güntan)
 • Karadayı (Yasin -Kibrit- Ulutaş)
 • Filinta (Celal)
 • İstanbul Sokakları
 • İçerde (Davut)

Çukur dizisinde Aliço lakabı, Ali Çoban isminden gelmektedir. Kendisi rolünü oldukça benimsemiş ve güzel performans göstermeye devam etmektedir. Başarılar dileriz.

Aliço karakteri hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Yorum yaparak belirtmeyi unutmayınız.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz