Ana Sayfa Oyuncular Yüz Yıllık Mucize Müzeyyen Kimdir?

Yüz Yıllık Mucize Müzeyyen Kimdir?

Yüz Yıllık Mucize Müzeyyen kimdir? (Hümeyra)
Adı Soyadı:Hümeyra (Fatma Hümeyra Akbay)
Mesleği:Oyuncu ve Şarkıcı
Aslen Nereli:İstanbul
Doğum Tarihi:15 Ekim 1947
Yaşı:75
Boyu:1.63
Kilosu:53
Burcu:Terazi
Eğitim:Lisans
Medeni Hali:Bekar
Rol Aldığı Yapımlar:Avrupa Yakası, Kadın, Yüz Yıllık Mucize vb.
İnstagram:humeyra19


Yüz Yıllık Mucize Müzeyyen kimdir? Yüz yıllık mucize oyuncu kadrosu ve karakterleri belli olmaya başladıkça birçok kişinin ilgisini çekti. Dizide dikkat çeken karakterlerden biri de ilk olarak Neriman olarak duyurulan ancak dizide Müzeyyen olarak değiştirilen roldür. Müzeyyen; Süreyya ve Sacide’nin annesi, Harika’nın ise babanesidir. Yüz Yıllık Mucize Neriman rolü olarak duyurulduğundan beri rol için Hümeyra adı geçmiştir. Bununla birlikte dizi başlayınca karakterin ismi Müzeyyen olarak değişmiştir. Dizide Müzeyyen rolünü ilk planda düşünüldüğü gibi başarılı oyuncu ve şarkıcı Hümeyra oynuyor. Peki Yüz Yıllık Mucize’nin Müzeyyen’i Hümeyra kimdir? Fatma Hümeyra Akbak kaç yılında doğmuştur? Hümeyra evli mi, çocuğu var mı? Hümeyra’nin rol aldığı yapımlar ve şarkıları nelerdir?

Yüz Yıllık Mucize Müzeyyen’i Kim Oynuyor?

Eski jenerasyon Hümeyra’yı net olarak tanısa bile özellikle genç kesim bilmeyebiliyor. Bu nedenle Yüz Yıllık Mucize Müzeyyen rolünde oynayan Hümeyra hakkında bilgiler vereceğiz. Hümeyra, tam adı Fatma Hümeyra Akbay olan ve şarkıları, yer aldığı dizi ve filmlerle her devrin kadını olmuş bir sanatçıdır. Star TV’de yayına başlayan Yüz Yıllık Mucize Neriman rolü için düşünülen Hümeyra’nın oynadığı rolün adı Müzeyyen olarak değişmiştir. Müzeyyen, kızları, gelini ve torunları ile birlikte yaşar. Dizide demansı olan yaşlı bir kadını canlandıran Hümeyra’nın rolü Yüz Yıllık Mucize’nin en çok dikkat çeken karakterlerinden biridir.

Hümeyra Kimdir? Fatma Hümeyra Akbay Hayatı

Hümeyra, 15 Ekim 1947 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Şu anda 76 yaşında olan deneyimli sanatçı, her zaman şarkılarıyla ve yer aldığı yapımlarla adından söz ettirmiştir. Kördüğüm, Sessiz Gemi ve Unutulsam Fısılda filminde söylediği Kirli Beyaz Kedi şarkıları sanatçının dilden dile yayılan şarkılardan bazılarıdır. Yüz Yıllık Mucize Müzeyyen kimdir sorusunun cevabı olan Hümeyra, 80’li yıllardan beri aktif olarak oyunculuk yapmaktadır. Özellikle 2000’li yıllarda Avrupa Yakası İffet, Melekler Korusun “Melek”, Yalan Dünya “Çiğdem”, Kadın “Fazilet” karakterleri ile adını genç nesile duyurmuştur. Başarılı oyuncunun son adresi ise fantastik hikayesiyle dikkat çeken Yüz Yıllık Mucize dizisi olmuştur. Usta oyuncu Fatma Hümeyra Akbay bu dizide demans hastalığıyla mücadele eden Müzeyyen karakterine hayat vermektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz